Skocz do zawartości

TYGRYS


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałem Wam przedstawić Mój ulubiony model Tygrysa, który wykonałem bardzo dawno temu. Jest to model Tamiy a waloryzowany blaszkami (mojej roboty). Grile są z drobnych drucików i wyciętej z blaszki ramki. Zimerit wykonałem ze szpachlówki płaskownikiem(nie wiedziałem wtedy, że jest coś takiego jak Multipl. Zresztą w Polsce nie był wtedy dostępny). Zim nie wyszedł najlepiej, ale co zrobić.Gąskito Modelkasten,przewierciłem je żeby równo pasowały. Ten Modelkasten jest dokładny, ale składa sie go diabelsko.Farby to Tamiza do tego płukanka drapanie, i Wasch. Błotko zrobiłem z Humbrol z dodatkami talku i i gęstej farby(trochę piasku też). Potem zrobiłem błotku płukankę. Jak się Wam podobają odpryski zimerit( odpadła tylko pierwsza warstwa,reszta została) i postrzały? Proszę Was o ocenę. Jeśli chodzi o kalki to pomyliłem rycerzyka,jeden biegnie do przodu drugi ucieka.Sory, ale tego już nie poprawiam.

 

http://img506.imageshack.us/my.php?image=dsc2338fx0.jpg

http://img127.imageshack.us/my.php?image=dsc2337ht5.jpg

http://img53.imageshack.us/my.php?image=dsc2340iv2.jpg

http://img111.imageshack.us/my.php?image=dsc2341kz4.jpg

http://img127.imageshack.us/my.php?image=dsc2342ze8.jpg

 

Zapomniałem dodać że foty są studyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modeli jak cudo z czego pobrywał, bo ma fantastisch wgłębienia po pociskach jak widze ok 50 mm -75 mm

 

Widze 2 bugi

 

->wewnętrzna stona włazu po prawej stronie powinna chyba być biała

->radiotelegrafista ma z czego strzelać??? bo MG34 nie widze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wewnętrzna stona włazu po prawej stronie powinna chyba być biała

 

Jest dobrze - włazy powinny być w takim samym kolorze co reszta pojazdu. Wyjątki tylko potwierdzają regułę ;)

 

A MG34 był "wyjmowalny".

 

Btw, witam Cię serdecznie AS'ie - szkoda, że i tu będziesz śmiecił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ,starałem sie żeby to były75mm Infantry Howitzer

. No tak . Mg -ka nie zainstalowałem choć mam go w szpargałach . Chcę aby jarzmo było wyobcierane.Wewnętrzna strona włazu powinna mieć taki dekielek dociskowy (czarny) ale to we wczesnych wozach. Model czeka na dioramkę w Normandi,ale planów jeszcze nie Mam. Narazie w planach Afryka. Niedługo pokażę nowy(stary )model z tematu Afryka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary no jasne tez chcesz przewiercić?. Nie ma lepszych gąsienic od Modelkasten,które byłyby bardziej szczegółowe I DOKŁADNE,równe. Jednak do zabawy brakowało Mi w nich tych prętów spajających metalowych. Była to karkołomna zabawa,zwłaszcza na cenę gąsek i wiercenia między zębami (nie tym na środku, bo tam dziura już była tylko w poprzek), ale oprawiam i przewiercam (przewiercałem) bardziej drogie elementy. Ntp.Oprawiałem w łapki kiedyś bardzo miękkie szmaragdy(zielone jak ktoś nie zna koloru) Chodziło Mi o to, aby równo przewiercić ( trafić na drugą stronę), bo gąsienice i tak sie prosto trzymają i nie wymagają żadnych wierceń chyba że masz ochotę na dodanie sobie pracy. Ps. Jak ktoś chce to mam do oddania wiertarkę dentystyczną (Ta na pasek z rękawem . Wiad na PRIW.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mozecie sie powstrzymac od takich wpisow? Potraktujcie to jako ostrzezenie. Dopoki nie przedstawicie WIARYGODNYCH dowodow na to, ze Artur nie jest autorem pokazywanych modeli, to Wasze posty bede traktowal jako zasmiecanie forum i w dalszej kolejnoscie bede je usuwal...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś Mnie nie zrozumiał. ROZWIERCIŁEM BARDZIEJ OTWORY, ABY DAĆ GRÓBSZY DRUT. Jest mi bardzo przykro, że nie umiem tego wszystkiego tak dobrze opisać. Na poprzednim forum właśnie o to były zgrzyty. Nie gniewajcie sie. Mam sporo tych modeli i już nieraz nie pamiętam, z jakich zestawów je robiłem. Mogłem sie przygotować i szperać w sieci za tymi częściami, ale mówię z głowy,i nieraz coś pomylę. NIE MA LUDZI DOSKONALYCH. MNIE GNIEWAJCIE się na mnie. Może nieraz coś pomożecie? ps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mozecie sie powstrzymac od takich wpisow? Potraktujcie to jako ostrzezenie. Dopoki nie przedstawicie WIARYGODNYCH dowodow na to, ze Artur nie jest autorem pokazywanych modeli, to Wasze posty bede traktowal jako zasmiecanie forum i w dalszej kolejnoscie bede je usuwal...

Poczytaj sobie posty o asie na PWM, szczególnie polecam temat o mausie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.