Skocz do zawartości

[In-Box] Su 27 1:72 Italeri


aqws99

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek okładka pudełka...

326a953f0f3e2b3fm.jpg

 

Części na dwóch ramkach + szkło...

b1d090ef0b2d6685m.jpg

 

292b508358181b20m.jpg

 

Przykład z instrukcji i kalki...

8ccd7d31abb5cecbm.jpg

 

Porównując model Su 27 Italeri do modelu Zvezdy wypada moim zdaniem gorzej... pomijając to, że model ten podszywa się pod wersję Su 33 i próbowałem przyłożyć te małe skrzydełak na przodzie, które dodano do zestawu w formie doklejanej imitacji, zamiast jak jest w modelu Zvezdy odpowiedni kształt kadłuba plus skrzydełka...

Model wykonano z lepszej jakości tworzywa niż Zvezda, ale już z jakością odlania częsci nie widzę znaczącej różnicy... a bym zapomniał linie podziału oczywioście wypukłe w obu przypadkach, ale w sytuacji jaką mamy czyli braku dostępności do zestaw Airfixa... trzeba to przeboleć.

Zestawy Zvezdy to z pewnoscią nie jest przepak Italeri, mamy do czynienia z inym rozmieszczeniem części w ramkach, po za tym występują drobne różnice w kształcie kadłuba samolotu, pomijając tą jakże istotną, że w modelu Zvezdy dziób samolotu mam jako osobną część... Moim zdaniem na pierwszy rzut oka Italeri jest mniej poprawne, wydaje się minimalnie za krótki i nie tak ,,garbaty" za kabiną... a wracając do dziobu to ma on inny kształt niż Zvezda, również jakby za krótki, ale może to być jedynie złudzenie, zobacze jak skleję i porównam z innym Su 27.

Malowanie zaproponowane, całkiem ciekawe, ale zestaw nie pozwala na wykonanie Su 27 sea flakiera (su 33) więc kalki się nam nie przydadzą.

Postanowiłem osobiście zrobić z tego modelu wersję w malowaniu SKM...

I tu moja prośba... czy ktoś może wie czy można kupić kalki z cyframi w takim kroju jak na zdjęciu? Bo na kalki to raczej nie mam co liczyć, przeszukałem neta i nic... Pozdrawiam...

27cede5780d8fcbe.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"najblizszy" do SeaFlankera jest Su-35 7240 Zvezdy

Nie, no chyba raczej su 33 zvezdy jest bliższy sea flankiera... ale modele zvezdy też mają wypukłe linie podziału więc szału nie ma... tylke że jak pisałem kształt kadłuba jest bardziej poprawny, nie znaczy idealny...

 

ps: odnośnie wersji SKM nikt nie odpowiedział więc raczej nie ma szans na cyfry w tej czcionce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem ten model nie długo przejdzie do historii ,Panowie ze dalekowschodniej strony mocy się oto postarają a konkretniej hobby boss . A moim zdaniem model ze zvedy to kompletny syf ale może coś da się z niego zrobić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Su-35 ma w miarę prawidłowy ksztalt kadłuba w miejscu przednich skrzydełek

No przecież Su 33, su 35 i su 37 zvezdy mają ten sam kadłub w zestawie...

 

TomaszDudek ... nie no żartuję, masz rację modele delikatnie mówiąc pozostawiają wiele do życzenia, ale będę powtarzał jak mantrę ,,z braku laku... " ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aqws99 Według mnie za 30 zł lepiej kupić na omatkoaletudrogo (allegro) model magicznej firmy kitech w skali 48 to kopia academy nio chyba że jesteś konserwatysta i preferujesz wyłącznie uniwersalna i ponadczasową skale 1:72

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aqws99 - No przecież Su 33, su 35 i su 37 zvezdy mają ten sam kadłub w zestawie...

 

Nie całkiem, tylko 35 i 37

 

A co do Su-27 Aifixa to bywa czasami tu

http://www.modelsforsale.com/catalog/product_info.php?products_id=166156

ale mnie samoloty "naziemne" nie kreca

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przyznam, że Su 33 od zvezdy nie widziałem, bo jest niedostępny ... czyżby był to przepak od italeri w tym przypadku??

 

w skali 48

 

No mam kolekcję Su w 1:72 ... ale academy 1:48 włąśnie się przymierzam, Kitecha nie kupię bo choć to kopia to oni mają talent aby zabić nawet najlepszy model... w dodatku mam wrażenie, że kopiowanie w wykonaniu tej firmy nie jest do końca legalne, a ja piractwa wspierać nie będę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc mówisz i masz

Nie wiedziałem, ze na ich stronie są inboxy ...

Tak więc wygląda mi to na dziwną kombinację ... poprostu do modelu su 27 zvezdy dodali dodatki (skrzydełka) od italeri na dodatkowej ramce... najwyraźniej jeszcze wtedy nie mieli dostępu do formy kadłubu jaki ma zestaw su 35/37 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kitajskie Su-27 w 1/48 to napewno nie kopie Academy, zupełnie innych podział technologiczny. Co do Airfixa to jest też tragiczny jeśli biega o spasowanie elementów. Trumpeter ma w zapowiedziach Su-27 i Su-27 UB w 1/72 można poczekać...

 

Radzieckojęzyczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Su-35 produkcji firmy Zhengdefu w skali 1:48 i powiem jedno.Nie kupować,chyba że ze względu na cenę.Za niskie stateczniki pionowe i kupa innych błędów.

http://www.flankers-site.co.uk/su27surv.htm <---tu jest lista prawie wszystkich modeli Su-27 i pochodnych z wyszczególnionymi wadami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
ze zvedy to kompletny syf

No toś mnie uraził na wskroś ... ;)

 

No może idealnie nie jest, ale konia z rzędem temu co znajdzie airfixa do kupienia...

 

Witam i proszę: http://cgi.ebay.co.uk/AIRFIX--SUKHOI--SU-27--FLANKER-B---1%2F72-sealed_W0QQitemZ310125965507QQcmdZViewItemQQimsxZ20090304?IMSfp=TL090304127003r18228

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewien czas można zapomnieć o starych modelach Su-27 w 72. Oprócz wspomnianego już Trumpetera niedługo ma się pojawić nowy Su-27 ICM. Będzie wybór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i proszę

... no już sobie go odpuszczę, oststnio dzięki uprzejmości kolegi z naszego forum odkupiłem wersje ub hellera, a teraz już czekam na trumpka...

Andzin masz jakieś info z netu o tym z ICMu?? Niektóre ich modle nawet niezłe, oby tylko nie dali nam jakiegoś starego przepaka (czyt. zvezdy.italki) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aqws99 - Niestety nic pewnego, poza tym, że wypraski mają być nowe, no i że mają być niedługo (cokolwiek by to miało znaczyć ).

Biorąc pod uwagę, jak wygląda choćby ich nowy Mig-25, to model może być niezły, ale obawiam się o podział technologiczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mig-25, to model może być niezły, ale obawiam się o podział technologiczny.

No mig 25 i 31 jest pocięty we wszystkich kierunkach ;) ... no ale narobiłeś mi ,,smaka" na tańszego su 27 niż ten któy z pewnością wyda trumpeter... a co do tego chińskiego tworu? są jakieś fotki? na ich stronie nic konkretnego nie znalazłem ;( mogli by choć datę premiery podać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moich starych kościach trzeszczy, że prędzej niż Trumpeter na powietrzu pojawi się ICM ... mam nadzieję

Strona Trumpetera nie jest zbyt dobrym źródłem informacji o ich nowościach. Często pierwsze fotki wyprasek pojawiają się na stronie IPMS Filipin, ale póki co niczego tam na temat Su-27 nie widziałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o MiGa-25PD z ICMu to został on trochę zmodyfikowany w stosunku do wyjściowego modelu Condora. Poprawiono linie podziałowe oraz w jednym miejscu z tyłu kadłuba jest "grubsza" zmiana.

Jeżeli chodzi o Su-27 z ICMu to reklamowany jest jako najdokładnieszy i najbadziej hipa-hajpa model Su-27 w skali 1/72. W sieci nawet już jest artbox pudła. Na ostudzenie gorących głów dodam, że zapowiedzi zapowiedziami a model jest bardzo daleko w polu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.