Skocz do zawartości

Mustangi dwa 1/48 P51D i P51 mkIII


MarcinL

Rekomendowane odpowiedzi

Nie byłem do końca przekonany czy zakładać ten temat. Wszystkie moje poprzednie nie doczekały się szczęśliwego zakończenia. Może tym razem pójdzie lepiej. Zmieniłem pracę na bliższą domu więc weekendy będę mógł poświęcić na kończenie tych wszystkich niedokończonych modeli.

 

In - Boxy sobie darowałem gdyż są to doskonale wszystkim znane modele a prace zacząłem jeszcze w zeszłym roku :

 

P51D - Revel

4b2aaabbc374ca41med.jpg

 

P51 MkIII Tamiya

88ae76ec2ec19115med.jpg

Prace idą w miarę równolegle w końcowej fazie malowania trochę się rozejdą ale nie jest to też takie pewne

Revell pozostanie w malowaniu pudełkowym a Tamii .. na razie jeszcze nie wiem.

Na chwilę obecną bawię się z kabinami pilotów. MkIII jest już na końcowym etapie z P51D dopiero ruszam. Tak wyglądają prace po zapuszczeniu washa i pomalowaniu matem. W efekcie końcowym będą w pół macie.

1cabafb529835a45m.jpg ac9f43e58528cf36m.jpg e5796255ef05b6ccm.jpg

0cd2475c7516c0a1m.jpg

dc6b1390d520aa47m.jpg

 

przepraszam za jakość zdjęć ale szczerze mówiąc to po długiej przerwie przypominam sobie modelarstwo a co za tym idzie również trudną sztukę fotografii modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz się na czym wzorować

Nie ukrywam, że staram się podglądać wykonania innych , nie tylko zresztą na naszym forum. Przy okazji kolejnej przeprowadzki ( mam nadzieję ostatniej) wszystkie napoczęte modele trafiły do domu i są poddawane inwentaryzacji. Zajęcia na ten rok nie braknie:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się malowanie revellovskiego mustanga tamiyowskie też bym zostawił, chociaz by dlatego, że jest z szachownicą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Jak napisałem na początku tak też się stało. Niedawno sumienie mnie ruszyło i trochę poprzekładałem pudełka. Może też uda się coś więcej.

 

0a39e91405e310b4med.jpg

 

96b061a03adc92d6med.jpg

 

 

Jak by ktoś dysponował zdjęciami "Dziubkowego" PKoG ale z malowaniem z d-day nr boczny FB 166 to chętnie przygarnę bo dysponuję tylko lewym profilem a chciałbym w miarę dobrze odtworzyć układ plam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliczne dzięki a ja właśnie w necie znalazłem pasy na FB 166 i stąd moje pytanie wyszło. Widzę że na FB 382 nawet miejsce malowania numeru jest inne.

 

Aha czy FB 382 to był ten z dodatkowymi mocowaniami pokrywy silnika czy to FB 387??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było, że po roku tylko kurze wytarłem i porady kolegow poszły do konta.

Z racji, że tamka nie zaszalała z wlotem to trochę go stiunowałem

 

c0dfd44d0f91f36dmed.jpg

 

przypomniałem sobie jak trudno jest ciąć igły lekarskie:

 

d4ba95f97837b06amed.jpg

 

i jeszcze raz lampa i aparat obnażyły wszystkie braki:

 

02da3f8365c46b9dmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.