Skocz do zawartości

Leopard 2 A4 - HobbyBoss - 1:35


Koks

Rekomendowane odpowiedzi

tylko gdzieś widziałem wzór bardziej subtelny, bo ten wygląda jak machnięty plakatówkami

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pewnie z tym wapnem to prawda, i pewnie jeszcze gorzej jak nie ma malarza w ekipie.

A te 14 błędów nie dałoby mi spokoju, wiec jutro je na szybko zaszpachluje, masy roboty nie będzie a będę spokojny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te 14 błędów nie dałoby mi spokoju, wiec jutro je na szybko zaszpachluje, masy roboty nie będzie a będę spokojny

Trzeba było oglądnąć każdy drążek skrętny przed jego przyklejeniem Widać absolutnie nie będzie, ale jak nie daje Ci to spokoju to szpachluj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te 14 błędów nie dałoby mi spokoju,

Jejku, teraz mam wyrzuty sumienia jak wklejałem wewnętrzne elementy działa do Abramsa których nie widać, to części wyrywałem z ramek i nawet skalpela nie widziały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale pewnie wykorzystałeś oznaczenia techniczne, więc i tak czeka mnie zakup kalek:D, ale dzięki za chęci.

A co do szpachlowania to te części widać, tyle że po podniesieniu czołgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto postępy z dzisiejszego poranka:

Złożone jarzmo i lufa:

 

22a45102599f36a5.jpg

 

Zaszpachlowane koła:

 

1cdc1afa6f128aa3.jpg

 

Pierwsze przymiarki wierzy i wanny oraz kół:

 

c42e6d0d25220b78.jpg

 

29bd30699b283f60.jpg

 

W tej chwili szpachelka na kołach się ściąga, a ja szlifuję lufę. Połączeni obu części jest mocno widoczne, trochę pracy przy tym będzie.

 

Odnośnie malowania zimowego widziałem schemat w którym zamalowany był tylko kolor zielony, a dokładniej zamiast zielonego był biały. Wiecie coś na ten temat??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę znów sam sobie odpowiadam. Ale to nic.

Lufa, kółka i jarzmo poszlifowane, może jutro już zacznę wieżę składać. :-d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę znów sam sobie odpowiadam.

W konkursowych tematach to nie przeszkadza. Tylko pamiętaj, że wieża nie ma za wiele wspólnego z wiarą (wierza)

 

Sam się szykuję do tego modelu. Chciałbym zrobić dwa w tym jeden w malowaniu z wapnem. Z ciekawością będę śledził, co się dzieje w tym modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, pora bym i ja się przyłączył do zabawy. Będzie to czołg w polskim malowaniu, nie wiem jeszcze który wóz, bo jestem na etapie zbierania dokumentacji zdjęciowej jako takiej.

 

Super, że robisz Leo 2A4 w polskich barwach. Ja mam tę wersję zrobioną w malowaniu fińskim na bazie modelu Italeri. Mam jeszcze jednego Italerkowego Leosia 2A4 więc się napatrzę na Twoją relację i ćwiknę polskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym modelu miałeś kawałek gumy, który się mocuje w miejscu między jarzmem a kantem wieży od góry?

~75 zł z wysyłką - dużo/mało?

 

Ja za swojego dałem 82 bez wysyłki bo w sklepie kupowany, więc 75 z dostawą do domu to raczej nieźle.

 

Tak mam w zestawie tą gumę:D

 

Fajnie, że moja relacja kogoś inspiruje.

 

A odnośnie mojego pytania o malowaniu zimowym, wie ktoś o tej wersji w której zakrywa się tylko kolor zielony?? Polacy też tak robią??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam w zestawie tą gumę

I co ciekawe, ten kawałek gumy da się przykleić klejem do polistyrenu - ja tak zrobiłem. Uzyłem Tamiyi Extra Thin - takiej jak używasz (chyba, bo widziałem na fotce).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super klej:D (ten tamiya), używam też revella z igłą i wamodu:D, każdy dobry do czego innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 7 months later...
  • 3 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.