Skocz do zawartości

[projekt grupowy] Airbus


Gość KonDi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dzisiaj w końcu skończyłem A321 , model miał być na szybko i pewnie by był jak bym miał więcej czasu , założenie było proste miał być „prosto z pudła” bez dodawania od siebie , ale nie udało mi się hehe , tak jakoś patrzyłem sobie na ten model i wydawał mi się zbyt zabawkowy tak więc poprawiłem golenie + okablowanie , dorobiłem anteny (zgodnie ze zdjęciami danego samolotu) których zestaw nie przewidział , zrobiłem okienka przezroczyste i pobawiłem się trochę z sinikami ;).

 

A o to foty ->troche słaba jakoś ale coś tam widać;p

ddb038360e65fbfam.jpg

da5de64ec832d2e2m.jpg

7d9413ea33a1324fm.jpg

6999e263dbf31da9m.jpg

fdbfe1d34eb83ceem.jpg

86539c7105e4bcdfm.jpg

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 682
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wiem ze projekt niema daty zakończenia ale może jakoś mniej więcej kiedym planujemy zakończyć projekt Airbus
Jak ostatni uczestnik zejdzie z taśmy... ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze projekt niema daty zakończenia ale może jakoś mniej więcej kiedym planujemy zakończyć projekt Airbus
Jak ostatni uczestnik zejdzie z taśmy... ;)

 

Pozdrawiam

 

No tak ale mniej więcej ile to będzie 3 miesiące

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze projekt niema daty zakończenia ale może jakoś mniej więcej kiedym planujemy zakończyć projekt Airbus
Jak ostatni uczestnik zejdzie z taśmy... ;)

 

Pozdrawiam

 

No tak ale mniej więcej ile to będzie 3 miesiące

Najpierw chcę skończyć warsztat konkursowy, potem zabieram się za arbuza. Jak pójdzie, to zobaczymy...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to drodzy Koledzy przyłączam się do projektu. I tak na starcie zapytam czy wie ktoś jakiego koloru użyć w wersji fabrycznej i czy ktoś posiada jak by ewentualnie wyglądał taki Arbuz w wersji fabrycznej, A380 jest dosyć sporo ale A343 nie ma. Tak wygląda A380:

th_0962893.jpg th_0966824.jpg th_0969847.jpg th_0970634.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, chcesz wykonać model "bez docelowego lakieru"? Świetnie, to ja kibicuję!!!!!!!

Pozdrawiam.

 

PS: Będzie trza mieszać bo odcienie są różne. Jako bazę zastosowałbym którąś z farb wnętrz samolotów z IIWŚ tudzież kolorów podkładowych we wnękach podwozia itp. Kurcze, słowa mi się jakoś nie kleją. Zrozumiałeś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucas HS Jasne, że zrozumiałem . A te odcienie to już chyba wiem jak uzyskać, przed chwila eksperymentowałem. Ale jak by ktoś miał jakieś foto A343 w barwach fabrycznych byłbym wdzięczny.

 

Pozdrawiam Dawid.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co rozumiesz w słowie fabryczne malowanie

Fabryczne malowanie Airbus wygląda tak:

e9c74ddc6825e592med.jpg

5704290deae4fc78med.jpg

d30089b1ca92404fmed.jpg

8bad5f8f854851e5.jpg

25c0f5462d537ad7.jpg

A tą wersje co ty pokazałeś A380 to nie jest fabryczne malowanie , to w ogóle nie jest malowanie tylko kolor blach z których zbudowano tego kolosa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KonDi ehh no fakt . Mi chodzi o takie malowanie jak dałem tego A380 czyli barwy, hmm podkładowe. Nie mam na czym się wzorować, ewentualnie w podobieństwie do A380.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to właśnie farba podkładowa. Ten kolor stosuje się na praktycznie każdego rodzaju samolotach. Wzorowałbym się na A-380. W końcu ta sama produkcja tylko trochę mniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu mówię te kolory blach to różne odcienie jednego koloru i będzie troszkę pracy nie z samym malowaniem lecz mieszaniem kolorów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie mam przy B-2. Niby jest w jednym kolorze, ale poszczególne panele są w różnych odcieniach, dziś to maluję. I jest trochę mieszania. Wieczorkiem powinny się pojawić fotki. Ale jest to do zrobienia, kto chce - da radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galwaniczna nie galwaniczna damy rade, a co do odcieni zaraz będę się łapał i kombinował. Jak coś wyjdzie pokaże

 

RAV

 

PS. Od kiedy kompozyt się galwanizuje???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem, że to lakier zabezpieczający przed korozją i jednocześnie podkład Samolot pasażerki to po prostu zwykła metalowa puszka, która musi wytrzymać duże ciśnienie wewnętrzne i pęknąć jak balonik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie galwanizuje się - skąd taki pomysł?

 

No więc Panowie, odnośnie tego "GALWANIZOWANIA". Arbuz A380 jest zbudowany w większości z kompozytów, a ten specyficzny kolor kadłuba to jest właśnie oryginalna barwa kompozytu, a barwy różniące się to jest dopasowana orientacja włókien do specyficznych warunków obciążenia. Zatem Airbus stosuje różne orientacje w celu dostosowania do naprężeń ściskających, osiowych, dwuosiowych i do obciążeń ścinających. GLARE wykazuje jeszcze inne cechy, warstwy włókien zapobiegają rozprzestrzenianiu się pęknięć, a także korozji.

 

Pozdrawiam Dawid.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.