Skocz do zawartości

Multiple Gun Motor Carriage M16. Jak zwykle skala 1/16


bigmodel

Rekomendowane odpowiedzi

jakieś oleje i pigmenty to będą czy tak zostanie ?

 

Nie, tak nie zostanie

To dopiero początek brudzenia, akurat na tym etapie naturalnym, ekologicznym błotkiem z Odry

 

Pigmenty będą na pewno.

Oleje nie wiem, może. Zobaczymy

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 103
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam.

 

Prace bardzo powoli, ale idą do przodu

Pojawiły się nowe oznaczenia.

 

nowybpok.jpg

 

Zostały jeszcze do wymalowania oznaczenia na przednich błotnikach.

Pomalowałem pakę, powoli montuje detale paki - siedzenia,mocowania na broń osobistą,mocowania na zapasowe lufy do Browningów.

 

Mam nadzieje że do końca stycznia go skończę. Bo powoli zaczynam mieć tego M16 oraz Trumpetera serdecznie dość.

 

 

Pozdrawiam

Jacek

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, ale piękne bydle, widziałem prawdziwego na żywo (na D-Day Hellu) no i ta relacja, chyba zaszaleje i go sobie sprawie, tylko mniejszego - 1:35 Dragona

Zaiste piękny to model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dziś użeram z zatrzaskami klap od silnika, jaki to delikatny szajs

 

zatrzaski.jpg

 

Wczoraj dostałem od konkurencji ładniusie, extra cacane wiaderko do ht.

Muszę jeszcze zrobić nowe paski, mocujące wiadro. Bo te oryginalne delikatnie ujmując to jest szajs.

 

wiaderesio.jpg

 

Uciekam dalej użerać się z tym trumpeterowym gniotkiem

 

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

W końcu skleiłem obie części kabiny, po doklejałem większość detali.

 

6308a.jpg

 

Narzędzia są założone na sucho, muszę zrobić nowy dłuższy trzonek do kilofa.

 

W ramie szyby muszę jeszcze ponaklejać śruby motylkowe. Oczywiście pójdą nowe żywiczne, po te oryginalne z zestawu się nadają jedynie do wywalenia.

 

6306a.jpg

 

6331a.jpg

 

Teraz się zastanawiam jak skleić w całość tylną pakę z przodem, żeby nie wyszła szpara na łączeniu. Bo jak zwykle spasowanie detali u trumpetera leży. Zuo

 

Zostało jeszcze do namalowanie na błotniku i z boku na skrzynce czarne uszy myszki miki.

I koniec z kamuflażem

 

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, czyli jednak ma być tak jak tutaj.

 

narzadka.jpg

 

Zdjęcie pochodzi z CD.20 TOADMAN'S M16 MGMC PHOTO DETAIL CD.

 

To i lepiej że mają być całe zielone, się przemaluje, przybrudzi i będzie ok.

 

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Tym razem właściwe zdjęcia

 

zbiornik4.jpg

 

zbiornik3.jpg

 

zbiornik2.jpg

 

zbiornik1.jpg

 

zbiornik.jpg

 

EDIT.

No i zbiorniki paliwa są w z rąbane. Już wiem jak powinny prawidłowo wyglądać. Trudno daruje już sobie poprawianie, bo tył już jest sklejony. I musiał bym zdemolować całą pakę żeby je zrobić jak należy.

Jak będę robił następnego H-T to się zrobi jak należy.

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Ciebie "Bigmodel" : Jakiego koloru używałeś farby do malowania silnika bo ja mam inny model ale podoba mi sie twój silnik. Chodzi mi konkretnie o firmę farb i numery oraz czy o olejne czy akrylowe - przede wszystkim zielony, rdzawy i czarny. Używałeś też jakiegoś washa na silnik? Jeśli tak to jaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M16 malowałem farbami Gunze z serii - Hobby Color (akryle)

Silnik malowałem Field Gray H 48

Zieleń to Olive Drab (1) H 52, czarny - H 12, rdza H 344.

Ten niby wash na silniku to Oil and Grease Stain Mixture oraz Neutral Wash Miga.

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę cie dobije bez złośliwości boże broń

bo nie wiem na jakim etapie montażu jesteś i co tam jeszcze przyjdzie, a dopiero teraz wyraźnie widać to i owo.

Może się przyda kolejnym wykonawcom tego modelu

 

1. uchwyt na lampy zamontowany nad zbiornikiem po stronie kierowcy

inne miejsce montażu to podłoga za zbiornikiem po stronie pasażera

w uchwycie brakuje " łapek"

 

2. brak listwy na wewnętrznych łączeniach płyt pancerza

po stronie kierowcy nie jest to tak widoczne ale po stronie pasażera już tak

 

3. skrzynka z uchwytem Thomsona jest za długa cirka 1/3 a uchwyt powinien być na środku na bokach powinny być zapięcia takie jak z przodu

 

4. apteczka jak się domyślam będzie

 

5. uchwyty magazynków na burtach są płaskie w rzeczywistości mają

"grubość" około 5cm w ogóle trochę inaczej wyglądają

 

6. czy będą dolne uchwyty na magazynki w miejscu tych 4 "dziur " w podłodze w rogach ?

 

7. uchwyty na 2 lufy na tylnej ścianie nie widzę będą?

 

8.czy w zestawie są jeszcze uchwyty na 2 sztuki broni mocowane po stronie pasażera pod skrzynką lekko po skosie

mocowanie luf wypada na pasku o którym mowa w punkcie 2

 

w niektórych egzemplarzach realnych pod górną ramą płasko miedzy skrzynką a uchwytem magazynków jest przyspawany uchwyt latarki ale nie wiem czy to oryginał czy przeróbka frontowa

 

 

Czy trumpek przewidział uchwyty na broń w kabinie kierowcy pomiędzy fotelami a bocznymi ścianami ?

 

 

 

silnik w half trackach był malowany na szaro

 

 

HalfTrackReassembly015.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Dzięki za wskazówki.

 

1. Uchwyt na lampy w modelu wygląda inaczej, a na zdjęciach z płyty

CD.20 TOADMAN'S M16 MGMC PHOTO DETAIL CD wygląda też inaczej.

Jak będę miał wenę twórczą i siły to się jeszcze pobawię z tymi uchwytami.

 

2 Listwy - wiem, ale nie chciało mi się już ich dorabiać, po za tym musiał bym dokupywać następny zestaw śrub.

 

3 Skrzynka + uchwyty na thompsona. Masz racje, trochę za późno to spostrzegłem. Skrzynka już przylepiona i nie chce mi się już jej odrywać i robić nowej.

 

4 Apteczka - będzie, muszę ją wpierw wyrysować i zrobić. Ale to już na sam koniec. Tylko nie bardzo wiem skąd wziąć napisy i oznaczenie które się na niej znajduje.

 

5 Uchwyty na magazynki - zostają takie jakie są, jak kiedyś będę robił następnego M16 to zrobię je tak jak mają wyglądać.

Tył jest już sklejony i miał bym spory problem by skasować stare mocowania.

 

6 Dolne uchwyty na magazynki będą, ale wpierw muszę je zrobić od podstaw, bo trąbce się jak zwykle zapomniało i się nie zrobiło.

 

7 Uchwyt na zapasowe lufy który jest na tylnej ściance, będzie.

Właśnie go kończę.

 

8 Uchwytów brak, czyli jak zwykle trąbce się zapomniało zrobić.

 

Praktycznie z tego co widzę, to wnętrze w trumpeterowym M16 to jedna wielka porażka. Najlepszym wyjściem było by skasowanie prawie całego wyposażenia wnętrza do zera i zrobienie wszystkiego od nowa.

 

Dodam jeszcze że od nowa należało by zrobić tą ściankę która jest za siedzeniami kierowcy i pasażera. W modelu brak kątowników do których były przykręcane płyty pancerza. Zrobiłem tylko te które są mocno widoczne.

 

Ta listwa która idzie wokół przedziału bojowego wraz z mocowaniem lamp, należało by ją zrobić od nowa. W modelu jest mocno uproszczona.

A w oryginale wyglądała troszkę inaczej.

Dodatkowo w przedziale bojowym brak jest mocowań na 2 karabiny które były po lewej stronie.

Te mocowania chyba jeszcze zrobię + listwę łączącą płyty pancerza o której wspominałeś w punkcie 2. Akurat tam jeszcze mam dojście żeby ją przykleić.

 

Jeszcze raz dzięki za uwagi. Przydadzą się, jak kiedyś będę robił drugiego M16.

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Stan na dziś.

Montuje się wieżyczka, nalepiam nalepki na magazynki, układam bambetle.

 

dzis1.jpg

 

Magazynki poukładane na sucho.

 

dzis2.jpg

 

Zrobiłem w końcu mocowanie na dwie zapasowe lufy na tylnej płycie. Powoli walczę z kratką na radiostacji.

Idzie jak po grudzie.

 

dzis4.jpg

 

dzis3.jpg

 

 

Myślę że na 27 lutego na imprezę w Pardubicach będzie prawie gotowy. Zostanie jeszcze podstawka do zrobienia, bo bez podstawki nie wróżę mu długiego żywota w jednym kawałku.

 

Tyle na dziś.

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za duże, wole 1/35

 

Za duże, ja wolę 1/72 :]]]

 

Nie wiem jaki jest sens istnienia tej skali, trzy modele i półka zawalona,

a żeby takiego jescze realistycznie zrobić....to trzeba mieć wprost artystyczne zdolności......

 

No ale mankament 1:72 to brak dokładności i rażące błędy wymiarowe nawet w drogich modelach - patrz pantera G Dragona "Pro" z za małą wieżą ? . Zrobiłem jeden jako odskocznie od 1:35 i 1:48 i już nie powrócę do tej skali, bo lubie realizm jako taki pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.