Skocz do zawartości

TIE Fighter-Amt ERTL-skala ???


zbyneck

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 84
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam

 

Po sugestiach Piotra,przybyło do myśliwca dwadzieścia pięć części(jak na razie ),niestety bez in-boxa-części dorabiałem na bieżąco

 

bbc65966904a1c83.jpg

793639bedc008fe6.jpg

d8f0247bac0a3841.jpg

 

Wzorowałem się na tym fotelu(mniej więcej)

http://resinilluminati.com/attachment.php?attachmentid=19667&d=1226348702

 

Dla porównania stary i nowy fotel

dac9794bed06a8fc.jpg

oraz tak jak wspominałem Vader jest ciut za duży

c3905d2867c675fa.jpg

 

Przyjrzyjcie się dobrze gościowi po lewej,bo jak z nim skończę, to będzie bardziej maszyną niż człowiekiem

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz dopiero zobaczyłem nowy fotel . Mnie się podoba. Zdecydowanie dużo lepszy od zestawowego i lepszy niż poprzednia wersja. No i z niecierpliwością na przeróbkę gościa z lewej na cyborga . Już teraz ma lepszą postawę niż ten z prawej.

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najmocniej przepraszam Was wszystkich ,którzy wchodząc na drugiego linka (z mojego poprzedniego postu)zobaczyli znowu tą wyuzdaną żabę ,ale to chyba jakiś żart ze strony Lasse Heninng'a ( z jego stronki kopiowałem ten link).

 

Jeszcze raz przepraszam, teraz powinno być w porządku

 

Teraz dopiero zobaczyłem nowy fotel Embarassed . Mnie się podoba

 

Dzięki bardzo, Piotrze

 

Zdecydowanie dużo lepszy od zestawowego

 

Właściwie to w zestawie nie ma żadnego ,jest tylko tandetny Vader w pelerynce

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam ponownie.

Od ostatniej aktualizacji popracowałem nad trójkątnymi ekranami widocznymi na tym zdjęciu,

http://images31.fotosik.pl/443/008e99751ac75e3e.jpg

muszę domalować tylko czerwone "literki"

842a25a157a8356f.jpg

Dorobiłem również zagłówek w fotelu pilota i pomalowałem go (jeszcze wash)

243b9e0fd263a97a.jpg

61947ce2d62d8df8.jpg

zacząłem dorabiać i montować te części

6e2de15b0a074ccc.jpg

Popracowałem nad figurką

84e9ef78d2e37180.jpg

muszę jeszcze poprawić oficerki,podczas szlifowania masa modelarska Wamodu okazała się słabo trzymać podłoża i po prostu kruszyła się(nie wiem może nie rozrobiłem jej w odpowiednich proporcjach)

 

Pozdrawiam,Zbyneck

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że coś się dzieje u konkurencji

podczas szlifowania masa modelarska Wamodu okazała się słabo trzymać podłoża i po prostu kruszyła się(nie wiem może nie rozrobiłem jej w odpowiednich proporcjach)

Może zamiast masy Wamodu użyj masy Milliputa albo Green Stuffa. Z tego co czytałem można je spokojnie obrabiać i pilnikiem i papierem ściernym. Jakby co to zajrzyj do sklepu JAMA.

Trzymam kciuki za powodzenie walki z Ciemną Stroną.

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

 

Może zamiast masy Wamodu użyj masy Milliputa albo Green Stuffa.

 

Dzięki za troskę,ale masa Wamodu okazała się całkiem niezła po dłuższym obeschnięciu(musiałem ją za szybko brać w "obroty").Zwracam więc honor-MASA WAMODU JEST OK!!

 

A teraz trochę warsztatu.

Gotowe ekrany

f833d30d175e7d03.jpg

Popracowałem również nad skrzydłami.Z powodu słabego spasowania musiałem poodcinać co nieco piłką włosową

f35baa51469e3416.jpg

168fec8db33b0033.jpg

trochę szczegółów

89e8408f006eed94.jpg

aaa891083f25bf0e.jpg

oraz części które odzyskałem ze ścinków

ebb89051c606e5ce.jpg

Tak wygląda prawie gotowe skrzydło od wewnętrznej strony(zostały jeszcze drobne poprawki)

71317ee95c554aab.jpg

a288c4038b2dad0d.jpg

eda63831efa538ab.jpg

Zewnętrzna strona

0daa4b6ba5190fd0.jpg

pozostało mi jedynie dopracować to co w nie jest doskonałe

006bdd9a241e170d.jpg

 

Natomiast w całym myśliwcu pozostała do dokończenia figurka,wkleić kabinę z drobnicą(ekrany,fotel,drążek sterowniczy)skleić obie połówki kadłuba,oraz to co najlepsze pomalować całość...

 

Pozdrawiam,Zbyneck

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,do przodu powoli

wklejona kabina z ekranami

a29fc9b808c9490f.jpg

e5bc5b7916c16dae.jpg

oraz Vader,wybaczcie za słabe zdjęcia,ale mój aparat nie ogarnia co chcę od Niego,przed wklejeniem figurki w kabinie postaram się o sprzęt z porządnym makro(głowa zamocowana na sucho)

e176bc1142d39cd4.jpg

bb0705f26071397c.jpg

cc0bccf7961458c4.jpg

 

Na razie to tyle,proszę nie wstydzić się i komentować:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się, że idzie do przodu. No a kabina jak najbardziej w porządku. Vader też nabiera mrocznych kształtów. Chociaż na razie bardziej mi przypomina Św. Mikołaja niż diabolicznego lorda Sithów

Co do aparatu, to spróbuj porządnie doświetlić model i powinny być lepsze zdjęcia.

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mimo totalnego braku czasu dokończyłem fotel/kokpit,oraz walczyłem z figurką

a874460003a3da89.jpg

3c1f74130e51fd66.jpg

6157f49c296e5281.jpg

 

a9bd23b182b74a59.jpg

ze starego opakowania po jakiś tabletkach,wykonałem przyciski na panelu sterowania

6817fe5f54aff67f.jpg

2289bf1a4d41dcb7.jpg

3a1764a1b6266aea.jpg

a tak Vader wygląda w fotelu

5d6b484a175478d1.jpg

b8ec3f47b766af6d.jpg

 

Chociaż na razie bardziej mi przypomina Św. Mikołaja niż diabolicznego lorda Sithów Mr. Green

 

mam nadzieję,że teraz jest trochę lepiej

461eb5b8d3a0ee46.jpg

405361eaee14d998.jpg

3be10e3e2201d790.jpg

 

To tyle na dziś...pozdrawiam i do zobaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Popracowałem trochę nad drążkiem sterowniczym,który wyglądał tak

62823ffba868c375.jpg

4b638c16cf4be769.jpg

przedłużyłem go o centymetr(bo sięgał Vaderowi do kolan),dodałem trochę od siebie

e0cdde3234015388.jpg

b62d9c4a4f0c7c29.jpg

1df596a46aff5458.jpg

 

Poprawiłem skrzydła,są gotowe do malowania

0926b4e7b53922b3.jpg

aedc83cf63c8ba0f.jpg

 

Nadal walczę nad głową figurki,zachowanie kształtu i proporcji okazało się dużo trudniejsze niż myślałem

d1bb7aae7374139a.jpg

917c058ff8e50d77.jpg

 

Odkryłem ostatnią niedoróbkę w tym modelu,producent wykonał oszklenie z bardzo grubego tworzywa,co będzie co najmniej źle wyglądało,zasłaniając widok wnętrza myśliwca(nie po to tyle do niego dorabiam,żeby coś to psuło efekt )

3067f1a075421404.jpg

 

To było na tyle,powiedzcie czy figurka zmierza we właściwą stronę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzieć mogę tyle, że jakaś epidemia niewyświetlających się zdjęć na forum zapanowała :s
U mnie wszystkie się wyświetlają poprawnie. A co do figurki, to podoba mi się ten wystający dół głowy... ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Bardzo się cieszę Zbyszku, że nie porzuciłeś projektu. Kabina wygląda OK. Czepiłbym się tylko Vadera. Poza jest w porządku, choć tak wyjęty z kabiny to wygląda jakby zaraz miał zacząć na pianinie . Zastanawiam się tylko nad kolorami "napierśnika". Nie było na nim szarych pasów. Oczywiście czekam na dalsze postępy prac.

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się cieszę Zbyszku, że nie porzuciłeś projektu.

 

A niby dlaczego,Piotrze?Konkurs się zakończył?Nie był priorytetem

 

Kabina wygląda OK.

 

Śliczne dzięki

 

Zastanawiam się tylko nad kolorami "napierśnika". Nie było na nim szarych pasów.

 

Aby na pewno?

 

http://www.geekologie.com/2007/07/11/darth-vader-costume.jpg

 

Pozdrawiam,Zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby na pewno?

No właśnie o to chodzi. "Napierśnik" był błyszczący i dlatego daje takie refleksy. Światło pada od przodu. Zobacz również na spodnie w tym świetle wydają się szare a powinny być czarne. również na "nagolennikach" masz refleksy światła.

Czekam na dalszy ciąg prac.

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napierśnik zbudowany jest jakby z płyt i właśnie oddzielne segmenty są innych kolorów(może masz rację Piotrze,że to nie szary a czarny półmat...)widać te segmenty na tych fotkach

 

http://spaceart.de/produkte/sw016-a.jpg

http://gwiezdne-wojny.pl/grafika/e5/esb48.jpeg

 

i tutaj też

http://home.earthlink.net/~kurkoll/aw2k/LotImg3651.jpg

 

Dobra,biorę się za skrzydła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszku, przepraszam za zamieszanie z napierśnikiem . Masz rację jest tak, jak pomalowałeś. Na dowód, że jednak napierśnik miał elementy szare wrzucę parę linków:

http://www.stormtrooperguy.com/gallery/displayimage.php?album=166&pos=1

http://www.stormtrooperguy.com/gallery/displayimage.php?album=166&pos=5

http://www.stormtrooperguy.com/gallery/displayimage.php?album=166&pos=12

http://www.stormtrooperguy.com/gallery/displayimage.php?album=237&pos=5

 

Mam nadzieję, że nie zrobiłem wielkiego zamieszania. Od teraz siedzę już cicho z boku i patrzę.

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,żeby nikt już nie zazdrościł muzycznych talentów Vadera ,posadziłem go w kabinie

3a98b6489816431a.jpg

ff969c1ea8d691fc.jpg

06238eea7722ce28.jpg

Muszę tylko wymodelować drążki sterujące aby umieszczone były w dłoniach,i mogę zamykać połówki kadłuba.

Pomalowałem kolorem bazowym(Pactra A44)skrzydła i zacząłem nanosić czarny mat na baterie słoneczne

da434b26486c18d7.jpg

659677614acd9a34.jpg

 

To tyle na dziś...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby nikt już nie zazdrościł muzycznych talentów Vadera w kabinie

Nie będziesz mi dyrygował [sic!] komu mam zazdrościć i czego! Ja bym Gwiazdę Śmierci obronił, wieeeeeesz ?

Poważnie , kokpicik taki fajny zrobiłeś, że nic, tylko się przejechać, trza się tylko wrzucić sie do pralki i wyjść skurczonym o te .... hmmm.... właśnie, ile to razy ;) ?

Swoją drogą - nowe figurki i modele statyczne z imperium Lucasfilmu są świetnie odwzorowane, a na głupiego , w miarę dobrego, chickenwalkera muszę czekać latami.... Czyżby Dżordżlukas spał?

 

aha- żeby nie było, AT-ST oraz TIE Interceptor to moje ulubione machiny ze świata SW BTW-Sprawdźcie na placu zabaw w dziale "zdjęciatakie sobie" SW/FamilyGuy, zwłaszcza pimpedTIE ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.