Skocz do zawartości

[RELACJA] Spitfire Mk Vb 1/72


szogun

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jest to mój pierwszy post i temat. Prezentuje wam ostatnio zaczętego przezemnie Spitfire Italerii w 1/72. Jest to model w miarę prosty bez dużej ilości szczegółów (kabinka prawie bez niczego).

Postanowiłem go zrobić "prosto z pudełka" (bez żadnych waloryzacji) w wersji RAF'u z północnej Afryki, na razie jestem nim mile zdziwiony - model skleja się szybko i nie ma prawie żadnych nadlewek. Na razie skleiłem dopiero kabinkę i kadłub, następne zdjęcia już ze skrzydłami i ogonem.

 

1.jpg

 

2.jpg

 

3.jpg

 

4.jpg

 

5.jpg

 

6.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę tu zagladał co jakis czas, choć by dlatego, że niedługo będę sklejał ten sam typ spitka, tylko w nieco wiekszej skali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zgryźliwie ale :

 

1. Spitfire zdecydowanie posiadały zegary z czarnymi tarczami

 

2. Tablica przyrządów była czarna , ale sama wręga powinna być w barwie IG .

 

3. Pomaluj jeszcze zagłówek .

 

4. Wydaje mi się , czy pedały orczyka pomalowałeś na brązowo

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Wiem że tarcze zegarów powinny być czarne ale dziwnie by wyglądało gdyby cały panel przyrządów był czarny.

 

2.Zagłówek pomaluje, moje niedopatrzenie

 

3.Pedały pomalowałem na brąz, według mojego zdjęcia były one brązowawe.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem swojemu spitowi skrzydła, ogon, wydechy i drzwiczki. Teraz będę robił elementy podwozia, antenę i śmigło, a następnie już tylko oszklenie i malowanie(najprzyjemniejszy etap prac).

 

4-1.jpg

 

5-1.jpg

 

3-1.jpg

 

2-1.jpg

 

1-1.jpg

 

6-1.jpg

 

7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie potrzebnie przykleiłeś drzwi, skoro mają być otwarte, bo potem trudniej będzie tam farbe nałożyć (przestrzeń między drzwiami a kadłubem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuje nad tym samym modelem. Niestety skrzydla sa niedopasowane, za chude, Musialem wlozyc czesci od ramek aby uzyskac krztalti do tego nie leza pod katem 90 do kadluba ( jak sie patrzy z gory) Jestem zaskoczony tak kiepskim spasowaniem modelu. Wiem ze on jest tani ( 4$) ale po tej firmie spodziewalem sie czegos lepszego. Mam pytanie do kolegi czy spotkal sie z podobnymi problemami w swojim modelu, moze moj byl jakis felerny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim egzemplarzu nie było aż takich kłopotów ze skrzydłami, jedyne do czego mogę się przyczepić to że skrzydła były trochę za bardzo wysunięte do przodu ale dało się to dość łatwo naprawić, jednak większym brakiem było brak jednej części - jest to bolec dzięki któremu śmigło może się obracać po sklejeniu, więc musiałem zrobić śmigło nieruchome.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że także sklejałem ten model ;)

 

Żadnych problemów praktycznie nie było. Jak dla mnie model jest dobrze zrobiony.

 

Może już go pomalowałeś??

 

Chciałbym zobaczyć efekt i porównać ze swoim ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego najlepszego w nowym roku, aby był on przede wszystkim lepszy od poprzedniego.

 

A teraz obiecane zdjęcia spitka jeszcze bez kalek i wszelkiego rodzaju weatheringu. Całość pomalowana pędzelkiem, miał być aerograf ale pomyślałem że szkoda się z nim męczyć dla tak małej powierzchni.

 

DSC_0161.jpg

 

DSC_0163.jpg

 

DSC_0167.jpg

 

DSC_0169.jpg

 

DSC_0172.jpg

 

DSC_0176.jpg

 

DSC_0178.jpg

 

 

Mam pytanie - słyszałem że pod kalkomanie model najpierw należy polakierować farbą błyszczącą a po położeniu matową, a jeszcze inną wersję że model należy polakierować dopiero po położeniu kalek, który sposób doradzacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę przejścia Ci nie wyszły, chyba że to tylko taka wstępna wersja

 

A tak to trudno ocenić bez szybek itp. Tak dziwnie wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuuuu farba trochę przy gęsta. Trzeba było puścić aero - każda chwila pracy z nim to cenne doświadczenia. Dopisz wreszcie "e" w tytule tematu.

 

Nie za niebieski kolor spodu? Niech znawcy się wypowiedzą. Kolor wnęk podwozia też powinien być inny chyba. Podwozie powinno mieć nieco rozchylenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom to wreszcie KONIEC mojej chyba ledwo dwutygodniowej pracy z tym modelem, kalkomanie się błyszczą gdyż jeszcze nie pomalowałem modelu lakierem. Wnęki były malowane kolorem IG lecz u mnie zostały takie jak widać, podwozia nie będę już zmieniał bo może to popsuć efekt. Przejścia według mnie zostały zrobione poprawnie - na tyle ile pozwalał na to pędzelek. Zapraszam do zdjęć

 

DSC_0186.jpg

 

DSC_0179.jpg

 

DSC_0183.jpg

 

DSC_0184.jpg

 

DSC_0188.jpg

 

DSC_0193.jpg

 

DSC_0196.jpg

 

DSC_0197.jpg

 

DSC_0199.jpg

 

DSC_0202.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.