Skocz do zawartości

ORP "Dzień sądu" mod.2039 -Doyusha+scratch-1:250


artoor_k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Przedmiot tego warsztatu zmieniał się już chyba ze trzy razy Jest to japoński pancernik z okresu 2 WŚ czyli potężny IJN YAMATO w mojej własnej wersji MLU (Mid Life Update czyli Yamato z dużymi modyfikacjami).Według mojej wersji przyszłości został wydobyty i zmodyfikowany przez polskie stocznie.Dostał nową nazwę, nowsze uzbrojenie i wyposażenie oraz hangar na śmigłowce. Historyjka będzie na koniec Tu tylko wprowadzenie.Dalszej części warsztatu nie chce mi się już zmieniać więc nie czytajcie tylko patrzcie na zdjęcia

Pierwszym moim podejściem do okrętu był jak niektórzy pamiętają , I-401 w skali 1:300 tej samej firmy (aczkolwiek przepakowany przez inną).Dał mi dużo radochy więc zacząłem szperać za innymi ich produktami by wyżyć się okrętowo Gdy napotkałem w sieci na zdjęcia tego kolosa, urzekła mnie jego linia i stwierdziłem że nawet wysoka cena mnie nie zatrzyma...więc nabyłem (jak się wydaje) kolejnego żula ( ) do zabawy w detalowanie.Rodzina szczęśliwie zaakceptowała model (nie wyrzuciła mnie i jego pod most ) więc oto regulaminowy in-box (części jeszcze w folii,pudło sięga mi niemal do pasa),jest wszystko co niezbędne do modelu RC poza aparaturą i silnikami ale to niewielki problem gdyż już kolega perdidos wyłożył mi mniej więcej co najprościej wsadzić w kadłub by jakoś działało:

 

Pudło:

P1270002.jpg

P1270003.jpg

Instrukcja:

P1270015.jpg

 

Części:

P1270006.jpg

P1270004.jpg

P1270007.jpg

P1270008.jpg

P1270010.jpg

P1270013.jpg

 

Kalki, przekładnia oraz metalowe śruby i wały:

P1270011.jpg

P1270009.jpg

P1270012.jpg

 

Kadłub YAMATO a obok mój I-401 1:300 (jakieś 42 cm długości)

P1270016.jpg

 

Tym razem również stawiam na scatchbuilding i uzupełnianie własnym sumptem.Żadnych trawionek itp .Książka Janusza Skulskiego "Yamato-Anatomy of the ship" oraz zdjęcia modelu YAMATO by TAMIYA i jazda Liczę też na pomoc tych co czasem popatrzą na moje wypociny Mam nadzieję że pomożecie koledzy...przynajmniej tak jak przy I-401

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 157
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Chociaż okręty to nie mój temat, czekam niecierpliwie na aktualizacje. Jestem ciekaw co wyjdzie z takiego giganta . Tak właściwie to ile on ma dokładnie długości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny kolos Wydaje mi się, czy faktycznie relingi odlane są razem z pokładami Lecę zrobić sobie kawke i cierpliwie czekam na relację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety...problem jest taki że nawet przerw między poszczególnymi poprzeczkami nie ma...czyli nóż do tapet, przyłożenie odpowiedniej siły i niwelujemy tego chwasta bo takiego czegoś na moim okręcie flagowym nie zdzierzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow :o , ale to by**e wielkie . A ile on kosztował?

 

Jest duży ale to było moje marzenie od jakiegoś (dłuższego) czasu:mieć metrowy pancernik na półeczce A kosztował dużo nawet jak na Chiny, bo jakieś kilka miechów zbierania forsy a w efekcie około 400 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i miłe złego początki albo złe miłego ...mam nadzieję że to drugie Powiem tak:z jednej strony firma się postarała a z drugiej olała system...Oto samolot pokładowy:

cd3.jpg

Nie jest zły...nic nie przesadzone oprócz...LINII PODZIAŁU!!!!.Matchbox się chowa...

 

A to działo...Brakuje materiałowych osłon gdzie lufy chowają się w wieży oraz...

cd4.jpg

 

...SPODU WIEŻY...

cd5.jpg

 

 

Ale mamy w końcu ten polistyren i dwie ręce więc trza sprawy załatwiać

cd6.jpg

 

Zamierzam teraz skończyć walorkę największych trzech dział.Samolot skleiłem tylko na próbę...

 

EDIT:

 

Aha zapomniałem Oto zamawiane zdjęcie z zapałkami

P1280001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z liniami podziału to przesadzili :P . A te działa to chwila moment i dół zrobiony działa, gorzej z tymi osłonami.

Masz u mnie ogromnego + za mustanga w tle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno wieża prawie z głowy,brakuje jej 2 części do przyklejenia...osłony z chusteczki reszta to polistyren , drut i jakiś złom Relingi na wieży zrobię później...gdy już wszystko prócz nich będzie gotowe:

Tył wieży,widoczne drzwi i drabinka:

tyl.jpg

 

Przód i trzy, piękne działa 460mm:

front.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Dział nie udało mi się skończyć.Muszę na nowo przyzwyczaić się do uzupełniania takich modeli Radocha to wielka ale trzeba się przestawić z wszystkomających Hasegaw itp Dziś zacząłęm (i właściwie skończyłem) męczyć komin.Tak wyglądał komin i jego szczyt przed pracami:

fun.jpg

fun1.jpg

A tak po:

fun2.jpg

fun3.jpg

 

 

Rury są z cyny , szczyt z plastiku a drabinka z drutu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Dziś złożyłem mostek.Działa niestety leżą gdyż muszę mieć więcej czasu do nich...Złożę więc wszystkie ważniejsze elementy a potem będę uzupełniał.Muszę też wreszcie kupić jakąś tarczę tnącą do mojego Pegasusa gdyż bez niej nie usunę "relingów".Tak wygląda mostek oraz pierwsze przymiarki:

P1310002.jpg

P1310003.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy Jak będę już instalował to dokładnie obfotografuję.Chociaż to będzie naprawdę chałupnicza aparatura.

 

Zasadniczo wiele się nie zmieniło.Skończyłem trzy główne działa.Na szczęście z resztą dział nie będzie już takiego mozołu...Tak wyglądają:

main2.jpg

main.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.