Skocz do zawartości

Scania 143m 500 Streamline - Italeri - 1:24


Krzychu126

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hej hej!!!

Poradziłem już sobie z szybą ale pokażę ją później, a teraz chcę się wam zapytać o obrysówki. Co o nich sądzicie?

DSC00457.jpg

DSC00454-1.jpg

DSC00452-2.jpg

 

Jeśli chodzi o światełka na masce to chciałbym dodać jeszcze kilka na krawędziach tych czarnych pasów (nie wiem jak to nazwać) i może zwiększyć ich liczbę na osłonach międzyosiowych i zmienić ich układ. Co wy na to? Hmm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miarę ok ale możesz zrobić jeszcze inaczej.Kup sobie w sklepie z materiałami reklamowymi żółtą folię odblaskową.Wygląda bardzo atrakcyjnie i nawet jak z bliska popatrzysz to widać jej metaliczną strukturę co doskonale imituje prawdziwe światełka.Na obrysówki ta folia nadaje się idealnie.Nawet jak bedziesz robił zdjęcia to zobaczysz jak wyjdzie taka fotka.Jakby były światełka włączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Kolejna porcja zdjęć tym razem w świetle dziennym!

Zapomniałem dodać że obrysówki zrobiłem z folii chromowanej samoprzylepnej która została mi jeszcze od R620 (takich rzeczy się nie wyrzuca) i pomalowane pomarańczowym clearem Pactry, w świetle się fajnie blyszczą jak prawdziwe.

DSC00450-3.jpg

 

Tutaj inna, lepsza (tak mi się wydaje) wersja światełek na bocznych osłonach.

 

DSC00452-3.jpg

 

Zamontowane tylne błotniki.

 

DSC00454-2.jpg

 

Przedni zderzak.

 

DSC00455-1.jpg

 

Kabina, maska trzyma się narazie na taśmę.

 

DSC00456-1.jpg

DSC00457-1.jpg

 

Przymiarka na ramie.

 

DSC00463-1.jpg

DSC00465-1.jpg

DSC00468-1.jpg

 

Oczywiście te elementy nie są jeszcze w 100% gotowe, będą jeszcze małe poprawki np stopnie w zderzaku i parę pierdółek...

 

PS: Międzyosiówki nie chcą pasować do "dzyndzelków", które są za krótkie... tzn na osłonach są kółeczka, w te kółeczka wchodzą "dzyndzelki" z przednich błotników i tylnych, więc trzeba osłony dopasować po swojemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem za dużo tych "pierdółek" za przednią szybą. Gdyby takie coś wyjechało na drogę pierwszy lepszy patrol wlepił by mandat i kazał usunąc twierdząc że zmniejsza to pole widzenia kierowcy. Po za tym tyle oznaczeń przynależności środka transportu do kraju jest niezgodne z prawem (wprowadza w błąd organy kontrolujące). Ale wracając do jakości wykonania to "jajo" CH jest krzywo naklejone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scania ładna ... Ale te szyby Kwestia gustu Wygląda jak jakaś ''ruska'' sto czterdziestka trójka

 

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo tablic, naklejek na przedniej szybie "może jeszcze więcej dasz ?" heh.Kolor nawet ładny, ale szkoda, że nie pomalowałeś bezbarwnym efekt byłby na pewno dużo lepszy. I wnętrze za bardzo czerwone jak dla mnie, ale to wszystko kwestia gustu, a o tym się nie dyskutuje.

 

Pozdr. Krystian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie,fajnie Wiadomo co za dużo to nie zdrowo ,ale rozumie że chciałeś tymi tablicami zakryć mankamenty szyby ? Ja bym radził napisać temat w dziale ''giełda'',i być może ktoś by miał taką szybę

 

A wracając do aktualizacji ... Kalki fajnie pasują do koloru kabiny

Antenki też ok ,ale mam zastrzeżenie do anteny na prawym lusterku .Trochę jak by się ''włos'' wykrzywił. Postaraj go naprostować .

 

Scania naprawdę fajna

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiecie trochę chodzę i jeżdżę po ulicach i widuję różne trucki i niektóre to mają za szybą więcej, o wiele więcej maskotek, naklejek i tablic więc u mnie jest ich mało w porównaniu z niektórymi prawdziwymi ciężarówkami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychu126 a może jednak zamaskujesz okna, światła i pryśniesz wszystko bezbarwnym?, Z tego co widzę kolorek jest naprawdę niezły ale bez bezbarwnego malowanie metalikiem nie ma sensu.... Dopiero bezbarwny nada ci głębi koloru

Sam malowałem tą skakankę razem z zamaskowanymi szybami i nie było tak źle

Przemyśl to jeszcze, model by dużo zyskał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychu, ale nie porównujmy prawdziwych ciężarówek, a np. tego modelu w prawdziwiej ciężarówce inaczej to wygląda (chociaż mam swoje zdanie o tym wyrobione), a tu masz małą szybkę i tablic i innych rzeczy multum.

 

Popieram pomysł Messer. Szkoda, aby kolorek się "że tak powiem zmarnował".

 

Spodobał mi się jeden bajer, którego nie wymieniłem w poście wyżej, a mianowicie zasłonki za fotelami wyszły bardzo dobrze i efekt fajny. Za to duży +.

 

Pozdr. eKrystian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychu126 antenki zrób z ramki od modelu, rozciągnij nad swieczką, są bardzo ładne i proste, i na początku antenki można zrobić trohe grubiej i będzie imitacja cewki od cb Ale to tylko taka moja rada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.