Skocz do zawartości

X-Wing Fighter - Fine Molds - 1/72


Piotrek W.

Rekomendowane odpowiedzi

Olku, przesadzasz z tymi pochwałami . Jak już pisałem parę drucików naprawdę niewiele poprawia. Modele Fine Molds są klasą samą w sobie. Bez żadnych uzupełnień wyglądają świetnie. Czego najlepszym przykładem są Twoje. Z jednym natomiast się zgadzam

Trzeba chyba nabyć następny

Jestem już w 99% zdecydowany na kupno następnego. Spróbuję zrobić Red-5 z Dagobah .

No i jeszcze jedno

Trzeba chyba nabyć następny i skleić wg Twojego modelu.

Mam nadzieję, że dołączysz do "starłarsowego" projektu grupowego

I jeszcze mały apdejt. Skrzydła psiknąłem szarym podkładem Tamyi:

X-wing46.jpg

wyglądają jakby nie trzeba ich było malować

 

X-wing50.jpg

X-wing49.jpg

Chociaż dzięki temu zobaczyłem, że trzeba jeszcze przeszlifować silniki co jakoś mi umknęło

Kokpit wklejony na swoje miejsce i zaszpachlowane szpary.

X-wing48.jpg

X-wing47.jpg

Teraz to naprawdę już pozostało tylko malowanie. Mam nadzieję, że uda się zrobić to dobrze

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tak sobie zerkam i teraz zaczynam żałować, że się pozbyłem tegoż modelu, ale pozostał jeszcze w moich zbiorach ciutek napoczęty Tie Fighter z FM, także jak by jakiś projekt grupowy się zawiązał z tegoż bądź co bądź bardzo wdzięcznego tematu daj znać, wejdę z moim Tie, być może zmobilizuje mnie to do odrestaurowania mojego AT-AT sprzed kilkunastu lat.

 

Powodzenia, ten X nabiera rumieńców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz...tak podkradać pomysły

Znaczy się robimy na cztery ręce

 

marcinfire właściwie jest ustalone, że możemy rozpocząć mały projekt po skończeniu Zimowego Konkursu, ale dokładnie kiedy to jeszcze nie wiadomo. Na pewno sam się zorientujesz jak się zacznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

kolejna mała aktualizacja wątku. Skrzydła iksa dostały drugą warstwę farby (Humbrol 147). Coś nie mogę dobrać ustawień aparatu bo na żywca kolory są zupełnie inne niż na zdjęciach .

X-wing51.jpg

X-wing52.jpg

X-wing53.jpg

 

No i wyszły niedomalowania przy prawym dolnym silniku i na krawędziach natarcia skrzydeł

X-wing54.jpg

 

Kadłub sklejony a kabina nabiera powoli ostatecznych barw.

X-wing55.jpg

X-wing56.jpg

 

Nie powinienem robić zdjęć w zbliżeniach bo załamują mnie te wszystkie nie- i przemalowania .

X-wing62.jpg

X-wing63.jpg

 

Pokleiłem też drobnicę jaka jeszcze została.

X-wing57.jpg

 

Znów jak zwykle nie mogłem wytrzymać i złożyłem kolejny raz na „sucho” prawie już całego Iksa

X-wing58.jpg

X-wing59.jpg

 

No i wygląda na to, że tak jak pisał Olek będą problemy z łączeniem kadłuba. Przy spasowaniu na sucho wygląda to dość kiepsko. Może uda się coś pokombinować przy klejeniu ale jedno jest pewne „I have bad feelings about this”. Na pewno nie obejdzie się bez szpachli a miejsce jest kiepsko dostępne z pewnością będą przeszkadzać skrzydła a zwłaszcza silniki.

X-wing61.jpg

 

Ponieważ powoli zbliża się do końca budowa X-winga trzeba zastanowić się nad podstawką. Jest kilka możliwości do wyboru. Po pierwsze można użyć zestawową ale pasuje tylko do X-winga w locie. Ponieważ chcę go zrobić z wypuszczonym podwoziem będzie głupio wyglądał na tej podstawce. Mnie po głowie chodzi cały czas mała winietka. Będę się starał zrobić coś takiego.

Yavin.jpg

W tym celu zakupiłem zestaw Hasegawy dzielnych lotników amerykańskich wraz z równie dzielnym personelem naziemnym.

Yavin01.jpg

Yavin02.jpg

Yavin03.jpg

Yavin04.jpg

Yavin05.jpg

Yavin06.jpg

Postaram się ich przerobić na dzielnych Rebeliantów. Pilota wykorzystam z zestawu bo i postawę ma taką jak trzeba i ubiór też w porządku.

Yavin07.jpg

 

To tyle na dziś. Mam nadzieję, że wkrótce kontynuacja choć będzie przestój w połowie lutego.

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilota wykorzystam z zestawu bo i postawę ma taką jak trzeba i ubiór też w porządku.

O rany... on nawet fryzurę ma taką jak trza, czyli typ "Bajerant z dysko, circa 1976" Teraz trzeba i tych jankesiaków do fryzjera zagonic ;) .

Efekty działania podkładu tamijowskiej produkcji sprawiają, że powoli przekonuję się do kupienia go... Jak jest z wydajnością? Puszka na model, czy ciut lepiej?

No i powodzenia z tym kadłubem, przez silniki będziesz się musiał nagimnastykowac :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Bajerant z dysko, circa 1976"

no przeca Gwiezdne wojny były nakręcone w 1977 to i fryzura pasuje. Co do jankesiaków to taki magik żeby im fryzury pozmieniać to nie jestem . Kadłub będzie chyba łatwiej doprowadzić do porządku niż fryzury .

A podkład naprawdę super. Co prawda to pierwszy model, który nim traktuje ale wygląda na dość wydajny. Jeszcze sporo go zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przeca Gwiezdne wojny były nakręcone w 1977 Very Happy to i fryzura pasuje.

No ja bym nie wiedział? No co ty - humanoidalne postacie drugiego planu to istna rewia mody, zwłaszcza w "SW: NH"... Już nie pamiętam w której części występuje w roli bohaterskiego rebelianta gościu podobny do Kazika Deyny [Łącznie z bakami!!!]

A co do zmiany fryzur- dałbyś radę, trochie greenstuffu albo szpachli i działasz! USE THE FORCE, PIOTREK W. !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie pamiętam w której części występuje w roli bohaterskiego rebelianta gościu podobny do Kazika Deyny [Łącznie z bakami!!!

Czy to przypadkiem właśnie nie w NH? Moment kiedy jeden z przybocznych moffa Tarkina proponuje mu ewakuację z Gwiazdy Śmierci?

tylko mogłeś trochę pobrudzić kokpit

Ojjj, kokpit jeszcze nie skończony. Na pewno jakieś przecierki będą a jeszcze podmalować co nieco trzeba. Na razie przeziębienie i praca skutecznie odciągnęły mnie od projektu. No ale mam nadzieję, że przez weekend coś podciągnę.

O greenstuffie myślę i pożyjemy zobaczymy może coś się z niego udłubie.

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojjj, kokpit jeszcze nie skończony. Na pewno jakieś przecierki będą a jeszcze podmalować co nieco trzeba.

 

Tak podejrzewałem ,że jest on niedokończony i będziesz nad nim pracować

 

W tym celu zakupiłem zestaw Hasegawy dzielnych lotników

 

Postaram się ich przerobić na dzielnych Rebeliantów.

 

Właśnie przerabiam swojego gostka,który jest w trzydziestce piątce i powiem Ci szczerze,że lekko nie jest a Tobie w siedemdziesiątce dwójce nie będzie dużo lepiej .Przynajmniej masz ich kilku,któryś może pójść na straty w celach treningowych

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

No to kolejny "apdejt" po dłuuuugiej przerwie. Może niewielki ale zawsze

po pierwsze próbowałem odwzorować przebarwienia/przepalenia na powierzchni silników. Na początku pomalowałem je "gun metalem" humbrola:

X-wing64.jpg

 

na to poszedł wash i na koniec matowy rdzawy:

X-wing65.jpg

 

Wyszło jak wyszło Zdjęcia trochę przekłamują kolory (nadal nie znalazłem odpowiednich ustawień światła i aparatu żeby robić zadowalające mnie zdjęcia ). No ale tak już zostanie. Skrzydła i tak będą zamknięte więc silników nie będzie widać

 

Postanowiłem okleić folią aluminiową amortyzatory podwozia. Próby pomalowania humbrolem 11 nie wypadły jak dla mnie zadowalająco. Kolor był jakiś taki mało naturalny

Teraz wygląda to tak:

 

X-wing66.jpg

 

No i znalazłem jedno zdjęcie w swoich zbiorach pokazujące podwozie x-winga z namalowanymi charakterystycznymi żółtymi trójkątami:

Yavin08-1.jpg

 

Już są namalowane ale jeszcze nie sfotografowane. Być może uda się to zrobić dzisiaj wieczór.

 

No to na razie tyle.

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X-wing ma w końcu zamontowane na stałe skrzydła. I właściwie to juz koniec klejenia. Teraz etapy, od których będzie zależeć cały jego wygląd. Mam nadzieję, że wyjdą lepiej niż gorzej . Na razie Iks już po łoszowaniu. Zajęło to mi tylko trzy wieczory . No ale w końcu to pierwszy w miarę porządny łosz jaki robiłem. Nie jestem z niego do końca zadowolony ale taki już zostanie. No i zdjęcia :

 

X-wing67.jpg

X-wing68.jpg

 

Iks ze skrzydłami w pozycji bojowej:

X-wing69.jpg

 

Małe zbliżenie na właściwie skończoną kabinę:

X-wing71.jpg

 

Tuż przed samym montażem owiewki jest jeszcze do wklejenia celownik ale to już będzie ostateczna kosmetyka

 

No i niestety tak jak wspominał Olek, tył po wklejeniu do szlifowania i szpachlowania:

X-wing73.jpg

X-wing74.jpg

 

Działka laserowe i podwozie już skończone pozostało wkleić na miejsce i pobrudzić:

X-wing75.jpg

X-wing76.jpg

 

No i to tyle.

Aha, wreszcie jestem zadowolony ze zdjęć. Oświetliłem X-winga dwoma lampkami ze świetlówkami 20W no i zdjęcia jak wyszły widać wyżej.

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO,no pięknie,naprawdę

 

Wyszedł Tobie on rewelacyjnie,dodasz kalkomanie ,trochę podniszczeń i będzie gitara .

Jak mają się twoja hangarowi załoganci,jeszcze w ramkach?

 

Powiedz Piotrze jakim odcieniem malowałeś swojego myśliwca?

 

Pozdrawiam,Zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za słowa uznania.

jakim odcieniem malowałeś swojego myśliwca?

Humbrol 147. Tym samym malowałem też mojego Tie Figthera.

Jak mają się twoja hangarowi załoganci,jeszcze w ramkach?

No niestety tak. Najpierw chcę skończyć Iksa a potem zabrać się za podstawkę. Zwłaszcza, że szykuje się projekt grupowy SF a do niego chciałbym zrobić Y-winga i oba myśliwce postawić na jednej Yavinowej podstawce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Pilot w X-Wingu to przypadkiem pasów nie potrzebował?

 

Model super,temat super, aż się łezka w oku kręci, ale pasy mógłbyś zaimprowizować.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeju, jak mię tu dawno nie było!!! Skandla, bo też robota robi imponujące wrażenie... Naprawdę "The force is strong with this one", Piotrek W.!!!! Nagroda musi byc, mam nadzieję, że słodycze cię nie odrzucają

 

http://technabob.com/blog/wp-content/uploads/2008/08/at_at_cake.jpg

 

I jeżeli to twój pierwszy łosz, to ja jestem naiwny jak Greedo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za komentarze

 

Jak patrzę na Twoją relację, to żałuję, że swój model zrobiłem prosto z pudełka.

gulus Nie przesadzaj, mój od Twojego różni się 8 drucikami na działkach, 8 drucikami na silnikach i 4 drucikami w kabinie . Poza tymi modyfikacjami nie robiłem żadnych modyfikacji. Nawet bez "drucików" to jest dla mnie po prostu świetny model.

Nagroda musi byc, mam nadzieję, że słodycze cię nie odrzucają

Lordzie to ciasto jest po prostu zachwycające. Zwłaszcza, że z moją ulubioną maszyną z "Gwiezdnych Wojen". No to teraz muszę się postarać jeszcze bardziej bo motywacja jest .

ale pasy mógłbyś zaimprowizować.

Spit to byłoby już czyste SF. Jak to widać na filmie piloci nie używali pasów. Nie było takiej potrzeby zapewne dlatego, że w fotelach były "moduły przyciągające i kompensatory inercji" pozwalające na utrzymanie się w fotelach nawet przy gwałtownych skrętach.

 

No my tu gadu gadu a Iks stoi już na "kółkach". Etap klejenia właściwie zakończony:

X-wing80.jpg

X-wing77.jpg

X-wing78.jpg

X-wing79.jpg

 

Niestety na następne dwa tygodnie przerwa w modelowaniu. Muszę wyjechać. Mam nadzieję, że po powrocie szybko skończę Iksa i wezmę się za podstawkę.

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

po dwutygodniowej przerwie. Nie działo się na warsztacie wiele bo nie było czasu. No ale udało mi się po powrocie z wyjazdu położyć kalki dzięki czemu Iks dostał trochę kolorów. Nie jest już taki monotonnie, rebeliancko szary

X-wing81.jpg

X-wing82.jpg

X-wing83.jpg

X-wing84.jpg

X-wing85.jpg

 

Małe zbliżenie na wyrzutnię torped protonowych:

X-wing86.jpg

 

No i widok Iksa do góry brzuchem czyli na "zdechłą rybę"

X-wing87.jpg

 

Kalki z FM są bardzo dobrej jakości (jak dla mnie), może trochę kruche po potraktowaniu ich SETem. Jednak układają się świetnie. Najbardziej wnerwiające było nakładanie tych wszystkich małych czarnych prostokącików (na zdjęciach wyglądają jak kropki). Przygotowali ich Japończycy chyba z pięćset Ale przykleiłem wszystkie

Do końca pozostało jeszcze pomalowanie kabiny, uzupełnienie sprzętu w kabinie no i brudzenie całego modelu.

To tyle na dziś.

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.