Skocz do zawartości

Bismarck 1/350 Tamiya


tankista17

Rekomendowane odpowiedzi

Wikipedia- czytając Wasze posty wnioskuję, że to właśnie z niej korzystaliście (hasło zatopienie Bismarcka) mam rację???

 

Ja oglądałem kiedyś film na National Geografic "Hood i Bismarck morska bitwa". Jeżeli interesuje cię ten temat wodzik730 to obejrzyj. Ciekawy film.

 

weź chociaż Pactrę kup

Zgadzam się. Pactra będzie najlepsza bo nie zostawia śladów i cienko się nią maluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 106
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja kiedyś malowałem pędzlem u-boota VIIB. Emalią potrzeba kilka cieniutkich warstw. A akrylem MM to nawet bez rozcieńczania ok 3 warstw i wychodzi ok i bez smug jeśli się przyłożyć.

 

U-boot%20VIIB%20001.jpg

 

Góra emalia, dół akryl MM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam wrażenie ,że forum jest od wymieniania swoich opinii i przemyśleń.

Prawda. Też jestem tego zdania, ale może założyć jakiś dział pod tytułem np "Słynne kampanie i bitwy" czy coś w tym stylu w których można by toczyć dyskusje nie zaśmiecając nimi wątków warsztatowych. Kto za?

 

Ja oglądałem kiedyś film na National Geografic "Hood i Bismarck morska bitwa".

Widziałem, tak samo jak na Discovery dokument pt"Wyprawa Bismarck" (chyba taki to miało tytuł). Ciekawe filmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem za tym aby stworzyć taki dział.

 

Ostatnie podrygi tego łikendu, skleiłem jeszcze jedną wieżę (jeszcze do skrobania) zaszpachlowałem dziury na rufie i jednak machnąłem farbą na czerwono kadłub, jeszcze zdążyłem zrobić po jednej stronie czarny pasek.

Co się tyczy malowania, to nie wyszło tak źle, ale chyba walnę jeszcze jedną warstwę.

 

DSC03659.JPG

DSC03644.JPG

DSC03645.JPG

Następna odsłona może w piątek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lufy są na inny od wież, trzeba było pomalować przed sklejeniem, ooo kadłub ładnie wygląda, ale daj zdjęcie z bliska, czym malowane?

szpachla na rufe? u mnie nawet gram nie poszedł na całym modelu

 

zapomniałem napisać na początku, model skleja się z prędkością światła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lufy są na inny od wież, trzeba było pomalować przed sklejeniem

wiem, wiem, mam nadzieję że dam radę przy pomocy taśm i innych dupereli odpowiedzialnych za pomoc przy malowaniu

 

ooo kadłub ładnie wygląda, ale daj zdjęcie z bliska, czym malowane?

Malowałem humbrolem, 2 warstwy.

 

szpachla na rufie? u mnie nawet gram nie poszedł na całym modelu

niestety, były szpary. Nie wiem czy pisałem, ale nie dziwcie się jak użyję nie profesjonalnego zwrotu . "Poprawcie mnie, jak się pomylę w waszym... w naszym języku"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalecam jednak inne źródło niż Wikipedia- czytając Wasze posty wnioskuję, że to właśnie z niej korzystaliście (hasło zatopienie Bismarcka) mam rację???

 

Nie, nigdy tam o tym nie czytałem ;)

 

Sorki za kolejny off-topic, ale musiałem tu napisąć.

Już będę grzeczny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Tankista, linki które chcesz kupić to zupełnie nietrafiony pomysł.

O wiele lepiej i prościej będzie jak zastosujesz zestaw foto trawionych relingów w skali 1/350. Są nawet specjalnego wzoru dla Kriegsmarine.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barierki będą miały ok. 2 mm wysokości.

2mm? trochę mało mi się wydaje, dodałbym z 1mm

sama linka wygląda całkiem fajnie ale i tak bardziej jak już to by się nadawała na słupki (w blaszkach, które przed chwilą oglądałem nawet słupki są cieńsze od tej linki, pomijając już to, że linka jest pleciona ), a poprzeczki z niej to już całkiem grubo by wyglądały

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rób tego ,kup fototrawionki, wydasz może 70zł ale będziesz miał przynajmniej porządny model, przy tej lince to tylko czas stracisz i model zniszczysz, wiem co mówię bo zam kiedyś czegoś takiego próbowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jestem w punkcie wyjścia
Part robi tanio relingi, jeden arkusz to o ile pamietam 40cm relingów, wiec na cały model troche tego trzeba, a jak nie to aber:) Ja sam za niedługo zaczne tirpitza 1/350

http://www.jadarhobby.pl/part-x005-reling-1350-liny-p-975.html Kupuj relingi, bo model na tym dużo zyska:) A ja siadam i patrze uważnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Uwaga do zdjęcia częśli podwodnej, na którym widać wały napędowe - powinny być równoległe do siebie i osi podłużnej kadłuba, mówiąc inaczej: w widoku od spodu równoległe!

 

Poza tym powodzenia!

Piękny okręt i zdecydowanie lepszy od "księcia Wali" - ściema z awarią wieży tylko po to, żeby wyjść z twarzą z kompromitującej sytuacji.

Bez większego ryzyka można tym razem wierzyć Niemcom...

 

Pozdrawiam,

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, niezaczne go chyba w tym roku nawet Masz tu 2 pomocne linki

http://www.kbismarck.com/

http://www.bismarck-class.dk/bismarck/paint_schemes/paintbism1941rheinubung.html

Znajdziesz tam schematy malowania..pare fot archiwalnych i inne tego typu rzeczy(ja właśnie zaczynam zbieranie dokumentacji)Pozdrawiam I CZEKAM NA NASTĘPNE FOTKI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, niezaczne go chyba w tym roku nawet Masz tu 2 pomocne linki

http://www.kbismarck.com/

http://www.bismarck-class.dk/bismarck/paint_schemes/paintbism1941rheinubung.html

Znajdziesz tam schematy malowania..pare fot archiwalnych i inne tego typu rzeczy(ja właśnie zaczynam zbieranie dokumentacji)Pozdrawiam I CZEKAM NA NASTĘPNE FOTKI

pproszę moderatora o usunięcie tego postu, przypadkiem 2 razy kliknąłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.