Skocz do zawartości

Heinkel He-111 H-6 - Revell - 1/72 (z domieszką Italeri)


krzychu-onisk

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że przygody z I-16 niczego Cię nie nauczyły. Skleił bys to do kupy jak Bogowie przykazali, po szpachlował, pomalował na niebiesko po całości, zamaskował tasiemką i pomalował na piaskowo. Rączki przędnej zabolą jak będziesz to sztukować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 130
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Widzę, że przygody z I-16 niczego Cię nie nauczyły. Skleił bys to do kupy jak Bogowie przykazali, po szpachlował, pomalował na niebiesko po całości, zamaskował tasiemką i pomalował na piaskowo. Rączki przędnej zabolą jak będziesz to sztukować.

 

Dobra spokojnie...

Skleiłem skrzydło (+ silnik) stateczniki też przyklejone, jeszcze drugie skrzydło i będzie całe.

Miało nie być szpary przy skrzydłach Bywa.

 

Wiecie, to jest troche to duże... Ale dobra, takie pytanie:

Za maskowanie szyb dopiero będe zabierał, więc czy przykleić je przed pomalowaniem? (pasują idealnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja te szyby bym zamaskował, przykleił, malował.

Też tak myślę.

 

Ja też

 

Wiecie, to jest troche to duże...

Tzn. że model jest duży? Spokojnie, większe się widziało .

 

No tak, model. Mam za sobą Ju-52, B-17 i Lancastera które są większe, ale jakoś tu się bardziej martwie, że coś pójdzie nie tak. Nie dlatego, że konkurs, sam nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, model. Mam za sobą Ju-52, B-17 i Lancastera które są większe, ale jakoś tu się bardziej martwie, że coś pójdzie nie tak. Nie dlatego, że konkurs, sam nie wiem...

No to już sprawa psychologiczna . Nie martw się na zapas, jak na razie idzie w porządku . Najważniejsze,żebyś nie stracił zapału do budowy. Bo na przykład u mnie to szwankuje i Petka tylko stoi i się kurzy. No może dziś coś podłubię .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To buduj

Ale może masz racje, psychologia

Zacząłem oklejać szyby, po 2 padłem, kurde, to nie jest łatwe :/ Nie wiem, zajmie mi to z tydzień chyba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wiarę

 

Ostach możesz powtórzyć bo nie wiem czy dobrze zrozumiałem.

 

no to jak jedna torpeda, to znaczy że masz okazję trochę całość wymęczyć. Brud, kurz, smar, o przestrzelenia też się pokuś

 

Draku zapomniałem odpisać do powyższego

No będzie brudzenie, przewiduje wash, kurz na koła (i coś jeszcze może), no i spalenizna od wydechów (co do tego mam problem, ale daleko do tego etapu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię tak:

1. Przyklejam sobie kawał taśmy na szklaną płytkę (szybkę taką znaczy sie). Ostatnio robie tak zawsze z taśmą bo to przy okazji rozwiązuje problem nadmiaru kleju przy maskowaniu.

2. Robię nacięcie skalpelem tak by wyszedł wąski paseczek - można też kupić po prostu wąską taśmę.

3. przyklejam paseczek wzdłuż ramki na oszkleniu, odcinam nadmiar.

4. powtarzam to dookoła.

5. środek zaklejam większym kawałkiem taśmy albo wypełniam maskolem

 

Jak dla mnie jest to lepszy sposób niż zaklejenie całego segmentu oszklenia taśmą a potem wycinanie go skalpelem. Przy pewnej wprawie idzie to szybko i szlag trafia przy dziesiątej a nie przy drugiej szybce Dobry sposobem wydaje się też być sposób z PWM tutaj cytowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostach dzięki.

 

Marti_nez o takie coś chodzi?

KLIK

 

Wcześniej nie miałem do czynienia z maskowaniem jakimkolwiek (mówie oczywiście o szybach):oops: . Najwyższy czas zacząć.

 

Dobra mam 3 sposoby (maskowanie dokupić, robić jak zacząłem albo sposób by Ostach), coś wybiorę

 

Dziś skleję to skrzydło i wrzucę foty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Bąki zbijam :(

Czekałem aż na mojehobby ukaże się to maskowanie do szyb, dziś była dostawa Edka, ale tego co ja chce nie było...

Napisze jeszcze do nich w tej sprawie.

 

A może ktoś ma to do oddania/sprzedania?

Lub czy jest w Warszawie jakiś sklep modelarski gdzie to z pewnością by było?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytasz mi w myślach? Właśnie przeglądam zdjęcia I-16, chce wymyślić coś innego niż miało być. Nie zapomniałem o Nim, ale chce się z choć jednym wyrobić na koniec konkursu, ale dzięki za pamięć.

 

To się chyba to 3x Tora wybiorę.

A ten Martola to też jako zwykły sklep jest? - tam na stronie nie ma dokładnie tego (CX003).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten Martola to też jako zwykły sklep jest?

Tak, na Kieleckiej. Ostatnio w wątkach o sklepach pisze się peany na jego cześć . Jeśli nie ma konkretnie tego zestawu masek, to do innego modelu (w tej wersji i skali) powinny też pasować.

Popytaj sprzedawcy.

A co do szczurka to pomaluj go w takie fajne kamo:

http://www.mojehobby.pl/szczegoly.php?grupa_p=1&przedm=1384367&kateg=100069

Mi się podoba .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by było kompletne sf!!

A może coś innego, równie ciekawego wymyślisz/wymyślicie

 

To się przejadę w weekend do jednego i drugiego sklepu. Oby gdzieś było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Znalazłem te maski, w Martoli zamówiłem i dostałem informacje, że są do ściągnięcia w 2 tygodnie. Dziś mijają te 2 tygodnie... Oby do poniedziałku były :/

 

Nie wiele zrobiłem, a praktycznie nic. Szkoła szkoła i tylko szkoła :/

 

Wash wnętrza, fotka z fleszem więc wygląda to strasznie, ale w rzeczywistości tak nie jest

He-111047.jpg

Słońce wyjrzało to potem mu zrobię w świetle dziennym.

 

 

Wszystko razem:

He-111048.jpg

 

Dziś wezme się za sklejenie skrzydeł z kadłubem i szpachlowanie.

 

No i znalazł swoje miejsce:

He-111050.jpg

 

P.S.

Śmigła - wg instrukcji powinny być na czarnozielny, ale... coś mi się wydaję, że coś tu nie tak. Jak sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będę musiał coś zmieszać :P

 

Lucas HS nie martw się, zaraz zmyje

 

Dzięki, chłopaki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.