Skocz do zawartości

Moj Actros z Revella


makaron81

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnoscia modele Revella sa lepsze od Italieri
Miałem okazję porównać wypraski obu MPII i jakość jest porównywalna. Tu i tu jest dużo wypychaczy ( w sumie te same formy ) Ogólnie europejce Revella są identyczne jak Italeri. Tzw przepaki, różni je kolor plastiku.

 

Co do modelu to wygląda ładnie, czysto sklejony brak śladów po kleju. Szkoda tylko, że powłoka lakiernicza nie jest najlepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z przedmówcą, że to samo różni się kolor no i znacznie cena, zazwyczaj.

 

Mercedes prezentuje się całkiem ładnie, nie podoba mi się kolor tylnich błotników za jasny ten szary.Trąbki mogłeś na srebno pomalować jakoś te takie dziwne. Lakier nie najlepszy, ale mam nadzieje że nadrobisz to w następnym modelu.

 

PS : A czemu nie pokombinujesz "sprejami" tylko pędzelkiem ?

 

Pozdr. Krystian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowalem go zgodnie z instrukcja w pudelku, nie dalem tylko kalkomani na kabinie bo mi nie pdobala sie, spray odpada zawsze jakies zacieki zostaja, sprobuje jesli kupie aeografem. Zgadza sie cena Revella sa wyzsze ale poziom detali jest wiekszy, wiec mysle ze warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miqs,eKrystian, w zasadzie macie rację, ale nie dotyczy to wszystkich modeli. Przykładowo, naczepa do zestawu rajdowego w wykonaniu Revell'a, to inna bajka, niż Italeri. Po sklejeniu wyglądają tak samo, ale naczepa z Revell'a ma boczne ściany w całości, podczas, gdy naczepy Italeri mają ściany w dwóch częściach.

 

makaron81, ładny mercedes. Zastanów się nad malowaniem Spray'em lub aero. Zobacz na moje modele (Actros z Beczką czy Scania) - malowane są spray'em a zacieków nie ma żadnych:

viewtopic.php?t=11145

viewtopic.php?t=5547&start=105

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta beczke z Actrosem malowales Aeorgrafem, czy ta Scanie tak samo? Modele piekne, widzialem ze dorobiles dodatkowa os dla Scani, mieszkam w Anglii i znam ta firme u ktorej zakupiles ten dodatek, tylko ta cena , jest wieksza niz sam model tutaj!! Czy to sprawiedliwe? A ta beczka gdzie ja mozna kupic bo ja na mojej stronce gdzie kupuje

http://www.emodels.co.uk/plastic-kits/ nie moge znalezc. Modele Twoje to boooooomba!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta beczke z Actrosem malowales Aeorgrafem, czy ta Scanie tak samo?

Scania, Actros i Beczka malowane są sprey'ami Dupli Color i Motip. Chrom na beczce to folia samoprzylepna (samochodowa).

 

mieszkam w Anglii i znam ta firme u ktorej zakupiles ten dodatek, tylko ta cena , jest wieksza niz sam model tutaj!! Czy to sprawiedliwe?

KFS znany jest na całym świecie, bo to chyba największy producent dodatków żywicznych do ciężarówek. O cenie nie dyskutuję, bo dla jednego to dużo, dla innego nie koniecznie. Osobiście uważam, że raz na jakiś czas można sobie pozwolić na zakup dodatków.

 

A ta beczka gdzie ja mozna kupic bo ja na mojej stronce gdzie kupuje

http://www.emodels.co.uk/plastic-kits/ nie moge znalezc.

Można kupić głównie na Ebay'u, ale tylko przy pewnym szczęściu - pojawiają się sporadycznie, bo model nie produkowany od wielu lat.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miqs,eKrystian, w zasadzie macie rację, ale nie dotyczy to wszystkich modeli. Przykładowo, naczepa do zestawu rajdowego w wykonaniu Revell'a, to inna bajka, niż Italeri.

 

Tak Jarku, wiesz akurat ja nie dużo miałem modeli z Revella, więc nie wiele mogę ocenić i znowu też potwierdzę miqsa, że nie w Mercedesie czy Scanii praktycznie to samo i cena .

 

Malowalem go zgodnie z instrukcja w pudelku, nie dalem tylko kalkomani na kabinie bo mi nie pdobala sie, spray odpada zawsze jakies zacieki zostaja, sprobuje jesli kupie aeografem.

 

Na pewno nie zawsze - Jak się nauczysz malować to będzie git większość modelarzy nie ma problemów z malowaniem "sprejami", a efekty są bardzo dobre. A aero też by trzeba było dobre kupić nie jakaś "psikawke", więc to nie jest tak hop i już.

 

Pozdr. Krystian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model bardzo mi się podoba, lubie takie zwykłe trucki bez fajerwerków

Co do Revella i Italeri to mi się wydaje że do Revella to się podchodzi trochę inaczej, ja miałem takie odczucie przy swoim Petku że Revell to dobra firma i odrazu "wkręca" ci się że jast taki wspaniały idt, ja tak miałem...

 

A tak ogólnie to widzieliście tą stronkę co kolega podał? Zobaczcie to!

http://www.emodels.co.uk/plastic-kits/italeri-dumper-trailer-3845-p-15227.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, czytajcie, co tam jest napisane...

PRE-ORDER oznacza, że jest to "przed-zamówienie", czyli naczepa nie jest jeszcze dostępna w sprzedaży.

W Moduni (e-sklep w Niemczech) ta naczepa w "PRE-ORDER" jest "dostępna" chyba od 1,5 roku...

W sprzedaży pojawi się wtedy, jak będzie chodzić na Ebay'u i ktoś pokaże In-Boxa...

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.