Skocz do zawartości

Budowa Mi2 URPG z Intechu - powrót po latach.


mariusz_d1

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ obiecałem jednemu z uczestników Forum zamieszczam relację z budowy modelu jak w temacie. Niedawno przy okazji porządków w piwnicy znalazłem ww model kupiony x lat temu. Postanowiłem więc po ponad 20 latach wrócić do budowy modeli. Co prawda te 20 lat temu to kleiłem modele jak typowy małolat byle szybciej, byle więcej rzadko kiedy był malowany. Tak więc zakupiłem trochę farbek, pędzelek, klej, wygrzebałem narzędzia i zacząłem budowę. Farbki na razie kupiłem na zasadzie "byle taniej" zobaczymy czy klejenie modeli wciągnie mnie. Jak wciągnie to będę kupował lepsze.

Tak się długo zastanawiałem czy zamieszczać relację z budowy - ale obiecałem więc wstawiam.

Nie krzyczcie tylko za bardzo - pierwszy model po 20 latach i do tego to bardziej wariacja na temat niż konkretny model.

PZDR

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem,Kolego, czy wybrałeś sobie donry model do powrotu. Efektowny, bo efektowny, ale ma wiele pułapek dla modelarza. Ciężki w robocie...

Ale życzę powodzenia i będę śledził.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem,Kolego, czy wybrałeś sobie donry model do powrotu. Efektowny, bo efektowny, ale ma wiele pułapek dla modelarza. Ciężki w robocie...

Ale życzę powodzenia i będę śledził.

Pzdr

 

Hmm... Model wybrałem taki bo akurat taki znalazłem. Więc nie liczcie na cuda Jak mnie zbytnio nie skrytykujecie to może będzie następny, ale już wybrany z rozmysłem.

 

Jak po pracy nie będę zbyt wykończony to postaram się zamieścić zdjęcia dzisiaj, a jak nie to przez weekend je wrzucę.

PZDR

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Zaczynamy cz 1.

Część zdjęć robiona z lampą więc nie są rewelacyjne. Muszę skombinować jakąś lampkę na stół żeby fotki robić bez lampy.

 

866ae40472fe7b13m.jpg

Przyklejone siedzenia w kabinie i wklejone oszklenie kadłuba.

 

10b874fc744b94d1m.jpg

Zbliżenie na kadłub.

6944d503a603d37cm.jpg

06ef45b87548a179m.jpg

2dc22734ccebb5d8m.jpg

 

Teraz malowanie wnętrza - pierwsze podejście:

7beb0db0c811f185m.jpg

 

 

Rzeczywistość skrzeczy - zakupy sobotnie czekają, jak wrócę nastąpi ciąg dalszy.

 

 

 

PZDR

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy:

 

e7885c359ea9867fm.jpg

Pierwsze podejście do malowania podłogi kabiny.

 

 

0d123e89261721c7m.jpg

 

 

d3fc98a352c62b54m.jpg

Pomalowane wnętrze kadłuba i kabiny. Wiem, że byle jak bo bez maskowania taśmą ale na razie musi tak być.

 

e4ef6a9990dbc8aem.jpg

Zbliżenie.

 

f8813b9d2d09063cm.jpg

 

da8d458491e9a70cm.jpg

Malowanie wirnika głównego.

 

 

5fdd434213c0aa68m.jpg

Suszenie ogona.

 

9abf0350a1ee4652m.jpg

Ogon się suszy. Dobrze widać przyrząd pomocniczy ;)

 

085a25e169992235m.jpg

 

Początek malowania kadłuba.

cdn.

 

PZDR

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakimi farbami malujesz z podejściem kupienia farb "byle taniej" nie przejdzie...

Jakieś wynalazki akrylowe pod tytułem: "Aster 2 emalia akrylowa".

kryje całkiem nieźle, jak nie nabiorę za dużo na pędzel to ładnie się rozprowadza.

 

PZDR

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wklejeniu belki ogonowej do kadłuba powstanie szpara do zaszpachlowania ( przynajmniej w moim tak jest) więc kolejność najpierw malujemy póżniej kleimy raczej nietrafiona. Niechlujnie pomalowałeś fotele w kabinie, w prosty sposób można dorobić pasy na fotelach (np. folia aluminiowa ). Model treningowy, więc będziesz mógł zobaczyć po jego skończeniu na co trzeba zwrócić uwagę przy następnych. malowanie pędzlem - dwie, trzy rzadkie warstwy, na większych powierzchniach rozprowadzane płaskim pędzelkiem. Walcz dalej, wprawa przyjdzie wraz z kolejnymi modelami.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Ja mam Mi-2 "Hoplite" również z Intech'a. tak jak pisał Patyk powstanie szpara (dosyć spora ) przy łączeniu belki ogonowej z kadłubem. Ja to zaszpachlowałem i został rowek ale to szczegół. Niedługo wystawie go do galerii choć nie jest dobrze zrobiony. Ale do rzeczy. . . Zastanawia mnie jedno tak jak i moich forumowych kolegów. Dlaczego malując model farbami nie przykleiłeś belki ogonowej do kadłuba?!?!

I jeszcze jedno. Dziwne kolory dobrałeś... Z jakiego kraju jest to malowanie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.