Skocz do zawartości

Leopard 2 A4 - HobbyBoss - 1:35


Koks

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, pora bym i ja się przyłączył do zabawy. Będzie to czołg w polskim malowaniu, nie wiem jeszcze który wóz, bo jestem na etapie zbierania dokumentacji zdjęciowej jako takiej. (w tym miejscu chciałbym zaznaczyć, że z wielką chęcią przyjmę każdy link). Jak sprawa się wyklaruję obiecuj dodać tu trochę informacji.

 

Na początek obowiązkowy inbox (trochę ubogi ale wszyscy już chyba dokładnie znają ten zestaw):

 

7a41f6a5821cd17a.jpg

 

b61847313e74151f.jpg

 

b6899cd110c95947.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A4 na początek, nie wykluczam również A5 i A6, ale przed nimi będzie raczej jakiś abrams lub challenger II.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszmarnie przepłaciłem w Poznaniu 82zł, nie powiem gdzie bo to krypto reklama. Farby kupiłem na mojehobby, powiem szczerze byłem zszokowany, zamówiłem sobie spokojnie w poniedziałek, mówię sobie pewnie po nowym roku dopiero będą, a tu w wigilijny poranek, listonosz z paczuszką już czekał, nie mogłem uwierzyć, nawet na stronie mają napisane, że termin realizacji do 2 tygodni. Farby oczywiście NATO od gunze (dzięki Ostach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, pierwsze prace już rozpoczęte. Kółeczka wyszlifowane , ślady po ramkach zniknęły i pojawiają się pierwsze pytania:

 

Co z tymi polycapami, wklejać je czy tylko tak luzem zostawić i wcisnąć drugą część koła???

W jaki sposób dodać śruby na tym wieńcu, co są po nich tylko ślady??

 

35a3f839e1472e77.jpg

 

93d7790a545a0ea2.jpg

 

ec7716f77d38e21c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak do jutra do 10 nie dowiem się co z polycapami i brakującymi śrubkami to zabieram się za wannę albo wieżę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim A6EX robiłem bez polycapów bo były problemy i krzywo się kręciły. Kuba Ślęczka nie miał takich problemów i zrobił kręcące się. Spróbuj z i bez jak kółka wyglądają na ośkach. Sklejać ich nie trzeba - styka wcisnąć. Jednak bez śrubokręta u mnie się nie obeszło przy ich rozbieraniu. Jeśli chcesz robić z nimi to tak, muszą być luzem w środku.

 

Wieżę przecież możesz robić niezależnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem na początek dokończyć koła, jutro przymierzę do osiek i zobaczę czy kręcą się normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi polycapami, to zależy od zestawu. Jako, że ja mam zawsze szczęście :> to w moim Leosiu leżało wszystko jak ulał - jakiś chyba cudowny odlew, bo wszystkie części pasowały, a inni na wiele narzekali... Zrób je ruchome, a jak nie wyjdzie z bliżej nieokreślonych powodów do na stałe i ganz gut.

 

Zresztą tu masz fotkę mojego Leosia 2A6EX (inna wersja ale HB jedzie na tej samej bazie):

 

41aeaf6de8fb4bfb.jpg

 

A tu cały wątek: viewtopic.php?t=9421&start=0

 

Jeśli chcesz polskie barwy, to obowiązkowy zakup kalkomanii Echelona, no i można pokusić się o bardzo dobrej jakości żywiczne figurki polskich żołnierzy do Leosia od Toro.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne zdjęcia Grzegorz - to powinna być lektura obowiązkowa dla wszystkich którzy twierdzą że pojazdy się nie brudzą, nie obijają nie rdzewieją. Panie i Panowie o to przed wami wypieszczony czołg naszej armii. Malowany nowoczesnymi farbami w dobrych warunkach a wygląda jak rasowa bojowa maszyna i co wy na to.

Jesli znajdziesz chwilkę czasu to odezwę się na Priva bo mam małe ciśnienie na Czeczenię i może byś mi pomógł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fantastyczne fotki. Dzięki wszystkim, ale nie do końca rozwiązują moje dwa aktualne problemy.

 

Kółka udało się zrobić ruchome, ale nie bez walki.

Zacząłem tak:

Składałem najpierw koło z poly w środku, bułka z masłem

 

dd87cf39ed252a10.jpg

 

Ale po zabiegu okazało się że kółko lata we wszystkie strony, niestety wszystkie już poskładałem do montażu, więc rozbiórka była konieczna, a strasznie mocno siedziały

 

cb866346867c1474.jpg

 

Podejście 2

Najpierw jedna część, później przyciśnięcie poly, i na koniec druga część koła. Efekt znakomity, kółko nie lata na wszystkie strony a i obraca się bez większego problemu.

 

697e84fad5e63cec.jpg

 

e178e92c4dbd065e.jpg

 

Niestety przy wstępnym montażu zawieszenia zauważyłem problem, a dokładnie 14 problemów

 

bb516921da373c05.jpg

 

Trochę szpachli pójdzie

 

Następne pytanie:

Czy to powinno być zaszpachlowane??

 

bfd0a2b019c54f67.jpg

 

I drugie pytanie czy to nie powinno dalej wchodzić?? Z obu stron jest tak samo, i dalej nie idzie wepchnąć. Szlifować aż wejdzie??

 

0ce9012539eaeb86.jpg

 

i na koniec, postęp z dnia dzisiejszego. wszystkie koła jezdne złożone i pracujące.

 

900cee18670b6e8f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie chciały zejść, ładnie leżały i się nie rusząły nawet po dłuższym kręceniu kółkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz kalkomanie od Echelona? Jeżeli tak, to może skusisz się na malowanie zimowe?

 

Co do koła napędowego udało mi się kiedyś znaleźć tyko taką fotkę:

 

5b10a941fcef8343.jpg

 

Może i jest szczelina, może jej nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kalek jeszcze nie mam, ale będą właśnie takie. a malowanie zimowe to ciekawy pomysł, chyba mam nawet gdzieś schemat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.