Jump to content

King Tiger Henschel - DML 1/35


PHILLIP
 Share

Recommended Posts

Witam !! Budowało się przyjemnie i bez większych problemów. Pierwszy raz zastosowałem na nim płukankę (i to z akrylowego MM.....) no i efekt jest chyba całkiem całkiem jak na pierwszy raz. Brudzenie Pigmentami Mig oraz suche pastele (efekt miał być trochę inny ale i tak jestem zadowolony ). Obicia robione farbką Panzer Schokoladenbraun (Pactra A105) i kawałkiem gąbki. Zapraszam do oceny i Pozdrawiam !!

 

1000297hd6.jpg

 

1000357kj6.jpg

 

1000358kj7.jpg

 

1000359db3.jpg

 

1000360ay3.jpg

 

1000361vz5.jpg

 

1000362ci6.jpg

 

1000363rr8.jpg

 

1000365vr4.jpg

 

A tutaj zdjęcie z załogą:

1000355cr0.jpg

 

Przez moją nieobecność sporo sie nauczyłem więc wiem że dla was nie będzie to super wypasiony model ale i tak go pokazałem.

 

Pozdrawiam !

Link to comment
Share on other sites

Naprawdę fajny kociak. Płukanka dobrze Ci na nim wyszła. Ogólnie model mi się podoba, ale mam jedną uwagę. Nie podoba mi się ułożenie gąsienic. To Magic Tracki, tak? Czy nie dałeś trochę za dużo ogniw? Wydaje mi się, że gąsienice strasznie wiszą na tym modelu.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za pozytywne opinie.

 

Malowanie z instrukcji (taki schemat był podamy i pasował mi ze względu że w pędzlu on dobrze wygląda bo reszta musiała by być malowana aerkiem a wtedy owego jeszcze nie posiadałem). Co do gąsienic - ten zwis miał być taki. bo model właśnie ma mieć podstawkę (ale jakoś nie mogę się za nią zabrać hehe) i na niej było by tak że ustawiał by się jadąc do tyłu i gąski się trochę zluzowały. Tutaj chyba wyszło podobnie:

 

pa01vg5.jpg

 

Pozdrawiam !

Link to comment
Share on other sites

Wzorowanie się na egzemplarzu muzealnym, nie jest dobrym pomysłem. Najlepszą opcją jest zerknięcie do dokumentacji i sprawdzenie ile ogniw przypadało na każdą gąskę - następnie tyle odliczasz i z tylu budujesz.

Link to comment
Share on other sites

Teraz tak robię ale wtedy nawet nie myślałem o takich rzeczach bo robiłem model tak żeby mi sie podobał. Teraz robiąc modele cały czas wzoruję sie na oryginalnych zdjęciach żeby uchwycić część szczegółów.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.