Skocz do zawartości

Spitfire Mk. XVI - ICM 1:48


wazee

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo fajna ta przecierka lecz jak na mój gust w niektórych miejscach nawet za mocna. Ale efekt przyjemny dla oka.

I mam małe pytanko czy będziesz go traktował jakimś pigmentem czy pastelem???

Pozdrawiam Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ar2r: Mamy te same spostrzeżenia, teraz na zdjęciach widać, że gdzieniegdzie przesadziłem. Nie jestem jeszcze takim pro i nie bawię się pastelami i pigmentami

 

brabazon: wiem, że fotel nie był z metalu i dlatego też cały drybrushing, który widzicie na zdjęciach, oprócz rur wydechowych, był robiony kolorem szarym (nie srebrnym). Niestety, czasem się tak zdarza, że zdjęcia nie oddają rzeczywistości.

 

Dziękuje koledzy za zainteresowanie. Teraz dopiero zaczynają się schody, bo zabieram się za klejenie kadłuba i skrzydeł, czego serdecznie nie znoszę. Zresztą nie lubię klejenia. Najfajniej to byłoby jakbym miał kogoś od klejenia, szpachlowania itd, a sam bym tylko malował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą nie lubię klejenia. Najfajniej to byłoby jakbym miał kogoś od klejenia, szpachlowania itd, a sam bym tylko malował Smile
Ja mogę iść na taki układ ale bez szpachlowania

 

A czy powinny być takie przetarcia na wydechu? Wg mnie powinny być nie takie jasne, srebrne, tylko w kolorze podobnym do gun metalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Z przykrością muszę zawiadomić, że model mnie pokonał i wycofuję się z konkursu. Poległem przez kalki. Okazało się, że kalki firmy ICM nie są zbytnio dobre i przy próbie nałożenia numerów bocznych porozchodziły się już praktycznie w wodzie. W sumie udało mi się nałożyć jedno duże oznaczenie, jednak za bardzo nie współpracowało z płynem zmiękczającym i nie chciało wchodzić w linie podziału blach. Teraz mam problem z jego usunięciem, co pewnie skończy się moczeniem skrzydła w krecie.

 

Może ktoś zna jakiś sposób na usunięcie kalki bez usuwania farby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś zna jakiś sposób na usunięcie kalki bez usuwania farby?

Jasne! Robisz to w sposób odwrotny do nakładania. Wystarczy namoczyć kalkę i ją ściągnąć. Można podważyć ją mokrym pędzelkiem. Łatwa sprawa Ale nie wycofuj się, dasz radę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.