Skocz do zawartości

Scania 142H PWTthermo


piotrekpbfish

Rekomendowane odpowiedzi

Jako pojedencze element wygląda ochyda, lecz jak obejżałem ostatnie zdjęcie to się zatrzymałem i wiesz co... ? Fajnie to będzie wyglądać. Małe poprawki lakiernicze, na błotnikach przeleć to pastą plerską kanty i linia na całym obwodzie się łądnie wyrówna (zeszlifuj pastą ten biały kolor.) Czekam na koniec coraz bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 125
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mnie też się wydaje, że to jest granatowy i bordowy a nie niebieski i czerwony, ale to może wina fotek? Masz złe piasty na wleczonej osi - powinny być krótkie a Ty masz takie jak na osi napędowej. Reszta całkiem przyzwoicie wygląda. Popoprawiasz te paski i powinno fajnie wyjść.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

scaniafan - dzięki za uwagę o piastach, nawet tego nie zauważyłem na fotkach. W najbliższym czasie to poprawie.

A co kolorków to rzeczywiście wyszły takie ciemniejsze. Nie wiem może to dla tego że podkład (Vallejo) jest za ciemny, ale już tak zostanie. Mi się tak nawet podoba.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po krótkiej nieobecności

Sory że post pod postem, ale chciałem odświeżyć temat.

A więc przez ostatnich kilka dni bawiłem się z kabinką i przednią atrapą. Przyszła też blaszka ryflowana. Muszę jeszcze poprawić tylne piasty.

Czas na fotki:

 

9f34cde5ea437932med.jpg

 

adbdb73415819f2fmed.jpg

 

22561949b1763fd9med.jpg

 

361f57215c58431dmed.jpg

 

2fb8deb619c10eecmed.jpg

 

71553d765ddbee9dmed.jpg

 

bf3693a01f081809med.jpg

 

a57337adad547f86med.jpg

 

eda8e2332aa86780med.jpg

 

ea17af37c4c451d5med.jpg

 

Jak chcecie mogę się postarać o fotki w większej rozdzielczości.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paski na kabinie wyszły Ci ładne, ale te "figury" nie wiem jak to nazwać na owiewkach/boczkach koło atrapy nie wyszły Ci ja bym to poprawił krzywe strasznie Ci wyszły w orginale to wszystko równe jest a u Ciebie jeden bok dobry a drugi krzywy (tej figury). Płytę za kabiną mam nadzieje, że będzie malowana czy coś w tym stylu bo chyba jej tak nie zostawisz ? w takim kolorze ?

 

Pozdr. eKrystian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elegancko to wygląda, chciałbym tak malować zdrać sekret tych pasków jak to robiłeś bo mi takie rzeczy nie wychodzą :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak zrobić takie paseczki wpadłem przychodząc koło sklepu papierniczego. Te paseczki to odpowiednio pomalowana i przyklejona, cieniutka folia samoprzylepna (coś jak kalkomania). Jest ona cieńsza niż zwykła kartka papieru. Reszta to kwestia odpowiedniego wycięcia oraz przyklejenia. Oto mój sekret.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Widzę, że trochę się temat zakurzył. Chyba moje auto się wam nie podoba. Ferie się teraz zaczęły więc mam nadzieje, że autko będzie skończone w 100%

A tak poza tym dzisiaj świeża porcja fotek. Ostatnio zostało w modelu zrobione:

- na kabinę, zderzak, nadkola położony bezbarwny

- blacha pomalowana na biało

- przemalowane trochę wnętrze (jeszcze do poprawek)

Dobra, koniec gadania. Czas na fotki:

 

- kabina:

ce491f3255e263b5med.jpg

49acb2c4fcc02876med.jpg

dbc7f4f19d910fe0med.jpg

361f57215c58431dmed.jpg

 

- wnętrze:

2b8ec1f9477fbaddmed.jpg

 

- duperele

535c3798eebe0aabmed.jpg

74639486d433e7e1med.jpg

 

- nowe lusterka w pierwszej fazie rozwoju (pracuje jeszcze nad tymi małymi i nowymi ramkami):

ca22a4df051ab88bmed.jpg

 

- i oczywiście przymiarka:

a2500ca3903fcf49med.jpg

0659e536226965b1med.jpg

 

 

Zapraszam do komentowania.

A dla niektórych miłych ferii

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to konkretna ta Scania będzie Jedynie co mi nie pasi to biała kierownica ,ale to z tego z względu że trochę nie pasuje jej kształt .Przydała by się jakaś czteroramienna No ale jak nie masz innej to zostaw

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wczoraj zrobiłem do końca małe lusterka. Dzisiaj prawie cały dzień zszedł ma na przerabianie tylnych piast. Miałem tez małą niespodziankę z farbką Pactry - jakaś dziwna się podczas malowania zrobiła. Nic jutro pójdę do sklepu i kupię nową.

Dobra, koniec gadania. Oto fotki:

 

- z tej kulki powstały małe lustereczka:

Obraz003.jpg

 

- a tak wyglądały po obróbce:

Obraz004.jpg

Obraz005.jpg

 

- prawy SS i kołpak:

Obraz029.jpg

-lewy SS i kołpak:

Obraz008.jpg

 

- prawe i lewe tylne koła:

Obraz013.jpg

Obraz037.jpg

 

- skrzynka z prawej i lewej strony:

Obraz038.jpg

Obraz019.jpg

 

- przód:

Obraz020.jpg

 

- i przymiarka z kominami:

Obraz010.jpg

Obraz023.jpg

Obraz026.jpg

Obraz027.jpg

Obraz044.jpg

 

 

Zapraszam do komentowania.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przy naczepie jak sprawdzałem na wysokość to moim zdaniem może być, jednak zgodzę się z tym że są za cienkie.

A tak odnośnie tematu: Macie pomysł z czego by wykonać grubsze kominy?

 

Pozdrawiam

Piotrek

 

rurka z soczka do picia możesz przetestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.