Skocz do zawartości

Iveco Turbostar CASE 6x4


janex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich w mojej kolejnej relacji. Tym razem "biorę się" za Iveco Turbostar z italeri.

 

DSC-1195.jpg

 

Planuję model wykonać w takim oto malowaniu (jak poniżej) nic nadzwyczajnego ale mi się spodobało ale w konfiguracji 6x4, a nie tak jak jest na zdjęciu 4x2.

 

EtpourPhilunbeauturbostar-%5B800x600%5D.jpg

 

Tak jak widać no focie model zrobię z niskopodwoziówką z revella. A na niej będzie stał walec. Ale to już przyszłość wiec na razie nie będę o tym gadał.

W modelu nie będę robił wiele przeróbek choć troszkę ich będzie. Między innymi muszę przedłużyć ramę dodać dodatkową oś napędową. Może jakieś okablowanie. Troszkę pierdółek dodam do wnętrza. Dobra koniec gadania bo i tak mało kto to czyta czas na foty z budowy. Jak na razie pobawiłem się z ramą i z zawieszeniem sami zobaczcie i oceńcie.

 

Na początek sklejona rama z zestawu italeri oraz most:

 

DSC-1198.jpg

 

DSC-1199.jpg

 

DSC-1200-I.jpg

 

DSC-1205.jpg

 

Rozcięta rama:

 

DSC-1185.jpg

 

Części które muszę wkleić (nie użyłem polistyrenu bo nie miałem )

 

DSC-1200.jpg

 

Sklejona rama i zaszpachlowana...

 

DSC-1213.jpg

 

Nie podobało mi sie to wszystko wiec ramę z powrotem rozkleiłem wszystko jeszcze raz wyszlifowałem i znów zaszpachlowałem niestety nie zrobiłem fotek.

 

Drugi most który dodam(niestety jest z dafa wiec nie pasuje jakoś super do tego mostu z Iveco ale nie miałem nic innego więc uznałem ze takie coś nie będzie najgorsze):

 

DSC-1201.jpg

 

Musiałem dorobić poprzeczkę:

 

DSC-1187.jpg

 

A tutaj już rama z pełnym zawieszeniem z wszystkimi pierdółkami.

 

DSC-1323.jpg

 

DSC-1325.jpg

 

DSC-1326.jpg

 

DSC-1327.jpg

 

DSC-1328.jpg

 

Sklejona jak na razie kabina:

 

DSC-1217.jpg

 

DSC-1218.jpg

 

Czekam na opinie wiem że w zawieszeniu może nie jest wszystko zrobione idealnie i ze różnią się dwa mosty między sobą ale jestem zadowolony z dotychczasowego efektu.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

janex kiedy ty znajdujesz czas na modele? Który już w tym roku? Zasiadam i kibicuję kolego, a tak pozatym z ten most bardzo pasuje do tego nie wiem czym się przejmujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się fajny TurboStarek W tej konfiguracji będzie napewno fajnie wyglądał A co do okablowania ... Na pewno by się przydało ,patrząc tak teraz na te przeróbki . No nie pozostało nic innego jak życzyć powodzenia

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

janex kiedy ty znajdujesz czas na modele? Który już w tym roku?

 

W tym roku to mój I model :P A są ferie więc coś trzeba robić na nartach nie jeżdżę więc kleję modele.

Dzięki za miłe opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Na kabinie już położony pomarańczowy. Nie będę już kład kolejnych warstw. Teraz tylko lekko przeszlifować z niektórych śmieci i nic tylko kłaść bezbarwny.

 

DSC-0174.jpg

 

DSC-0175.jpg

 

DSC-0176.jpg

 

Przyłożyłem żółtą kartkę żeby było widać różnicę:

 

DSC-0178.jpg

 

No i reszta:

 

DSC-0180.jpg

 

DSC-0184.jpg

 

DSC-0185.jpg

 

DSC-0186.jpg

 

DSC-0187.jpg

 

Sory za foty z lampą ale się zapomniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojeja... Wojtek skąd miałeś taką zawiechę tylną? Chodzi mi o resor trapezoidalny. Ja do Mietka Drabiny chcę go zrobić z polistyrenu, ale jak by był taki do dyspozycji, to by było mniej roboty.

 

Kabina wygląda ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.