Jump to content
Tomek Mroczkowski

[In-Box] F-16 C/D Night Falcon

Recommended Posts

Ktoś chciał więc proszę

Ja postaram się zrobić z niego Polaka, czy mi sie uda? Nie wiem...

Zaczynam opowiadanie:

Dawno, dawno temu około roku 2008 dostałem paczkę od P Listonosza który przylazł o 17:00 późno nie? To się pytam

-Co tak późno?

A listonosz z pogardą

-Przed świętami dłużej robimy!

No nic, podpis, kopa na drogę i wsio!

Otwieram paczkę i....

Pudło!!!!!

PC160001.JPG

A w środku...

Te części postanowiły nawiać z wyprasek

PC160002.JPG

Uzbrojenie i inne dziwadła

PC160003.JPG

Kadłub, wypychacze, szkrzydła, wypychacze, kilka stateczników, wypychacze, pseudo fotele a na nich wypychacze

PS. Wspominałem o wypychaczach? Nie?

A to jeszcze wypychacze!

PC160004.JPG

Prawie przezroczyste

oszklenie do wersji C i D a te malutkie to do wersji 1:1000...

PC160005.JPG

Kalki, te z numerem 43,42 przypominaja mi Polskie szachownice...

I zauważyłem że ni ma na nich loga Italeri!!

PC160006.JPG

I niestety koniec opowiadania, szybkie ujęcie! Podwozie...

PC160007.JPG

Mam nadzieje że to będzie Jastsząb... A jak nie to Orzeła 7 się zrobi i Kapitana Bombe hyhy!

I galaktykę Kurwix....

Witam.Model zapowiada się dobrze.Czekamy na dalsze prace.PoZdRo

Zrobisz nasza wersję 52+, trochę pracy i będzie git.

Nie wiem jaką wersję planujesz?

Z modeli F-16 to jeszcze polecam nową Academy w wersji dla Korean Air Force KF-16 czy jakoś tak, zawiera odpowiednią dyszę i wlot powietrza oraz zasobnik na spadochron.

Modelu Revela chyba już nie dostaniesz, dawno juz jest z nim kłopot. Życzę powodzenia.

aha, jak wygląda Jastrząbek w miniaturze to nieśmiało zapraszam.

viewtopic.php?t=6456&highlight=

Żeby w ogóle wyszedł z tego jakikolwiek F-16, to trzeba przesunąć do tyłu stateczniki poziome (poprzez skrócenie języków mocujących). Przymierz do planów. Okrągły otwór za kabiną należy zakleić tym małym elementem przezroczystym, zaszpachlować, wyrównać, zapomnieć, popić wodą - tam nie ma żadnego szkła. Solidnego szpachlowania i szlifowania będzie wymagać połączenie części wokół kabiny z kadłubem oraz skrzydeł z kadłubem.

Zestaw umożliwia zrobienie Blocków 25 i starszych, 32, 42 i 52 (z grubsza biorąc, nie uwzględniam drobnych modyfikacji). Do Blocków 30, 40 i 50 jest dysza (ta rozwarta), ale brakuje wlotu powietrza w wersji Big Mouth. Na szczęście to nie przeszkadza w zrobieniu Jastrzębia.

Ja z tego zestawu zrobiłem izraelskiego F-16C Block 40. Wlot powietrza wziąłem z Revella.

473.jpg

Zestaw umożliwia zrobienie Blocków 25 i starszych, 32, 42 i 52 (z grubsza biorąc, nie uwzględniam drobnych modyfikacji). Do Blocków 30, 40 i 50 jest dysza (ta rozwarta), ale brakuje wlotu powietrza w wersji Big Mouth. Na szczęście to nie przeszkadza w zrobieniu Jastrzębia.

Jasne można też E/F Block 60 albo może SUFA Akurat te "DROBNE MODYFIKACJE" są tu kluczowe ! Zestaw italeri to taka kompilacja prawie wszystkich wersji podstawowych A, B, C, D z naciskiem na A/B np koła. Proponuje sprzedaj ten model i kup za 60zł Academy KF-16C to naprawdę zrobisz Jastrzębia a nie coś przetrawionego przez mamuta i w..... Taka moja rada.

PS. Tylko bez głupich docinek RAV

Akurat te "DROBNE MODYFIKACJE" są tu kluczowe !

Owszem, ale ich wprowadzenie jest w zasięgu średnio zdolnego modelarza (ewentualnie wyposażonego w odpowiednie zestawy modyfikujące).

zrobisz Jastrzębia a nie coś przetrawionego przez mamuta i w..... Taka moja rada.

PS. Tylko bez głupich docinek RAV

I kto to mówi...

poprzez skrócenie języków mocujących

yyyy???

Bardzo inteligentne pytanie... Usterzenie poziome ma takie wpusty, wklejane w kadłub, tak? No to żeby usterzenie przesunąć o ok. 3 mm w tył względem kadłuba, to trzeba tylną cześć tych wpustów (ok. 2/3 całości) wyciąć i wyrzucić. Rozumiesz już?

Od początku wiedziałem jak przesunąć, ale nie wiem o które Ci chodzi usterzenie...

Płetwy podkadłubowe nie są usterzeniem. Poza tym w pierwszym poście użyłem określenia "stateczniki poziome", co precyzyjnie określa, co miałem na myśli.

a co z garbem?

Jest w nowościach CMK. Nie wiem, czy już się ukazał. Trudno też oceniać jego jakość, ale mam pewne obawy po tym, jak skopali, również ostatnio wypuszczone, zbiorniki CFT.

Płetwy podkadłubowe nie są usterzeniem. Poza tym w pierwszym poście użyłem określenia "stateczniki poziome", co precyzyjnie określa, co miałem na myśli.

EE zielony w tym jeszcze jestem

No dobra, mówimy tu o jakiś detalach a co z garbem?

Chodzi o zbiorniki na samolocie?

No dobra, mówimy tu o jakiś detalach a co z garbem?

Chodzi o zbiorniki na samolocie?

Chodzi mi o garb który biegnie od kabiny do ustrzenia pionowego-spójrz na box-art na pudełku i na zdjęcie jakiegoś F-16D block 52 to zakumasz o co chodzi. Zresztą RAV już odpowiedział co z tym zrobić.

Hej

No dobra ja będę budował efke to bedę więcej pytał

na razie dalej męczę MiG-29

Proponuje sprzedaj ten model i kup za 60zł Academy KF-16C to naprawdę zrobisz Jastrzębia a nie coś przetrawionego przez mamuta i w..... Taka moja rada.

To już wolę cos przetrawionego przez mamuta