Skocz do zawartości

[projekt grupowy] Airbus


Gość KonDi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanko co do szyby z przodu modelu. Mianowicie , widziałem kilka razy ze jest wklejona i zaszpachlowana. O co chodzi

Kuba to my idziemy z budową mniej więcej w równym tempie tyle że ja kadłub zeszlifowałem ale mnie jeszcze czeka szlifowanie bo wkleiłem skrzydła do kadłuba. Może w najbliższym czasie skleję silniki bo są już pomalowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 682
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Z tą szybą to jest tak...aby uzyskać odpowiedni jej obrys i żeby wyglądała bardziej naturalnie należy zaszpachlować łączenia z kadłubem. Zerknij na foty prawdziwych arbuzów...Ja troszkę ułatwiłem sobie sprawę, otóż szpachluję tylko te kabiny które mają obramowanie na biało, srebrnych i szarych nie tykam bo inny kolor kabiny w stosunku do kadłuba powoduje, że nie widać tych szpar

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich braci (i ewentualne siostry) w modelarstwie pasażerskim...

Jeśli chodzi o wystawę w Bytomiu - mogę napisać veni, vidi, niestety ponieważ się nie wystawiałem bez vici

Na wystawie były aż dwa jedyne słuszne modele

Czyli pasażery w 1/144.

Był A340 w malowaniu austriackich linii lotniczych (filharmonia wiedeńska) - to revell oraz Ił-86 Areofłot (oczywiście zvezda)

Ponieważ wyniki ogłoszone będą jutro na razie nie wiem jak modele oceniła szanowna komisja...

 

1a4d5795c1846031med.jpg

2433788bb78aeed8med.jpg

1095ef0814b55fe2med.jpg

5acf7fa2c1cfce8amed.jpg

441516e63a00fd6amed.jpg

b10340b1417201admed.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie kolega życzy będzie in-box - choć model jest znany.

De facto ten sam model revell produkuje pod 4 różnymi mutacjami.

W każdym pudełku jest ten sam model - różnią się tylko kalkami - czyli malowaniami a wersje są następujące

a) do wyboru Air Berlin lub Sobelair

b) Hapag Loyd

c) Ryanair

d) KLM

 

525c5dc5fdc808b0med.jpg

6587a2b293099756med.jpg

a65173940f1a8754med.jpg

f52b6d782adf6076med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Modele sklejam amatorsko tak aby je sobie powiesić pod sufitem albo postawić na półce. I może nie ma się czym chwalić ale to moja mała kolekcja... Wszystko oczywiście w skali 1/144.

Lufthansa to mój pierwszy model dlatego nie wygląda zbyt ładnie...

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/37286b7e11eade48.html

KLM także pod sufitem

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/85c3f62f9d34c692.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c10b1d39308592b4.html

Do tego A319 wrzuciłem inne silniki niż powinny być... Taka mała zamiana :P

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5226576225182d30.html

Miałem go zrobić w malowaniu LOT-u, ale w końcu wyszło tak jak wyszło...

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/72839d0f932048d8.html

No i aktualnie na warsztacie znajduje się A319, który będzie w malowaniu BMI

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ab65c8363e850f61.html

 

A jak skleję tego to zostają mi jeszcze 2 maszynki

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/57e6075f0a67acb5.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2f637b5d5aa986c4.html

 

Mam jeszcze sklejonego RUSŁANA ale fotek wole nie pokazywać bo model kupiłem bez kalek i tak go skleiłem a do tego marnie mi wyszedł no i bez tych kalek taki "goły"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano mam namiar do Pana który handluje kalkami z Brasil Decal.

Kupiłem - przesyłka przyszła - dorzuca też gratisy wszystko ok.

Kalki też są dostępne przez allegro.

Sprzedawca wg. mnie jest uczciwy.

Co do kalek wiem że też je kupili inni uczestnicy tego projektu ale jeszcze nikt ich nie kładł.

Może ma ktoś doświadczenie z BDecal ?

Może jakieś sugestie czy warto?

Niestety w spisie który mi przesłał są kalki do 737-800 ale nie do KLM i RayanAir'a.

Mam zgodę na udostępnienie jego maila - jak ktoś chce proszę pisać bezpośrednio : modelarstwo2009@yahoo.pl

Ceny kalek są różne wachają się od 35 do ok 70 zł ale widziałem też droższe - zależy ile w zestawie jest arkuszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! i Panie! Chyba jednak natychmiast trzeba będzie założyć równoległy wątek PROJEKT BOEING bo widzę, że jak powstanie miesiąc później to nie będzie o czym pisać Już się wszystko wymieszało z Arbuzem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Falcon modele to na ogu budujemy dla siebie(ale nie zawsze)

Modele bardzo ładne Za jakiś czas jak uporam się z moimi na warsztacie to mam zamiar kupić Boeing'a 737-800 RYANAIR(może jeszcze nie wiem) . Airbusa A319 BMI oraz Fokkera 100 ale z malowaniem KLM'u o ile gdzieś znajdę tego Fokkera

 

A co do Boeinga to ktoś ruszył z kopyta Macie jakiś konkretny model z malowanie na projekt BOEING

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry Falcon

To trochę takie zaśmiecenie przeze mnie... ale fakt - wątek nie jest czysto o Airbusach ale bardzie ogólnie o pasażerach .

Bierze się to chyba też stąd że nie mamy osobnego działu na takie wynalazki

Jak szanowni forumowicze chcą - zawsze można założyć drugi lub rozszeżyć obecny do projektu Airbus/Boeing

Też może być ciekawie - przynajmniej wszystko będziemy mieli w jednym miejscu

Falcon - kładłeś już na modele brasila ?

Aha i tak na marginesie - do kiedy trwa projekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry Falcon

To trochę takie zaśmiecenie przeze mnie... ale fakt - wątek nie jest czysto o Airbusach ale bardzie ogólnie o pasażerach .

Bierze się to chyba też stąd że nie mamy osobnego działu na takie wynalazki

Jak szanowni forumowicze chcą - zawsze można założyć drugi lub rozszeżyć obecny do projektu Airbus/Boeing

Też może być ciekawie - przynajmniej wszystko będziemy mieli w jednym miejscu

Falcon - kładłeś już na modele brasila ?

Aha i tak na marginesie - do kiedy trwa projekt?

pencil37 - to bardzo dobry pomysł połączyć w jednym temacie dwa typy - AIRBUS/BOEING - jeśli tylko KonDi jako założyciel nie będzie miał nic przeciwko temu? No i oczywiście będziemy się starali by Airbus był wiodącym wątkiem

Jeśli chodzi o kalki BD to wstyd się przyzanć , ale mam chyba ze 10 różnych kalkomanii BD i jeszcze żaden nie nałożony i nie sprawdzony Właśnie składam B737-800 i może już w przyszłym tygodniu uda mi sie nałożyć pierwsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że pomysł rozszerzenie projektu jest bardzo dobry.

kubaszon555 jest w trakcie składania 737 ja też mam takowy na warsztacie - a jak słyszę (widzę) Ty również.

Może i dołączą się inni ze swoimi boeingami

Pozatym techniki (a ja się ciągle uczę) składania/malowania/nakładania są takie same jaki to nie jest samolot pasażerski

Więc będzie to pomocne.

Więc apel do założyciela wątku (jak nic nie mają przeciw temu inni uczestnicy): ROZSZERZAJMY SIĘ

Falcon - jak nałożywsz w/w kalki - daj znać na forum.

Wykonanie kalek wydaje się ok - ale mam wątpliowści co do niektórych arkuszy - jest dość gruba farba :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej będzie tak jak napisał Pencil, czyli wątek ogólny o pasażerach, który dotyczy też projektów grupowych. No i dołączę się do pytania - ile potrwa jeszcze projekt arbuzów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie...mam trochę mieszane uczucia do rozszerzenia projektu arbuzów o boeinga...Powiedzieliśmy A (jak arbuz) to powiemy i B (jak Boeing) tyle, że w osobnym wątku. Tak mi się wydaje sensowniej, bo jeśli dorzucimy do projektu arbuza projekt boeinga to tak naprawdę nigdy go nie zamkniemy Moja propozycja jest taka...

- zakładamy osobny projekt boeing

- projekt arbuz zamkniemy w momencie zejścia z taśmy naszego ostatniego airbusika

Co Wy na to?

Pozdrawiam

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- zakładamy osobny projekt boeing
Równolegle, czy po zakończeniu Arbuza?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie najrozsądniej byłoby założyć drugi projekt po zakończeniu projektu arbuz, z drugiej jednak strony pencil i ja mamy zaczęte już boeingi (pencil 737 i 707, a ja 737 i 747)...dlatego przedyskutujmy to ze wszystkimi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się dopasuję

Może być ten rozszeżony projekt albo i drugi równolegle...

Jak nam admin pozwoli założyć drugi ;)

Jeden i drugi pomysł ma plusy dodatnie i ujemne.

Na pewno w jednym jest łatwiej połapać wszystkie wątki...

Wypowiadajcie się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki że się liczycie z moią decyzją

Ja bardzo chętnie zacznę też Beinga ale jeszcze nie wszyscy mają model .Można zrobić na dwa sposoby , mianowicie:

założyć drugi watek.

z racji ze jeszcze nie wszyscy mają model to pisać w tym temacie.

Ale jak admin pozoli to możemy drugi wątek założyć...

Ja bym wolał założyć drugi wątek , bo to za bardzo zacznie się mieszać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po burzliwych dyskusjach przy okazji projektu airbus, powstał pomysł by założyć równoległy wątek związany z produktami Boeinga. Część z nas ma już pozaczynanych głównych bohaterów wątku, część stoi przed wyborem co skleić czy kupić. Zapraszam wszystkich i proszę o deklaracje wraz z rodzajem modelu

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.