Skocz do zawartości

Scania T142 Roadrunner - Italeri - 1:24


fliper_nx

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 78
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dziękuję wszystkim, jak to większość z Was zaczynam budowę od ramy, dziwi mnie tylko jedna część istrukcji, zaznaczyłem na zdjęciu, raz jest ten element ramy odcięty, zaś po drugiej stronie nie... Czy ktoś z Was sklejał tą ciężarówkę i orientuję się co nie co ? Ciąć czy pozostawić?

Skanowanie2008-12-1014-43.jpg

 

Ps spasowanie elementów ramy, poprzeczki itp jest nikłe, zastanawiam się nad wykonywaniem od podstaw poprzeczek.... Znów zbyt ambicjonalnie podchodzę do modelu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Wiem i tego się boję, bo jak wszystko zacznie mi nie pasować to się pogrążę. Na razie myślę tylko o tych poprzeczkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może co to jest za puszka? Na logikę to jest filtr powietrza kabiny.

cng.jpg

 

Zastanawiam się nad przerobieniem układu wydechowe z jednego komina na dwa, dlatego się zastanawiam czy nie mógł bym tej puchy zaadaptować jako filtr powietrza silnika, a po prawej stronie od kierowcy stworzę filtr pow. kabiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nie bardzo podoba mi się łapacz kur z tyłu oraz koliduje to z równoległym zamontowaniem kominów.

 

[Zdjęcie autorstwa Wojtkatul]

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/80991d7b99b8ec7f.html

 

Ps coś się ruszyło, a mianowicie robię od nowa poprzeczki łączące wzdłużne elementy ramy.

HPIM9678.jpg

HPIM9680.jpg

HPIM9683.jpg

A to powstało z profilu H o wysokości 7,9mm, arkusza o grubości 0,4mm, brak jeszcze trapezów wzmacniających jak na zdjęciu wyżej.

HPIM9685.jpg

HPIM9686.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Twoje plany odnośnie przerobienia filtra kabiny na filtr powietrza silnika zbyt mocno mijają się z rzeczywistością i osobiście takiego działania bym odradzał. Ewentualnie mógłbyś pomyśleć nad zrobieniem układu znanego z amerykańskich ciężarówek, przenosząc puchę zza kabiny pod maskę. Powinna się zmieścić:

Lewa strona

Prawa strona

 

W ogóle, to powiedz jaka jest Twoja koncepcja na ten model: czy masz zamiar zrobić wersję australijską, czy europejską? Ma to o tyle znaczenie, że taki niski filtr odpada w australijskiej ciężarówce, a poza tym musiałbyś przerobić wnętrze na dostosowane do ruchu lewostronnego.

 

Gratuluję podjęcia wyzwania z własnoręcznie zrobionymi elementami ramy. Tylko czy ich grubość jest mniejsza w stosunku do standardowych? Jeśli nie, byłaby to tylko sztuka dla sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zeszlifowaniu nadlewek, oraz przesunięć form, zbadaniu oryginałów grubości nowych elementów są ciupkę mniejsze, niestety ciężko znaleźć odpowiedni profil, trapezy będą klejone z podwójnego plastyku i lekko szlifowane przy krawędziach aby wizualnie były cieńsze.

Dzięki za sugestie i chyba tak uczynię, tylko że będę musiał zrobić jakiś wlot powietrza w górnej części maski bądź z boku jak w WS. Po sklejeniu ramy zrobię przymiarki silnika i reszty osprzętu, wtedy będę kombinować.

Mam zamiar zrobić wersję amerykańską , ale konkretnego planu jeszcze nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to ja po marudzę, zero zainteresowania...

Brak chęci do podwozia spowodował budowę dodatków, na pierwszy ogień poszedł laptop.

 

HPIM9699.jpg

laptoph.gif

Części składowe: 2 prostokąty [16mm x 13mm, grubość 1mm], 1 duży prostokąt [32mm x 13mm], z wydruku pobrana klawiatura oraz ekran, pręcik do połączenia obu skrzydełek laptopa o średnicy 1mm odpowiednio oszlifowany.

HPIM9705.jpg

HPIM9701.jpg

HPIM9702.jpg

Boki jeszcze nie oszlifowane, tył nie domalowany, jako prototyp wygląda w porządku, wkrótce zrobię docelowy model laptopa.

 

Ps balans bieli został ustawiony na maxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł216 , ale to może być kierman, który jeździ w dzisiejszych czasach taką skakanką, więc może miec nowiuśkiego laptopa . Wogóle w tamtych czasach były już laptopy?. fliper_nx piękna robota . Jęśli model wyjdzie Ci tak samo jak laptop to będzie .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jak pisze Bilonzo, jest to stara ciężarówka w naszych czasach, navi, laptop itp udogodnienia. Cieszy mnie fakt iż lapik się podoba ale będę go robił drugi raz, nie jestem z niego zadowolony. Po przemyśleniu całej koncepcji modelu, zweryfikowaniu czasu który pozostał daruje sobie budowę od podstaw ramy czy poprzeczek [nie tym razem], co najwyżej wprowadzę kilka poprawek.

 

Było:

HPIM9774.jpg

Jest:

HPIM9775.jpg

Podłoga oraz ściany zostaną pokryte flockiem, deska rozdzielcza "skóra" ale o tym później, dodany zostanie gumowy dywanik Kuchmodel na który czekam.

A tak to wygląda w całości, złożone na sucho.

HPIM9768.jpg

 

Ot sklejone kilka elementów jeszcze bez szlifów.

HPIM9776.jpg

 

Co o tym sądzicie?

HPIM9772.jpg

 

Do głowy wpadł mi pomysł zainspirowany budową Scanii przez kolegę Messera , a mianowicie "baza" - biała perła, bądź zwykły lakier, na tym śnieżne malunki, a na masce Husky [patrz wyżej].

Do zrobienia instalacji kupiłem żyłkę wędkarską o średnicy 0,3 i 0,4 mm.

 

Do modelu podpinam naczepę, bazą jest naczepa z zestawu Italeri 3822 [MAN with Sunshield trailer]. Piszę bazę ponieważ nie pozostanie ona seryjna, jest zbyt uboga i po prostu brzydka. Mam w domu jeszcze dwie naczepy lecz już są zaczęte, tą akurat kupiłem w takim stanie od kolegi jakiś rok temu.

Regulaminowy in-box:

HPIM9763.jpg

HPIM9764.jpg

HPIM9765.jpg

HPIM9766.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do malunku to może ja się wypowiem

Pomysł fajny, ale radzę przesunąć główkę psa na środek maski- raz że nie będzie problemów z szablonem ( podejrzewam, że z ręki tego malować nie będziesz ) a dwa że łatwiej będzie zachować symetrie- na przetłoczeniu będzie ciężko.

Jeśli chcesz białą bazę to proponuję zastosować technikę Michała Anioła- wszystko w odcieniach szarości- żeby wyglądało jak namalowane ołówkiem. Na białym używałbym jasnego szarego, tak żeby piesek ni rzucał się w oczy na pierwszy rzut oka, wiesz taki stonowany, dyskretny malunek, który jest dopełnieniem lakieru na trucku

Ale to tylko moje takie....

Powiem Ci szczerze, że trudny malunek sobie wybrałeś, ale będę kibicował i trzymał kciuki.

Jeszcze pytanko jakimi farbami będziesz grafikę robił??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej mi się podoba Fajnie by taki pies się prezentował ,lecz czeka Cię przy tym sporo pracy Lecz wierze że Dasz radę

 

 

P.S. Messer przez Ciebie kalkomanie przejdą do lamusa ...

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.