Skocz do zawartości

Scania 142H PWTthermo


piotrekpbfish

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 125
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam

Dziś trochę posiedziałem przy modelu. Większość elementów jest już złożona do "kupy". Zrobiłem przednie i tylne światła. Od razu zaznaczam że uszczelki wokół reflektorów idą juto do poprawki. Muszę dodać także uchwyt od tylnej szafki, bo dzisiaj mi się nie chciało srebrnym malować.

Koniec gadania. Życzę miłego oglądania.

Czas na fotki:

 

102.jpg

 

101.jpg

 

100.jpg

 

99.jpg

 

105.jpg

 

98.jpg

 

 

Kominy są w trakcie budowy, więc fotek nie daję bo nie ma czego.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylnie światła jak dla mnie do poprawy, następna rzecz to nie podobają mi się niektóre napisy np.

 

- Na reklamie (o góry) poszarpane jakieś pixelowate, jak dla mnie wydrukowane na "starej,niewystarczalnej" drukarce.

 

- Napisy na chlapakach "SCANIA"

 

- Ogólny napis Scania. (Tam to w ogóle widać odróżnienie od tego białego z pasku widać różnice koloru "bieli" i różnice w grubości)

 

Ja bym z tym coś zrobił psuje to jak dla mnie efekt. Szkoda, że nie poprawiłeś tych "figur" o których Ci mówiłem.

 

Reszta ok.

 

Pozdrawiam,eKrystian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam do was pytanie w sprawie tych napisów: Czym by to wydrukować by tych "przejść" nie było tak widać? Dodam że mam w miarę nową (8 miesięcy) atramentówkę.

 

Diesel fan: na fotkach ten lakier wygląda jakoś dziwnie, zgodzę się z tym, ale w realu wygląda o wiele lepiej (może jutro dam fotki z zewnątrz), tak samo jak te napisy.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedewszystkim proponował bym kupinie papieru do kalkomanii a atramentówką nic nie zdziałasz jak już to laserówka. A co do scani to wszystko było by dobrze gdyby nie te wszystkie napisy które drukowałeś i te chyba uszczelki wkoło halogenów w zderzaku.

POZDRAWIAM!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Calosc wyglada niezle ale kilka szegolow razi niedorobkami. jezeli chodzi o napisy to jak kupisz papier to spokojnie mozesz dzialac na swojej drukarce...niezgadzam sie z kolega szupek- nie potrzeba laserowki.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by tak przymrużyć oko na te ''kalki'' to tak ich niedoróbek nie widać ,ale jak się dokładnie przyjrzeć to straszą trochę tym pixelem I uszczelki w zderzaku do poprawy ,ale i tak za przeróbki

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze wodzę czemu tymasz okrągłe halogeny a w orginale są prostokątne? Razi mnie to bo to nnie fajnie wygląda... A napisy, jak koledzy napisali fajnie by było poprawidz. Nie powiem trudny model tym bardziej że wzorki malowałeś sam, ale moze da się to jakoś upiększyć jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model bardzo ładny ale dwie rzeczy rażą:

1) Napisy - wiem już przedmówcy pisali że są niespecjalne, ale mi się wydaje że są takie bo pisałeś (rysowałeś?) je w Paintcie. Tak mi się wydaje, jeśli jest inaczej to mnie popraw. Jeśli jednak tak jest to żadne papier ani drukarka nie pomoże. Musisz te napisy zrobić w jakimś programie graficznym czy CADowskim i wydrukować.

2) Halogeny w zderzaku - nierówne i za małe moim zdaniem. Jak kupiłeś tą Scanie to w wyprasce z szybami powinny być klosze przeźroczyste do halogenów - może je wykorzystaj do zrobienia tych lamp, a otwory rozwiercisz wiertłem.

Reszta całkiem fajnie wygląda.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scaniafan to nie jest streamline ta nie ma haogenów w wypraskach. Ale jeśli się mylę to poprawcie mnie. Ja osobiście halogeny robiłem z kloszy prostokątnych od dafa 95XF gdzie są dodatkowe jako opcja. Uciołem od kloszy migacz i został mi sam klosz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Po pierwsze napisów już nie ma. Mam pytanko odnośnie halogenów.

Mam trochę złomu ze Scanii R i wpadły mi ręce ramki z szybami i zobaczyłem oto takie coś. Które lepsze: te większe czy te mniejsze? (chodzi mi o wielkość bo i tak będę wycinał z szyby)

Fotki:

 

Obraz001.jpg

 

Obraz002.jpg

 

scaniafan: masz racje napisy były robione w paincie, zrobię tak jak mówiłeś

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie opcja nr.1 może być.

 

Nie za ciekawie wyglądają te twoje paseczki na zderzaku (to wszystko co białe). Będziesz coś z tym robił ?

 

Pozdr. eKrystian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie zderzak będzie malowany od nowa bo jak będę wycinał to na pewno coś się poniszczy.

Ale zrobić tak że same duże szkiełka czy same małe czy takie mieszane jak na fotce I.

 

PS: sorry ze tak słabo dzisiaj rozumuje ale jestem troszkę wczorajszy

 

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.