Skocz do zawartości

British Sherman Mk.III Dragon 1:35


Drak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

dzięki za rady Maluje aero, i błotniki postaram się trochę naprawić ale ten tydzień znów pełen będzie sprawdzianów...(taki urok trymestrów-najwyższy czas na zbieranie ocen :/ ) prac będzie mało... ale później ferie to będzie już można

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w końcu malowanie pierwszą warstwą koloru właściwego na czarnym podkładzie. Miałem drobne problemy z malowaniem :/ tzn wiem że przy kolejnym używaniu vallejo i aerografu pamiętać o opóźniaczu... farbka wyszła strasznie Abramsowa... na zdjęciach z powodu lampki widać to jeszcze bardziej ale mam nadzieję że po końcowym zmatowieniu i przykurzeniu nie będzie tak charakterystyczna...

 

modelwork%20018.jpg

modelwork%20019.jpg

modelwork%20020.jpg

modelwork%20021.jpg

 

P.S. już teraz wiem że pomysł dioramki z poprzedniej strony mnie przerasta... jeśli się na coś dodatkowego zdecyduję to będzie to bardzo uproszczona winietka ale jeszcze nie wiem bo chce też wystartować z drugim modelem

P.S.2. zdjęcia robione tuż po malowaniu, farbka nie zdążyła jeszcze wyschnąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

dobra post pod postem, mam nadzieję że jutro jak dam zdjęcia z kamo to nie będzie rozmowa ze mną samym... Pomalowałem drugą warstwę, zdjęć robić mi się nie chce ale już powierzchnia wygląda ładnie i mimo iż tuż po pomalowaniu nie błyszczy się jak poprzednia. Zdjęcia z kamo planuję na jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, mam już kamuflaż, robiony aerkiem, miejsca oklejane patafixem. Z powodu braku rzetelnych info z internetu musiałem posłużyć się wskazówkami malowania z instrukcji, ale jestem generalnie zadowolony.

 

modelwork%20001.jpg

modelwork%20002.jpg

modelwork%20003.jpg

modelwork%20004.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie Ci idzie, ja też go mam na warsztacie. Z osłoną transmisji miałem te same problemy, więc było trochę cięcia i piłowania...

Przy okazji: jakim kolorkiem Vallejo go potraktowałeś? Generalnie jeśli to miałaby być Sycylia, to powinien być Light Mud, czyli teoretycznie Vallejo Air 031 Middle Stone, ale jakiś taki dziwny ten kolorek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To miał być szaro-zielony wg. instrukcji a co Draku kupił hmm...

 

Tu jest tamta farba.

http://picasaweb.google.com/Stavistaw/Modelwor#5292248861267624098

 

Może i nie jest dokładnie ta co miała być, ale mnie się podoba

 

Stachu, musimy za tego Shermiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mini aktualizacja, szkoła mnie dobija, za dużo jej...

a%20007.jpg

pomalowane bandaże gumowe (i tak jeszcze przykryje je kurz)

a%20008.jpg

gąski mają podkład, farba agamy kompletnie nie trzyma się gołego plastiku...

a%20006.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoła mnie dobija

Buahaha, a ja mam ferie... i już się kończą

pomalowane bandaże gumowe

Możesz jeszcze "zapuścić" tam czarnego washa i wtedy się wyrówna ta granica

 

Powodzenia w dalszych zmaganiach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gąski maluje na właściwy kolor. i po nałożeniu będzie to ostatnia czynność do gotowca który wyjechał z fabryki. Później tylko otarcia, wash, kalki i brudzing.

Jak zrobić otarcia? I zrobić je na sidoluxie czy przed???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, muszę Cię chyba zmartwić, ale tylną część raczej będziesz malować jeszcze raz... Dopiero teraz zwróciłem na to uwagę, ale te dodatkowe blachy tuż za wieżą przykleiłeś chyba do góry nogami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, muszę Cię chyba zmartwić, ale tylną część raczej będziesz malować jeszcze raz... Dopiero teraz zwróciłem na to uwagę, ale te dodatkowe blachy tuż za wieżą przykleiłeś chyba do góry nogami...

 

a to dlatego to dla mnie tak dziwnie wyglądało

Draku, dałeś plamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaak... racja, nieczytelna instrukcja Dragona... moja wina też w tym jest... robienie modeli po nocy... już poprawiłem jeszcze domaluje fragmenty ale nie za bardzo mam czas żeby zrobić foty i je jeszcze wstawić, będą wieczorem od razu pomalowanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gąski zrobione, fotki dam dziś, tylko powiedzcie... jak pomalować linę stalową? gun metal i przetrzeć ją srebrnym czy była jakoś specyficznie malowana? a może zostawić kolorem czysto metalowym jak jest z zestawu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.