Skocz do zawartości

Scania T142M Roadrunner + HDS + naczepa do przewozu drewna


irizar

Rekomendowane odpowiedzi

Nie za długi jeden przewód ? MIanowicie najwyżej położony.

 

Dobrze jest równo nachodzi z tym niżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 291
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No super z tymi mapami teraz już chyba powoli finiszuje nie?

 

Jeszcze nie, zostały kalkomanie niektóre do stylistyki trucka, chwytak do pomalowania, przednia szyba ale to są ogólnie detale i światła... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka polerka? tak fotka wyszła bo zapaliłem lampke żeby oświetliło napis i mapke. Lakier jest idealny na realu nic dodać nic ująć . Co do ruchomości to i tak jest tarcie lakieru jakoś sztywnie, ale idzie , ale postanowiłem, że tym bawić się nie będe, i tak będzie stało i ludzie będący w pokoju będą podziwiać czacuszko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Modelik fajny - bardzo ładnie się prezentuje... ale... jak i w niektórych innych przypadkach innych modelarzy razi niekonsekwencja. Samochód załadowany drewnem, ale brak na nim jakichkolwiek oznak użytkowania... A tu aż się prosi. Choćby nawet delikatne, ale jednak, moim zdaniem by sie przydały - dla przykładu: powycierane boki i krawędzie wysuwanego ramienia dźwigu HDS, lekkie zabrudzenie w zakamarkach itp. Na pewno dodałoby to trochę realizmu a tak, bez waloryzacji, prezentuje się nie jako model auta ale jak plastikowa zabawka, a przecież nikt nie zamierza się nią bawić tylko podziwiać Odrobina pracy a efekt naprawdę będzie lepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin Rogoza masz racje, ale też niewiem czym to sie robi :( i to by było pierwsze ćwiczenie z brudzeniem i to na takim modelu, ja sobie myślałem kupić gorszy modelik już sklejony i pobawić się brudzingiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

@TomaszDudek

Urok jeszcze lepszy gdy naturalniej wyglądają a nie jak zabawki z Bburago ;-)

 

@irizar

Jeśli nie wiesz to wszystko jeszcze przed tobą. proponuję przy następnym modelu tracka spróbować, bo inaczej wygląda to na trackach a inaczej na wystawowych osobówkach (na których moim zdaniem nie warto kłaść brudzingu) a jeszcze inaczej na wyścigowych a raczej rajdowych WRC. Sam stawiam pierwsze kroki w tej materii a już niedługo pojawię się z pierwszą relacją jakiegoś auta... więc moje porady są jak najbardziej subiektywne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czekam na twoją relacje , ale drugi mam robić w stylu NL 6x2 planowałem kupić jakiś sklejony model np. Man i bawić się brudzingiem , a potem Scania serii 4 z samymi burtami i ubrudzić kabinke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
planowałem kupić jakiś sklejony model np. Man i bawić się brudzingiem

Osobiście uważam, że nie jest to najlepszy pomysł, ponieważ otrzymujesz model z gotową powierzchnią, nie wiadomo jak i czym malowaną, a może ona nie nadawać się zbyt dobrze do brudzingu i twoje ćwiczenia będą miały niewielkie znaczenie i mało się nauczysz. Fakt, że brudzing generalnie robi się już na końcu, jednak nie jest to reguła i niektóre efekty uzyskuje się poprzez nakładanie różnych warstw washa, filtrów etc w tzw. międzyczasie. Stąd też optowałbym za rozwiązaniem kupienia taniego niesklejonego (albo sklejonego i nie pomalowanego) modelu i rozpoczęcie nakładanie wszystkich warstw samemu. Wtedy wiesz co kładziesz po czym, jak te warstwy ze sobą reagują i jaki to daje efekt. Zdecydowanie radzę iść właśnie w tym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kupie jakiegoś nowego Manaa wkońcu nie są one tak drogie, ale dzięki za rady, napewno ich posłucham, a przy budowie modelu będe się zgłaszał do Ciebie z brudzingiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
a przy budowie modelu będe się zgłaszał do Ciebie z brudzingiem.

Obawiam się, że nie będę ci w stanie zbyt dużo pomóc w tym zakresie, bo sam mam niewielkie doświadczenie praktyczne w tej materii. Od niedawna wróciłem do tego hobby i wielu rzeczy tez po prostu się uczę. A wiedzę TEORETYCZNĄ mam z forum takich jak to, polskich i zagranicznych - generalnie z netu. Przede mną więc sporo nauki i być może wcześniej posiądziesz praktykę niż ja - czego ci serdecznie życzę. Praktykę nabieram przy sklejaniu MIKASY - japoński okręt z przełomu XIX i XX wieku - relacja na tym forum w dziele "pływadeł". Oczywiście, jak będę w stanie to chętnie służę pomocą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już wiem z kąd jesteś z jakiego działu na forum ;), mi najbardziej podoba się brudzing ślady po rurze wydechowej, ale pojazdy cywilne można podzielić na dwa sposoby:

- Tak jak Tomasz Dudek napisał czyste dają wtedy swój urok,

- brudne po przejechaniu 10000 km więcej oczywiście dotyczy to trucków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Teraz już wiem z kąd jesteś z jakiego działu na forum ;)
Tak, ale teraz częściej jestem tutaj i zmieniam nieco kierunek modelowania ze względu na ograniczone możliwości wystawiennicze w mieszkaniu

 

mi najbardziej podoba się brudzing ślady po rurze wydechowej
Pewnie jeszcze wiele innych ci się spodoba z biegiem czasu

 

- Tak jak Tomasz Dudek napisał czyste dają wtedy swój urok,

Czyste TAK, ale należy pamietać, że delikatna walorka głębią kolorów nie przeszkadza w posiadaniu czystego auta. Wash czy inne metody wcale nie oznaczają, że model auta ma być brudny. Wiem, z działu pancerki tak to może się kojarzyć na pierwszy rzut oka, ale odrobina wprawy i techniki washa i etc można z umiarem zastosować i w wystawowych modelach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale brudzić też trzeba umieć , początki będą , ale przy innym modelu

Nakleiłem kalkomanie na HDS narazie z jednej strony, bo niemam podstawki i niema jak obracać tego kolosa

 

PIC_0005-22.jpg

PIC_0004-22.jpg

PIC_0002-25.jpg

PIC_0030-3.jpg

PIC_0006-20.jpg

PIC_0025-4.jpg

 

Zderzak w naczepie jeszcze nie jest na ukończeniu ;)

 

To by było na tyle

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin Rogoza Jeśli ktoś potrafi brudzić i wychodzi mu to dobrze niech to robi ,jeśli jednak nie potrafi a robi to tylko psuje model , ja raczej nie potrafię ,choć coś tam próbuje w pancerce nawet z dobrym skutkiem ale za brudzenie trucka sie nie biorę .

 

irizar Bardzo fajny czysto sklejony i pomalowany zestaw .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Jeśli ktoś potrafi brudzić i wychodzi mu to dobrze niech to robi ,jeśli jednak nie potrafi a robi to tylko psuje model

Są różne optyki na te kwestię - jedno jest jednak pewne - kto nie próbuje i nie trenuje to nigdy się nie nauczy Dlatego warto podnosić sobie poprzeczkę a nie trzymać się sztywno wypracowanego poziomu umiejętności. Chyba, że komuś to wystarcza - oczywiście nie ma w tym nic złego. Ja jedynie chce zachęcić do pogłębiania warsztatu i umiejętności, szczególnie jak ma się możliwość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin masz całkowitą racje, ale Tomasz Dudek też ma racje , Ale napisze jeszcze szczerze, że sie ucze czysto kleić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.