Skocz do zawartości

ORP "Dzień sądu" mod.2039 -Doyusha+scratch-1:250


artoor_k

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 157
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Słuchaj, te tarcze tnące, to do plastiku zbyt fajne nie są. Widziałem te relingi i bedzie nie mały problem. Jak chcesz, to mogę Ci podesłać kilka takich tarcz. A tu fotka jak wygląda plastik po "przecięciu", a raczej stopieniu taką tarczą:

IMG_0508.jpg

 

Ale ciąć się da... ;-)

Pisz na PW w sprawie tarcz

 

PS: Faktycznie, dużo lepiej idzie Ci już scratch ) wszystko proste i schludne!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo no i o to mi chodziło...ale najpierw sprawdzę czy nie ma tego w Krakowie.Jakbym kupił w poniedziałek to od razu mógłbym wycinać.Zresztą do relingów muszę jeszcze wiertła zakupić bo takiej ilości otworów nakłuwać na gorąco to mi się nie uśmiecha.Dzięki wielkie za linka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mike Ashey w książce "Building & detailing scale model ships" taki podaje sposób na usuwanie plastikowych relingów

 

2521b1ea.jpg

 

8fff0a3e.jpg

 

Metalowym rylcem (np. możesz użyć szpikulec od cyrkla) nacinasz rowek jak najbliżej pokładu a następnie delikatnie wyłamujesz reling. Później pozostaje ci tylko wyszlifować papierem ściernym pozostałości po relingu.

 

P.S. Nigdy nie miałem okazji sprawdzić tej metody - podaje co jest napisane w książce. Ale chyba warto spróbować niż tracić kasę i czas na kupno tarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co...niezły pomysł ale tu relingi są kształtu klinowatego.Na dole mają grubość jakichś 3 mm.Zębami nie szło złamać Gdyby to była po prostu odlana płytka to bym problemu nie robił ale to w przekroju jest trójkąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Dziś spotkała mnie załamka.Nie porównywałem jeszcze oryginalnych dział 127 mm z tymi wykonanymi przez Doyushę.Teraz porównałem...no wesoło nie jest.Muszę to...

cann-mod.jpg

 

...przerobić na to...

cann.jpg

 

...i to DWANAŚCIE RAZY...czeka mnie myślenica i to niezła (a najlepiej w miarę szybka).Pewien pomysł już mam ale jak na razie muszę to jeszcze rozkminić...W każdym razie wypłata już na koncie a to oznacza wiertła oraz tarczę tnącą więc będzie można się brać na poważnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezbyt mam jak Chyba czeka mnie rzeźbienie wszystkich 12 tzn 11 bo jedną już prawie mam Trzeba się będzie kiedyś nauczyć odlewać ale nie teraz bo zanim kupię i otrzymam chemię i załapię jak to robić to się konkurs skończy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy jak dokładnie chcesz zrobić swoją wieżę... jeśli tylko ma wyglądać podobnie do tej z rysunku to opiłuj to co masz i doklej kołową podstawę

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... zanim kupię i otrzymam chemię i załapię jak to robić to się konkurs skończy...

 

No to opiłuj istniejące "gnioty" ale ich nie przyklejaj do podstaw.

A jak "... się konkurs skończy ..." to je zdejmij i pobaw się jeszcze raz - ale na porządnie, z klonowaniem w żywicy włącznie.

Bo konkurs się skończy a model w gablocie zostanie.

Na długo

 

Pozdrowionka

ZzB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedną już mam gotową.Jak wrócę z pracy to przedstawię jak wyszło.Użyłem jakiegoś złomu lotniczego (zbiorniki paliwa) i szpachli i jakoś poszło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i oto gotowa wieżyczka:

1z12.jpg

 

Niepotrzebnie odcinałem jej części z obu stron ale w następnych już tego nie zrobię.Czeka mnie jeszcze 11 takich więc zjem obiad i biorę się do roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo matko Stiflera...to był długi wieczór.Oto 12 dział 127mm:

P2030003-1.jpg

 

Powtarzalność nawet nie 50% (trzeba jeszcze podocinać i przyszpachlować pewne miejsca) ale na początek mi wystarcza Muszę napisać list dziękczynny do Trumpetera za ich piłkę do plastiku.Bez niej robiłbym to chyba 3 dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Eeee nie no bez przesady ale dziękuję Chwilowo miałem mały przestój z gigantem ale już wracam.Dziś zrobiłem kurs do Castoramy i wróciłem z tarczami do cięcia oraz trzema wiertłami 0,5 mm...

zakimos1.jpg

...więc mogłem się zabrać za demolkę

Pokład przed cięciem:

zakimos2.jpg

...i pokład po cięciu:

zakimos3.jpg

 

Również pozbawiłem pseudorelingów całą nadbudowę oraz dokończyłem doklejać fabryczne elementy mostku:

zakimos4.jpg

zakimos.jpg

 

Powoli zaczynam szukać odpowiedniego autka MADE IN CHRL by wydrzeć z niego elektronikę. Znalazłem już jedno ale poszukam tańszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Feniks odstawiony na dobre więc trza się ostro brać za Yamato.Dziś pomęczyłem się z drutem miedzianym i dorobiłem trochę elementów do nadbudowy.Wymieniłem też kilka z nich na cynę+miedź :

most.jpg

most2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w porze mroku

 

Przed momentem zdemolowałem część nadbudowy:

demolka.jpg

demolka2.jpg

 

Będę ją przerabiał tak by przypominała to...

skul.jpg

w jak największym stopniu...

 

Początkowo myślałem że zrobię sobie ten model z przyjemnością i "prawie" relaksacyjnie... ot dla siebie... by mieć jakiegoś olbrzyma w pokoju. Ale ostatnie dni sprawiły że zmieniłem radykalnie podejście. Upodobnię go do oryginału w stopniu maksymalnym, na ile moje umiejętności pozwolą. Zawziąłem się na kogoś i muszę komuś coś udowodnić.Czy to zdrowe? - nie wiem. Zgodne z regulaminem? - nie wiem. Czy wyjdzie modelowi na dobre? - nie wiem, mam nadzieję że tak. W każdym razie: YAMATO całą mocą płynie na wojnę i tym razem wróci!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Dalszy postęp:

Uciąłem 2 kawałki pokładu z mostka gdyż nie odpowiadał nawet w 50% oryginałowi:

demolka2-1.jpg

Następnie odciąłem czuby z dwóch starych rakiet...

demolka1.jpg

...i zmontowałem z nich oraz z polistyrenu 6 podestów zgodnie ze schematem pana Skulskiego...

demolka23.jpg

 

...oraz przykleiłem docięte i dopiłowane elementy:

demolka24.jpg

 

Jutro postaram się pozyskać drobną siatkę na trapy wokół radaru oraz siatkę metalową na radary bo mimo poprawek obecne mi nie odpowiadają (no chyba że znajdę jakąś jeszcze dziś).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.