Skocz do zawartości

Scania T142 Roadrunner - Italeri - 1:24


fliper_nx

Rekomendowane odpowiedzi

Bodzio cóż mogę poradzić....

Oby tak dalej, wreszcie będzie można zobaczyć "wyczesane" grafiki na truckach, a jak to ludzie zobaczą na jakimś konkursie ( fizycznie, namacalnie) to może się rozprzestrzeni

Ale jak by co to- tak to moja wina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dziękuję bardzo za rady, na pewno się przydadzą. Messer pisałeś o odcieniach szarości, taki też miałem plan z lekka nutką czarnego koloru na samej sierści psa, do tego cienie na śniegu potraktuję niebieską perła. Rysunek za Twoją radą lekko przesunę w lewo, a farby to podkład Gunze Mr. base white 1000, biała perła Debber lub Sikkens, a szary będzie mieszanką białego [C1] i czarnego [C2] również z Gunze, to samo tyczy się niebieskiej perły [C154].

Do pomalowania wnętrza użyje kolorów: ciemny brązowy [C29], 2 odcienie piaskowego [C44 i C51] oraz jasny brązowy [C119]. Wnętrze zostanie wyflokowane, na podłodze umieszczę gumowy dywanik Kuchmodel.

Jakiś czas temu do modelu dokupiłem elementy metalowe: anteny [5,8 oraz 4cm], łańcuszek [2,6 x 3,8 mm, 1m], szekle oraz spręzynki [1,0 x 5,8mm]. Posiadam również fototrawione wycieraczki których nie ma na zdjęciach.

HPIM9782-1.jpg

HPIM9777.jpg

HPIM9778.jpg

 

Nie jest wykluczone, że w budowie modelu użyję blachy ryflowanej produkcji wyżej wymienionej firmy Kuchmodel.

HPIM9780.jpg

 

Wcześniej zapomniałem dodać zdjęcie wewnętrznej ściany tylnej z miejscami po wypychaczach które zostały już zaszpachlowane.

HPIM9712.jpg

 

Jako, że jednym z gadżetów jakie umieszczę w pojeździe będzie telewizor, warto by go obsługiwać bezprzewodowo.

HPIM9714.jpg

HPIM9715.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą usiadłem do prototypu przedniego zderzaka, ponieważ oryginalna belka nie pasuje do ogólnej koncepcji.

Wnioski: jest zbyt wysoki, kształt w porządku, brakuje elementu do którego mocujemy line holowniczą bądź inny element, reflektory powinny być większe.

HPIM9784.jpg

HPIM9785.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no zapowiada się rewelacyjnie... kolorki do wnętrza bardzo fajnie sobie dobrałeś.

Zderzak tak jak napisałeś, za wysoki, ale to da się jeszcze poprawić

Czy blacha ryflowana znajdzie się również na zderzaku ( tzn na jego górnych powierzchniach)?

 

Życzę powodzenia w dalszej budowie a szczególnie przy malowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ryflówka będzie na górze?! Być może, sam jeszcze zobaczę, Pawle myśląc o Twojej sugestii wpadłem na to zdjęcie:

tn_Afbeelding%20065.jpg

 

Skleiłem częściowo ramę, nie oszlifowałem jeszcze jednej podłużnicy, brakuje ramy dookoła chłodnicy oraz przedniej poprzeczki. Dopiero teraz po sklejeniu ramy zorientowałem się co, gdzie i jak będzie, co muszę jeszcze przerobić, wymienić itp.

HPIM9797.jpg

HPIM9796.jpg

HPIM9795.jpg

HPIM9794.jpg

Ps dwie zaokrąglone poprzeczki, nie wklejone, różnica jaka wynikła podczas sklejania to pół milimetra.

 

Przymiarki bez dachu, z niskiem oryginalnym z pudła [seria 2] oraz wysokim [seria 3]:

HPIM9789.jpg

HPIM9793.jpg

HPIM9791.jpg

 

Jak plan wypali z odlewami zastosuję wysoki dach.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nie będzie z tyłu tych kół?

 

Koło na osi wleczonej:

 

Ultra%20Grip%20WTS%20City_275-70R22.5_view1_LR_small_tcm179-36572.JPG

 

Koło na bliźniaku:

 

wheel_before.gif

 

 

No chyba, że to tylko przymiarka, to zwracam honor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nie będzie z tyłu tych kół?

 

Przemku dlaczego nie mogą być ? przecież w tych scaniach na osi wleczonej bardzo często spotyka się bliźniaki No chyba, że chodzi ci o piasty ale można je skrócić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HPIM9801.jpg

Być może powstanie to, lub po lekkim retuszu stylistycznym.

1-1.jpg

 

Dostałem też zawieche od Pretoriana, ale chyba wykorzystam same poduchy . [ Dzięki wielkie ]

HPIM9803.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Truckerek93 znasz się trochę chociaż na Scaniach ? Pawle, raczej nie, bardziej przychylam się do ładnych "plastykowych" osłon między osiowych, może coź extra... Zobaczę .

Popsułem to zaczynam naprawiać, podłoga przedłużona o 2,4 cm. [Polistyren 1mm, profil o przekroju kwadratu 3x3 mm]

 

HPIM9800.jpg

HPIM9804.jpg

HPIM9805.jpg

HPIM9811.jpg

HPIM9812.jpg

HPIM9815.jpg

HPIM9816.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W planie jest zmiana zawieszenia, sleepera jak widać powyżej, dachu [wyższy tzn CR 19], zmiana zderzaka oraz zamontowanie owiewek między osiowych, inna osłona przeciw słoneczna, wydech. Teoretycznie można powiedzieć że buduję Scanie T 143.

A Tobie Truckerek radzę poczytać troszkę i nie wypisywać głupot .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.