Skocz do zawartości

[projekt grupowy] Airbus


Gość KonDi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 682
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No właśnie. Glare (z którego wykonano grzbiet kadłuba A380) to aluminium wzmacniane kompozytem, więc podlega galwanizowaniu.

 

Widziałem budowe Apache i szczerze powiedziawszy kompozyt właśnie był takiej dziwnej żółto - zielonej barwy jak właśnie kadłub w/w Arbuza. Ale jeszcze podpytam kolegów po fachu lotniczym i będzie wiadomo na sto procent czy to jest podkład czy galwanizacja czy kompozyty.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zadam jeszcze pytanie: skoro nie malowali tego A380 na tych zdjęciach, to dlaczego statecznik pionowy ma taką ciekawą grafikę?

0970634.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej, pewnie już zaczęli, ale nie skończyli, czy coś...
Może i masz rację, ogon wydaje się być biały...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ziemi to sobie można na zdjęciach pooglądać. Na np. Okęciu go raczej nie ujrzysz. Ale w locie dostrzegasz jego moc, wolność, piękność. Wyobrażasz sobie co tam się dzieje, jacy tam znajdują się ludzie, z jakiego kraju leci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ziemi to sobie można na zdjęciach pooglądać. Na np. Okęciu go raczej nie ujrzysz. Ale w locie dostrzegasz jego moc, wolność, piękność. Wyobrażasz sobie co tam się dzieje, jacy tam znajdują się ludzie, z jakiego kraju leci

 

Lol. Ty mi nie musisz tego mówić. Czasem się stoi pod płotem na okęciu

Ostatnio duże maszyny to lądują u nas jak komuś coś się stanie ( 747 - komuś wypadł dysk , 777 - zawał ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KubA94 No tam u Ciebie pomykają ładne maszyny. Piękno, moc i to jaka sam trudnię się takim łapaniem samolotów na wysokościach. Dla zaciekawionych osób odsyłam na forum ludzi trudniących się spottingiem takich kolosów na wysokościach przelotowych http://rnavspotters.pl http://www.lotnictwo.net.pl jest tam masa zdjęć A380 i praktycznie całej rodziny Airbusa w różnorakim malowaniu. b.aleksandrowicz A zgadza się lądował British Airways B744 i Jet Airways na B773, no ale to nie daje takiej frajdy jak zobaczyć coś egzotycznego na niebie i go jeszcze sfotografować ;)

 

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z braku pogody i częściowej nudy dzisiaj prysłem kadłub. Na chwilę obecną wygląda jak wygląda. Kolory będę doprowadzał do odpowiedniej barwy prawdopodobnie suchą pastelą, bo na dzień dzisiejszy kombinacje są zadowalające. A w między czasie znalazłem na kompie jak wygląda A346 w takich barwach, lata on obecnie w barwach Virgin Atlantic z regiem G-VOGE:

th_0227883.jpg

a mój się tak prezentuje:

th_IMG_1046.jpg th_IMG_1047.jpg th_IMG_1048.jpg th_IMG_1052.jpg th_IMG_1044.jpg

 

P.S Nie bardzo mi wychodzą zdjęcia z bliska, chyba to nie moja specjalizacja

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do malowania samolotów... często zdarza się na tzw "fabrycznych" zdjęciach że samolot mimo że nie jest gotowy a już ma pomalowany ster kierunku - z tego co się orientuję dlatego najpierw się maluje w/w element aby dokładnie wyważyć ster kierunku.

 

2f8bbd951639e676.jpg

 

180296cb0d240fa7.jpg

 

e7d20bca53ce0049.jpg

 

Oczywiście na zdjęciach : wymieniany już na forum singapur+air france+ qantas i emirates airways

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no no posuwasz się na przód chodź nie wiem jak się będzie prezentował model w takim malowaniu. I czy to nie jest farba matowa na modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matowa matowa. A jaka ma być Tak patrząc na zdjęcia to ona jest matowa. Jak nie miałaby być można polernąć No musze troszke nadrobić bo we wtorek jadę do warszawki postać trochę pod płotem EPWA Jutro może coś jeszcze pokombinuję z kolorami. A narazie niech sobie schnie bo jeszcze nie jeden Arbuz mnie czeka i mozolna dłubanina Ewentualnie jaki logotyp byście proponowali żeby umieścić na stateczniku, taki co by można było aero namalować. Myślałem jeszcze nad Finnair bądź LAN Chile. Ale to możecie coś zasugerować i coś się wybierze

 

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dziś chciałbym pokazać wam Airbusa A 319 oto kilka fotek zawartości pudła

 

P1040282.jpg

P1040283.jpg

P1040284.jpg

P1040285.jpg

P1040286.jpg

 

Chce go zrobić w malowaniu Austrian

 

Tylko że nie posiadam aerografu a podkład będzie potzrebny co mam zrobić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam cię w naszym projekcie Airbus Brak aerografu to nie wielki problem. Można kupić farby w sprayu.

Na jakim etapie jesteś z budową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.