Skocz do zawartości

Jeep Willys + dodatki; Italeri, Mini Art, Tamiya; 1/35


Kacperek315

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jak wcześniej się wypowiadałem i ja wystartuję w konkursie. Będę sklejał mój ulubiony pojazd z II wojny światowej, a dokładnie Jeep-a Willys-a od Italeri. To ten model i In-box:

italeri6468reviewaj_box1.jpg

SDC11114.jpg

SDC11116.jpg

SDC11119.jpg

To co leży na instrukcji w folii to części przezroczystego plastiku (na razie ich nie wyjmowałem dla bezpieczeństwa). Model wzbogacę o figurki od Mini Art-a:

Ma350471.jpg

SDC11120.jpg

Do modelu dodam trochę części z tego zestawu:

SDC11111.jpg

a dokładniej zapewne zamienię karabin maszynowy, fotki jego nienaruszonych części:

3.jpg

2.jpg

I dodam nieco karnistrów od Italeri z tego zestawu, zapewne użyję tylko tych co zaznaczyłem:

SDC11109.jpg

1.jpg

No to na tyle, kiedy ruszę z budową? Może dzisiaj, się zobaczy. Troche spóźniony mój start, ale lepiej późno niż wcale.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No to zapowiada sie wypasiony Jeep'ek , pełna opcja, full wypas

Do czego służy ten wysięgnik z przodu pojazdu

Jest taki w skali 1/24, 1/25

Powodzenia w budowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Fajny model, na wojskowych się nie znam, ale będe oglądał twoją relacje

Bardziej w cywilnych robie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, a blaszek żadnych nie będzie?

Jak na portfel licealisty i tak dużo wydałem.

 

Kacperek315 będziesz robił wersję rozpoznawczą, czy "zwykłą"?

Nad tym się jeszcze zastanawiam.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh.....

To jest stary model Italeri, kiedyś był pakowany przez Revella. Masz wszystko to samo co w każdym jeepie tej firmy + osłony na przednie błotniki, przecinak do drutu oraz radiotelefon.

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh.....

To jest stary model Italeri, kiedyś był pakowany przez Revella. Masz wszystko to samo co w każdym jeepie tej firmy + osłony na przednie błotniki, przecinak do drutu oraz radiotelefon.

Tak właśnie jest, wypraski te same, ale powiem, że więcej śladów po wypychaczach jest niż w poprzednich modelach Willys-a tej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powracam ze zdjęciami co się na froncie mojego warsztatu wyprawia. Ogólny widok jeep-a, ale jeszcze będę doklejał części przed malowaniem:

SDC11187.jpg

I części silnika, niektóre jeszcze nieoszlifowane i niezaszpachlowane ale dzisiaj to zrobię:

SDC11192.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod klapką schowka wywierć małą dziurkę ( 0,3 )a potem zrób "fazę" wiertłem 0,5 i wstaw drucik 0.3 tak żeby delikatnie wystawał z powstałego lejka. ( faza to stworzenie lejka wokół otworu).

No i od spodniej strony musisz przykleić sam schowek ( pasek blaszki alu w takim kształcie \_ )

Jak chcesz to na maila wyślę ci zdjęcia jak to powinno wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to juz mniej więcej rozumiem co mam zrobić. Poszukam dzisiaj trochę fotek w necie, ale nie zyczę sobie powodzenie. Jakbys mógł to prześlij mi odpowiednie zdjęcia na mail-a. Dziękuję za pomoc, bo gdyby nie ta rada to bym ten schowek przeoczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, na razie jakoś wolno mi idzie, bo zajmuję się własnymi przeróbkami, ale żeby było zgodnie z regulaminem co do dokładania innym części do modelu zamienię to coś (na zapasowe koło), na takie coś z zestawu Comando Car, bo mi zostało.

1-1.jpg

Zaznaczone na czerwono będę odcinał.

SDC11222.jpg

a zamienię na to, bo dzięki temu będzie trochę lepiej wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.