Skocz do zawartości

TI - 67 ISRAEL


bathonuk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Chcialem wam pokazac mojego TI - 67 ISRAEL z zestawu Trumpetera. Jest to dopiero moj trzeci model i wiem, ze ma duzo niedociagniec. Mialem troche problemow z kalkomania. Nie stosowalem za duzo zabiegow typu brudzenie, wash itd. Model zbudowany prosto z pudelka. Malowanie jak w instrukcji. Chetnie wyslucham wszystkich opini. Pozdrawiam

 

 

09a362ab6c38cf5emed.jpg

 

708aa5a82933fcedmed.jpg

 

154298c76764b84fmed.jpg

 

67659cf626d9238fmed.jpg

 

3158136840c7460cmed.jpg

 

04bcf934ebd5ffb9med.jpg

 

a779634412774033med.jpg

 

c62f51467161b9bfmed.jpg

 

b87c5b7572e15d53med.jpg

 

b87c5b7572e15d53med.jpg

 

53a7f593775c6966med.jpg

 

8b20483d93492f67med.jpg

 

5372ba200c232e5amed.jpg

 

2205b066a3aa00a3med.jpg

 

957dbb42edf83186med.jpg

 

87b249a3e93bffb7med.jpg

 

9945a86f51aa4d75med.jpg

 

0160e588662f629amed.jpg

 

491ef9f2f9e69d85med.jpg

 

27333d16aeafeeb9med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na 3 to wyszedl bardzo dobrze,fajnie oblozony detalalmi.ladny kolor kamo tylko za grube warstwy farby tej zilonej,sprobuj malowac rzadsza farba a kilka cienkich warstw.aha i zapasowe ogniwa chyba nie powinny byc w kolorze czolgu.ogolnie jest niezle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć też uwagę na szpachlowanie lub usuwanie śladów po wypychaczach, tych takich wklęsłych lub wypukłych kółek na płaskich elementach które są, a nie powinno ich być - przykładowo na 8 zdjęciu we wnętrzu tego kosza z tyłu.

Na gąsienicach zostawiłeś "wypustki" po formach wtryskowych - te takie jakby dłuższe zęby co 10 ząb. Nie powinno tego być.

Nad kołem napinającym gąska lewituje - powinna przylegać a za kołem opadać na koła jezdne - tak jak na pudełku. Pozbądź się farby z paru miejsc na spodzie gąsienicy i na szczytach kół jezdnych i podklej gąsienice w tych miejscach do kół - naładuj wacików czy kredek między błotniki a gąsienice, żeby docisnęły do kół i zostaw na trochę - powinno pomóc. Ewentualnie weź cienką nitkę lub drucik i podwiąż gąsienice do wahaczy albo jakoś do kół (lub między koła). W każdym razie- żeby gąska leżała na kołach jezdnych.

 

Czy ja dobrze widzę - ale czy plama na górze wieży była malowana aerografem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o farbe to byla tak rzadka, ze splywala z modelu i musialem dac pare warstw. mysle, ze kamuflaz wyszedl grubiej , bo oblepilem caly model blue tackiem i zamalowalem wolne pola na zielono i za szybko oderwalem plastelinke. wiezyczka byla malowana aerografem. nastepnym razem bede pamietal o ogniwach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reggy Oj widać że nie miałeś do czynienia z tym modelem ten patent sprawdza sie we wszystkich modelach tylko nie w tym te gąski są niesamowicie twarde i nieskłonne do współpracy ,mi raz się udało je przymocować do kół właśnie za pomocą kredek ale wyglądało to tak że od koła napędowego do jezdnych była linia prosta 0 zwisu i wyglądało to nienaturalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie. Gaski sa tak twarde, ze nie moglem nic wiecej juz zrobic. Chcialem, zeby uklad jezdny byl ruchomy, ale wedlug instrukcji jesli nie masz silnika to musisz wszystko przykleic i sie nie kreci. Tylnie kola napedowe sa wiec umocowane na patyczku z barbecue, a "gaska" (nie wiedzialem, ze to sie tak nazywa) jest tak napieta, ze jak spadnie to mam wielki problem z zalozeniem jej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jedyne gąski w gumowym pasku, które do czegoś się nadają załącza do swoich modeli Tamiya.

No, może jeszcze te trumpeterowskie w modelach KW są dobre. Ale sklejałem IS-3 z Trumpetera i tamtejsze gąsienice były tragiczne... Jakaś strasznie sztywna ta guma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja wrzucę ze dwa kamyczki do Twego ogródka.

Znam ten model, bo sam nad nim siedzę. W sumie to mi się nawet trochę go odechciało, jak zobaczyłem ile szpachli jest w stanie pochłonąć jeden model.

Generalnie sam model jest fajny, bo można go zrobić w paru wersjach Tiran 4/5. Jedna uwaga, ckm Browning HB2 cal. 50 jest montowany centralnie nad jarzmem armaty, a nie z boku. Służy on do wstrzeliwania się w cel, a w ostateczności do prowadzenia ognia do siły żywej i lekkich pojazdów.

I jeszcze ten zielone plamy, wg. mnie chyba niepotrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie sam model jest fajny,

W sklejaniu owszem, bo merytorycznie leży po całości. Lepiej kupić Tamcię T-55 i konwersję żywiczną do postaci Tiran - rada dla modelarzy chcących zbudować miniaturę, a nie zabawkę.

 

bathonuk Jeśli chodzi o Twój model, to zastrzeżenia mam te same co Koledzy powyżej, największy minus za gąski (nie przylegają do kół). Niemniej jak piszesz, dopiero zaczynasz więc na początek nie jest źle, jeśli weźmiesz pod uwagę rady Kolegów to w następnym Twojej pracy tych błędów już nie popełnisz - czego życzę.

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a ja tylko mogę dodać, że pomieszałeś ze sobą malowanie bodajże Afrykańskie z kalkami do pojazdu w barwach Izraelskich -IDF, no ale cóż jeden z Twoich pierwszych modeli, mam nadzieję, ze następne będą dużo lepsze

Pozdrawiam

Służy on do wstrzeliwania się w cel

 

Służy do zwalczania siły żywej, zauważ, że ogień może być prowadzony tylko jeśli członek załogi wylezie ze środka i chwyci za ckm, do wstrzeliwania się w cel służy karabin zamontowany tuż obok jarzma, patrząc od przodu pojazdu po lewej stronie

 

A i ciekawe z kąd Trumpeter wziął tą nazwę- Ti-67, sam pojazd w wersji T-55 w armii izraela nazywa się Tiran5, a wersja T-54 Tiran 4 , hmm, dziwne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oraz z tyłu kadłuba powinny być chyba doklejone jeszcze jakieś części a są tylko dziury.

 

Z tego co pamiętam,( model ten kleiłem dośc dawno temu) to te dziury powinny być zaszpachlowane.

Dziury były do dodatkowych zbiorników paliwa, w tym modelu ich nie ma, więc trzeba to zaszpachlować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za rady:D Na pewno przy nastepnym modelu bedzie lepiej no i kupie sobie szpachle. Pozdrawiam. P.s. Co do malowania to tak bylo w instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.