Skocz do zawartości

TIE Fighter-Amt ERTL-skala ???


zbyneck

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,ale się koledzy rozgadali....

 

Ale nie śmiećmy już w temacie kolegi zbyneck-a.

 

A śmiećcie sobie ile chcecie,ta relacja jest przecież dla WAS,ja mam amerykański bubel z którym muszę się zmierzyć,i dobrze że wtrącacie coś od siebie,nie czuję się z tym TAKI SAMOTNY

 

LordzieDisneylandzie dzięki za link..... może się kiedyś przydać

 

Wracając do tematu....

 

Masz zamiar może zrobić uchwyty hangarowie??

 

Nie wybiegam myślami aż w tak daleką przyszłość,jest jeszcze sporo do zrobienia przy kadłubie,ale prędzej zrobiłbym kawałek Gwiazdy Śmierci i nad nim "lecącego" TIE.

 

Przerobiłem trochę,zdjęcia wykonane przed i po przeróbce

faf25448f38b109c.jpg

ba671f88ddb61b48.jpg

740e1c00dc282fb7.jpg

5da0cdbbc47d11dd.jpg

5ab549c7ef54ea0d.jpg

wkleiłem też części do wnęk

6b8452ba2e228335.jpg

 

Paskudnie wyglądają te dziury od podwozia na ostatnim zdjęciu.

 

 

Tak,wiem...Tą sprawą już się zająłem,jak pstryknę zdjęcia pokaże jak mi wyszło.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

TAKI SAMOTNY Mr. Green

No żeż daj spokój ziom...śpieszę z pomocą

http://www.toycraft-figurki.pl/Star+Wars++Darth+Vader+plush+34+cm_p646.html

Teraz ciut lepiej ;) ?

Faktycznie z wątku zrobilo się istne podforum starychwarsiaków , ale w końcu to religia i nie ma przebacz Nurtuje mnie jedno- czy wszystkie egzemplarze mają te dłuższe krawędzie tak posiekane, czy też to tylko ten egzemplarz... może zamiast zmagań powinieneś reklamowac?

.......i jeszcze na koniec - jako że i ja, i czcigodna małżonka moja jesteśmy starwarsiakami, naturalnym było, że i córa [prawie pięcioletnia] się wciągnie w produkt Lucasa. Jednej rzeczy wszakże żem się nie spodziewał- Vader się podoba, stormtrooperzy piękni, ale gdy na ekranie pojawił się Chewbacca - dziecina uciekła w róg pokoju z tekstem "Ja się boję tego włosianego" do tej pory trza pewne fragmenty przewijac

BTW, w ostatniem poście pod 3 zdjęciem jest kleks jaskrawoczerwonej farby w niezłym odcieniu - pamiętasz może co to było, zbynecku? Może DayGloOrange?

Jak odmieniam twoją xywę, to brzmię jak z Podhala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Lordzie za pluszaka ,od razu lepiej..

 

Widzę ,że tak samo zepsuliście swoje dziecko co ja...,też mam pięciolatka,który nuci melodię ze star warsów jak schodzi po schodach-jest niezły pogłos i na okrągło oglądałby Rancora polującego na Luck'a

 

BTW, w ostatniem poście pod 3 zdjęciem jest kleks jaskrawoczerwonej farby w niezłym odcieniu - pamiętasz może co to było, zbynecku?

 

Jasne że pamiętam.

Pactra A56 Czerwony fluorescencyjny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie z wątku zrobilo się istne podforum starychwarsiaków

No i oto chodzi, coby się organizować i pokazać, że w jedności siła i jak nas wielu itd.

i na okrągło oglądałby Rancora polującego na Luck'a

No to chyba zaczyna być jakiś program wychowawczy. Ja z moimi córami też od czasu do czasu obejrzę sobie a to bitwę na Hoth a to znowuż bitwę na Geonosis. Co do nucenia to moja młodsza lubi nucić marsz Imperium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie z wątku zrobilo się istne podforum starychwarsiaków

No i oto chodzi, coby się organizować i pokazać, że w jedności siła i jak nas wielu itd.

 

Popieram!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak moj Franek mial kilka miesiecy, to mu nucilem Marsza Imperialnego do snu... No co, nie znalem wtedy zadnych kolysanek, a niskie, rytmiczne tony dzialaly na niego usypiajaco: "pam pam pam pamparam pamparam"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie pozdrawiam wszystkich tatusiów i pozostałych starwarsiaków .Nie sądziłem że moja relacja pobiegnie takim torem

 

Ale żeby nie było tak bajkowo i różowo,pokażę kilka fotek...

 

coś czego najbardziej się obwiałem,mianowicie szpar i przesunięć w tych wnękach

28dd7e08a1697633.jpg

eaac410215646f77.jpg

62339bb2c06e5d87.jpg

podstawka do ewentualnej przeróbki(jest za niska)zamontowane skrzydła będą za duże

9c90cae669844702.jpg

jak już wspomniałem o skrzydłach , one również posiadają szparki(po1 milimetrze z każdej strony

f35baa51469e3416.jpg

To chyba z grubsza tyle...a nie byłbym zapomniał

 

część tylna (nie wiem dysza silnika)jest za mała o około 5 milków

310657d0a71b45a9.jpg

a te części o dwa..

21cd00cb1a2cd265.jpg

590421c9848814dd.jpg

trzeba będzie dorobić nowe

 

To może jakiś mały "starłarsowy" projekcik grupowy Twisted Evil.

 

Świetny pomysł,co do terminu również się zgadzam-po konkursie brzmi ok.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestaję dostrzegac jakiekolwiek wady i niedoskonałości modelu ERTl, gdyż natrafiłem na coś takiego...

http://www.starwarsy.pl/muzeum/fig_pol/muz_fig_pol.htm

Wiem, że to OT, ale mam nadzieję że autor wątku commander Zbyneck i odwiedzający po obejrzeniu polskich produktów nie będą mi mieli za złe

Kurczę, jak pomyślę, że kilka z tych wytworów było moimi ulubionymi zabawkami tak koło 1983 roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyneck po obejrzeniu Twoich zdjęć to chyba swojego z pudła nie wyjmę. wolę nawet nie patrzeć jakie jest spasowanie. Choć w porównaniu z wytworami PRLu to po prostu rewelacyjne odwzorowanie szczegółów

Trzymam kciuki za powodzenie w sklejaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał jakikolwiek model w tym klimacie/forsę na niego to z chęcią Rolling Eyes

Gdzieś w necie widziałem, jak gościu wziął dwie plastikowe półkule(globus czy coś),wywiercił w jednej otwór zalepił go wklęsłym plastikiem,skleił,pomalował na szaro,później pozalepiał taśmą maskującą,pomalował na inny szary i ....miał w kieszeni dwie stówy,tworząc prawie za darmo Gwiazdę Śmierci

 

Dzięki Lordzie,twoje linki naprawdę są, lekiem na całe zło,aż chce mi się kleić dalej Tie...A co do figurek z PRL to najlepszy był Obi Wan trzymający w ręce to coś... do dziś nie wiem co to miało być,albo Vader z peleryną z czarnej śmierdzącej folii,full wypas

 

Trzymam kciuki za powodzenie w sklejaniu.

Dzięki,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymam kciuki za to monstrum i mam pytanko.Nie wiem jaka jest twoja koncepcja na podstawkę ale może przyda ci się taki pan imperator Palpantam ?

P1190226.jpg

Ma jakieś 45 mm wysokości.Jakby co wal śmiało na PW,pozbędę się za darmola,miałem go wywalić ale może Ci się przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Trzymam kciuki za to monstrum

 

Dzięki,dziś trochę kokpitu.

Został pomalowany jasnym szarym,pobrudzony sucha pastelką ,oraz lekko przetarty na "sucho"

widok z zewnątrz

551d77d16f5d8d3a.jpg

z wewnątrz

834dddbe282d9206.jpg

993bb51d5a5ff874.jpg

tylny panel

077a393c05635677.jpg

panele boczne

e764871259e78c21.jpg

4c9faf005ec1c74c.jpg

do których dorobiłem przewody(drucik z nawiniętą żyłką)pomalowane na czarny mat

8d5519fea0e6dbfb.jpg

całość

c88a0fc866cd779d.jpg

9a312504a8f71119.jpg

Muszę jeszcze dorobić fotel(czysta improwizacja),drążek sterowniczy do którego wykorzystam zegary z zestawu

62823ffba868c375.jpg

4b638c16cf4be769.jpg

 

Ten Amerykanin w zbliżonej skali(1:35)posłuży jako pilot,po odpowiednich modyfikacjach....

73d79ba6100aa103.jpg

 

Pozdrawiam i zapraszam do komentowania..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestaję dostrzegac jakiekolwiek wady i niedoskonałości modelu ERTl, gdyż natrafiłem na coś takiego...

http://www.starwarsy.pl/muzeum/fig_pol/muz_fig_pol.htm

Kurczę, jak pomyślę, że kilka z tych wytworów było moimi ulubionymi zabawkami tak koło 1983 roku

 

pamiętam te figurki. Sam miałem ich kilka... Eh wspomnień czar

A poza tym trzymam kciuki za ukończenie modelu, bo pomimo niedociągnięć producenta widzę, że tu całkiem ciekawy model powstaje.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś mały in-box

Części z których zamierzam sklecić fotel

65cf97824da7f40c.jpg

robocza wersja wygląda tak

e66e8584be8035d3.jpg

522b1fcdd3b1b595.jpg

c44b9d79fd88a5fd.jpg

 

Mam zamiar zamontować na nim jakieś kable, panele sterujące na podłokietnikach ,dorobić poduchy na zagłówku,powiedzcie czy coś jeszcze i czy w ogóle nadaje się?

 

Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotel jest ok. Tylko usuń zagłówek. Nigdzie na filmie go nie widać. TU screen z filmu co prawda to zwykły Tie ale różnice w wyglądzie kabiny nie są aż takie duże. TU model Lasse Henning'a, możesz podpatrzeć jak gość robił wnętrze kabiny. No i sprawdź PW .

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotel jest ok. Tylko usuń zagłówek.

 

Wstępnie fotel zrobiłem bez zagłówków,ale wyglądał jak tron dziadziunia ,zacząłem więc improwizować...i tak jakoś wyszło....

 

Dzięki Piotrze za linki do modelu Lasse Hanning'a,oba MIAŻDŻĄ nie wiem który bardziej

 

No to zabieram się do roboty..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TU model Lasse Henning'a,

 

 

 

 

Lucas HS napisał:

Piotrek W. napisał:

TU model Lasse Henning'a

 

Nie wchodźcie w tego linka

 

...to jakiś nowy projekt Lucasa ? A może Piotrek W. znalazł sceny wycięte z filmiku "Przygoda z Ewokami"

 

 

Padłem pod stolik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.