Skocz do zawartości

[in-box]Reefer Trailer Kuhlavflieger Revell 1:24


Zderzak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Prezentuję in-box mojej ulubionej naczepy, którą od zawsze chciałem mieć w mojej kolekcji.

Wybaczcie mi porozrzucane fotki, ale jest ich tyle, że nie mam siły jakoś ich zorganizować...

 

Białe ściany, dach i podłoga; ramki x 2.

 

Dostępność: rzadko dostępny na polskim rynku, czasami Allegro, głównie na Ebay` lub za granicą.

Cena: okolice 160-nawet do 200zł(przy obecnym kursie Euro)

Ilość części:135

 

Plusy:

-ładna, przejrzysta instrukcja,

-świetne kalki(patrz napis na pudełku)

-jak dla mnie także fakt kalki polskiej rejestracji!!!, co jest chyba rzadkością,

-ładne wypraski,

-dobra jakość elementów,

-możliwość dwóch wariantów malowania(fotka białej naczepy),

-bardzo duży wybór rejestracji,

-gumowe opony.

 

Minusy

-wysoka cena(choć model jest jej wart),

-brak przezroczystych elementów(lampy).

(na razie tyle, reszta wyjdzie w praniu)

 

P.S.Jak znajdę czas uporządkuję i podpiszę fotki.

 

Pudełko(jak zawsze u Revella ładnie wykonane):

 

eaf1f0513249ef9e.jpg

1b865c9151e344ad.jpg

99687a55fda3bcff.jpg

5fc370bf09cafcb5.jpg

 

732084d85ccee2ea.jpg

fd52c2add965ebf1.jpg

111dd869a7dbef4f.jpg

90170849345865bb.jpg

5f5c6b058e58b139.jpg

8b482f4059e134b6.jpg

098802bff0b792e9.jpg

af143aede46d2b02.jpg

06e5aea45dfd9bbe.jpg

db5dd4b7208e8857.jpg

7a583c8a4e68549e.jpg

9ebc3ea8b59f59ba.jpg

7800c65836a48efb.jpg

0a715ddb7477bf33.jpg

d7e4e7ee9682fe8b.jpg

df96226a29a76d91.jpg

4ebdbbb8f56c12e7.jpg

0e922fa77b64dbdc.jpg

9d65b3e2429e05a3.jpg

4a97b93a7d51f431.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczepa godna uwagi A może ktoś mi powiedzieć czy ona różni się jakoś konstrukcyjnie od tej Italeri Reefer Trailer (3813) ?

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, nie ma się co za bardzo podniecać...

Ta naczepa jest dokładnie taka sama, jak Italerki Reffer Trailer - jakościowo jest to samo, bo to albo przepak, albo wymiana formami.

Ja sklejałem wersję Italerki i faktycznie, jakościowo nie jest najgorzej. Jedyna różnica, to kalka - tu Revell faktycznie pokazał klasę. Nie wiem, czy sama kalka jest warta tej ceny. Jeśli ktoś chce zrobić całą białą, to nie warto kupować Revell'a.

Choć z ceną to może być różnie, bo ja całkiem niedawno zgarnąłem taka naczepkę (Revell'a) na Allegro za 100zł (nowa)

Zastanawiam się tylko, jak taką dużą kalkomanię będzie się naklejać, zwłaszcza, że naczepa ma przetłoczony obrys. To może być pewna trudność.

Jeśli chodzi o lampy, to bardzo łatwo można je przerobić na "szklane"

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No tak. Jednak mi osobiście o wiele lepiej skleja się Revelle niż Italeri. Plastik może ciut inny(nie chodzi mi o kolor), poza tym pudełko i instrukcja o wiele lepsze niż u Italerki. Ponadto kalki są wiele razy lepsze i ładniejsze w tej przyczepce u niemieckiego producenta.

 

P.S.Ma ktoś jakiś sposób, pomysł jak nałożyć te wielki kalki? Nie wydaje mi się, że same się ześlizną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje kalki moczyłem w misce z wodą a potem zsuwałęm bezpośrednio z papieru na naczepę. Nie takiej wielkości ale te z italreki Pegasusa. Trzeba tylko potem dobrze ściągnąc wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje kalki moczyłem w misce z wodą a potem zsuwałęm bezpośrednio z papieru na naczepę. Nie takiej wielkości ale te z italreki Pegasusa. Trzeba tylko potem dobrze ściągnąc wodę.

Ja się potem nie boję Tylko nie jestem pewien czy takie kalki same odejdą od papieru. Już mi się zdarzyło, że u tego producenta wielokrotnie mniejsze rwały się, bo musiałem je zsuwać na siłę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie... Wystarczy ciepła woda... Najlepiej nawet z leciutkim dodatkiem mydła i moczysz minimum 15 minut. Jak się kalkomanie samemu drukuje, to jest to samo... Trzeba długo moczyć, bo inaczej się rwą łatwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Już było tyle razy o tym pisane, tylko wystarczy poszukać.

 

Ale ok ! Do drukowania kalkomanii są specjalne papiery o ile pamiętam do drukarki atramentowej bądź laserowej, drukujesz na tym papierze to co masz zaprojektowane lub to co chcesz mieć jako kalkomanie i potem to już wiadomo jak się wydrukuje.

 

Pozdrawiam,Krystian

 

PS : No kurcze Miqs mnie wyprzedził hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.