Skocz do zawartości

Su 85M - UM 1/72


Piotr D.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałem zaprezentować mój ostatnio ukończony model. Jest to tytułowy Su 85M wyprodukowany przez firmę UM. Model ogólnie był dobrej jakości, jednak dość upierdliwe było szlifowanie większości części w celu zlikwidowanie ich "chropowatości". Nie wiem co mnie pokusiło na zimowe malowanie, ale chyba trochę mnie ono przerosło. Z resztą oceńcie sami. Do modelu planuję jeszcze zrobić jakąś podstawkę, ale na razie na przeszkodzie stoi brak czasu i koncepcji.

su16.jpg

th_su15.jpgth_su14.jpgth_su13.jpg

th_su12.jpgth_su11.jpgth_su10.jpg

th_su9.jpgth_su8.jpgth_su7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wyszedł ogólnie

Chociaż trochę mi sie nie podoba ten zielony, taki za bardzo wiosenno-trawiasty.

Sam dorabiałeś nity/śruby na tylnej płycie? Bo jakieś takie wielkie i nierówno

rozłożone są.

Myślę że zapasowym gąskom przydało by się lekkie przetarcie metalizerem lub po prostu

grafitem z jakiegoś miękkiego ołówka.

Gwiazdki do samoróbki pędzelkowe? Nie jest łatwo coś takiego namalować a Tobie wyszło fajnie:)

Super jest ten 'stojaczek' z napisem! Z czego zrobione?

Piwko z a tematykę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zieleń to A112 Pactry (Russ Armor Green), też mi się wydaje nieco za wiosenny, ale na modelach malowanych tą farbką w całości wygląda przyzwoicie. Możliwe że to biel na reszcie modelu trochę ją rozjaśnia. Nity były wycinane igłą średnicy 0,8mm, więc mają około 0,6 - 0,7mm. Niestety mniejszych nie potrafiłem zrobić. Jeśli chodzi o ich nierówne przyklejenie, domyślam się że chodzi Ci zwłaszcza o te zaznaczone.

th_su11-1.jpg

Są przyklejone tam gdzie wcześniej były nity "fabryczne". Pozostałe nierówności to wina klejenia na super gluta. Ten klej niestety nie daje szans na korekty. Gwiazdki malowane pędzlem, kalki w modelu były bardzo grube i pękały.

Tabliczka z podpisem to kawałek kartonu na który nakleiłem wycięte również z kartonu literki i cyferki. Całość zalałem wikolem, po wyschnięciu pomalowałem srebrnym Revellem i przetarłem na sucho czarną farbą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że to biel na reszcie modelu trochę ją rozjaśnia.

Też mi się tak wydaję.

Nity były wycinane igłą...

Sprytny sposób. Ja w swoim SU-122 robiłem te nity wikolem możesz zobaczyć jak to wyszło (link w podpisie) jeśli chcesz.

domyślam się że chodzi Ci zwłaszcza o te zaznaczone.

Tak, właśnie o te miejsca.

Tabliczka z podpisem to kawałek kartonu na który nakleiłem wycięte również z kartonu literki i cyferki. Całość zalałem wikolem, po wyschnięciu pomalowałem srebrnym Revellem i przetarłem na sucho czarną farbą.

Fajny sposób. Ładnie to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.