Skocz do zawartości

DAF XF105 6x2


Mateusz C

Rekomendowane odpowiedzi

Może, żeby bardziej się wkręcić w modelworka pokaże swój ostatni model Duża część modelarzy miała okazję go widzieć na zlocie w Opolu czy na MTM w Sycowie.

 

Budowę rozpocząłem w kwietniu ubiegłego roku. Cały zestaw praktycznie skończyłem tuż przed Sycowem, czyli pod koniec Sierpnia.

Co do ciągnika, to dodałem środkową oś, ramę wydłużyłem o 6mm by model był zgodny z oryginałem, postarałem się w miarę wierną instalacje pneumatyczną, skrzynki za kabiną przyszło mi zrobić od podstaw z PCV 1mm. Przy naczepie obniżyłem zawieszenie, zmieniłem koła na odlewy bliźniaków, lekko zmodyfikowałem zderzak, zrobiłem "przejście" ramy, zresztą wszystko widać na fotkach

 

51641e78de8f0bbcm.jpg

 

f0f91ea9edda8df4m.jpg

 

5f5c92d0c79890bcm.jpg

 

938aacc323bdd52fm.jpg

 

7cfcc9e0e9da1c41m.jpg

 

baf837c80b75bf63m.jpg

 

d31cbea1fa2e2ef5m.jpg

 

b7b3d61e40f2fc4bm.jpg

 

3a3cfc03caf81711m.jpg

 

Krótką relacje można zobaczyć tutaj:

http://www.forum.pkmc.eu/viewtopic.php?t=2452

A krótki filmik z budowy tutaj:

http://pl.youtube.com/watch?v=1R3D5_0lomQ

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny zestaw Ciekawie przerobiony ''fafik'' oraz niezły i efektowny ładunek

 

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalka na lewych drzwiach krzywo położona, a tak to ładny Dafik

 

A mam pytanie z czego zrobiłeś asfalt?

Zapewne jest to papier ścierny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ten ból tornado, lewe drzwi

 

Co do pytań, to pasy zrobiłem z tasiemek które opasają różne kartony, paczki itp. "Kalki" to poprostu naklejki wycięte na ploterze, a asfalt, tak jak już było powiedziane - papier ścierny pomalowany na czarno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik nie chce być nie uprzejmy, ale jeżeli ma się do kogoś sprawę to się do niego pisze, a nie on do Ciebie on nie ma interesu w tym. Troszkę jakieś kultury.

 

A teraz o modelu, wyszedł Ci Mateusz rewelacyjnie, bardzo mi się podoba i oczywiście zasłużona nagroda na MTM. Gratuluje

 

Pozdr. Krystian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mieszane uczucia widząc fotki tego modelu. Z jednej strony zbieram szczękę z podłogi na widok tego ile pracy włożyłeś w model, w jego malowanie i ciekawe rozwiązania, które zastosowałeś, a z drugiej strony nie moge uwierzyć jak wiele niedoskonałości posiada model (lewy profil kabiny ciągnika ). Ale naprawdę całość jako zestaw robi niezłe wrażenie. Jak będziesz podążał w takim kierunku i taki poziom pracy sobie stawiał to daleko zajdziesz kolego

 

PS

aha, szkoda, że ładunku na naczepie nie pomalowałeś. W takim stanie jak jest teraz wg mnie nie tworzy spójnej całości z modelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.