Skocz do zawartości

[projekt grupowy] Airbus


Gość KonDi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 682
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Panowie, mysle ze musicie sie zdecydowac ktory projekt Was bardziej interesuje, ten na "A", czy ten na "B". Duza liczba podobnych projektow mija sie z celem. Chyba ze chcecie miec 53 projekty z 53 modelarzami i 53 modelami - po jednym modelu na projekt? Zdecydujcie sie, ustalcie temat, jakies ramy czasowe i do dziela.

 

Pozdr.

Pawel

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak airfix to będzie 707-420

To ja dla odmiany węjdę z wersję B707-300 (revell)

Jeszcze nie wiem jakie malowanie - kalki w trakcie zamawiania - wtedy też określę dokładnie jaka to będzie wersja albo 330 lub 320.

Dodatkowo proponuję B737-300 (daco/skyline models) w malowaniu LOT'u. Na życzenie będą in-boxy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje propozycja co do wątków jest taka:

Narazie skończmy projekt Airbus bo PKD4GA ma racje zaczniemy kilka i nic z tego nie będzie jak juz coś mamy robić to porządnie więc moja decyzja jest taka skończymy ten projekt to zaczniemy drugi ...

A co Wy na to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy zagwozdkę...

Popatrzcie nprojekty pancerna na różnych forach - różne modele różne skale...

Moim zdaniem można rozszeżyć obecną formułę projektu.

Główne argument :

- nasz projekt trochę potrwa

- nie jest nas za wiele w sumie w projekcie uczestniczy kilka osób a warto popularyzować budowę modeli pasażerskich

- nie każdy w szafie ma dowolny model - jak widzę część koleżanek/kolegów nie przystąpiła do projektu tylko dlatego że nie ma arbuza lub akurat lubuje się w boingach

- jak pisałem wcześniej w sumie pasażer to pasażer zawsze warto popatrzeć na warsztat innych a i tak temat boeingów się przewija...

- i proszę się nie martwić że jak rozszeżymy ten projekt to ponim nic nie będzie, jest już kilka propozycji : amerykańskie linie lotnicze, malowania polskie, projekt LOT i wiele innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam i Airbuzy i Beninga w trakcie tworzenia a ponieważ w zapasach na szafie nie brakuje mi tego ani tego więc popieram skończyć najpierw ten projekt i nie mieszać więcej tylko coś mało zdjęć tych Airbasików

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kończę szlifować kadłub, brrr jak ja tego nie znoszę, jutro szlifuję skrzydła i silniki, jak czas pozwoli zacznę malować. Jutro dodam fotki z postępów prac (jak tylko odtworzę linie na kadłubie i silnikach).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jesteśmy mniej więcej na tym samym etapie

Mam trzy pytania:

W boeing'ach Revell'a na kabinie jest takie większe wycięcie , to ma służyć by lepiej pasowała kabina ale jak to się maluje

mam aerograf na butle ze sprężonym powietrzem , butla ma 250ml na ile mi ona starczy

Jak malujecie światła pozycyjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tą kabinę maluje następująco:

-maluje ją od wewnątrz na kolor, którym ma być pomalowana maszyna, oczywiście malując od wewnątrz musisz wziąć większy margines obmalowując szybki, z tego względu, że patrząc pod kątem od strony zewnętrznej mogą wydawać się częściowo zamalowane (1 do 1,5 mm starczy). Kiedy już ją wkleisz i zaszpachlujesz łączenie z kadłubem, musisz zalepić wszystkie okienka dokładnie pod ich wymiar, żebyś mógł potem bez problemów pomalować to aerografem razem z resztą modelu. I to wszystko, najgorsze jest maskowanie tych szybek, ale jak się przyłożysz to efekt będzie świetny.

Co do świateł pozycyjnych, często są one w zestawie jako małe szklane części, maluję je od wewnątrz i po wyschnięciu przyklejam na kropelkę, super glutę czy co tam kto woli

Dzięki temu zabiegowi powstaje efekt głębi i do tego tanim kosztem, bo są specjalne farby przezroczyste, jednak są trudno dostępne i droższe od zwykłej o 50% (jeśli nie więcej).

Jeśli chodzi o butlę....hmmm dawno nie malowałem tym sposobem, wydaje mi się, że cała butla używana oszczędnie starczy Tobie na 5 pasażerów pokroju A321.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłbym to troszkę inaczej. Może moja metoda też się komuś przyda

Najpierw dokleiłbym oszklenie do kadłuba. Później dokładnie obrobił miejsce łączenia. Następnie odseparowałbym "szkło" przy pomocy taśmy Tamiya od reszty kadłuba i pomalował je dwukrotnie białym matowy Model Master (Tu jak widać, rezygnuje z przezroczystych szyb kokpitu). Po dwóch , trzech tygodniach, kiedy farba dobrze wyschnie, wypolerowałbym oszklenie na wysoki połysk za pomocą micro meshu. Jeżeli ktoś nie ma, to może użyć polerki do paznokci. Następnie cały model pomalowałbym dwukrotnie białym matowym MM, a po wyschnięciu farby model wypolerowałbym jak wyżej, delikatnie umył i "położył" dwie, trzy cienkie warstwy białej farby z połyskiem. Później już tylko pozostaje położyć kalkę w tym również i tą imitującą szyby kabiny pilotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączasz do projektu z tym gotowym Airbusem czy z nowym , bo trochę niesprawiedliwe by było dołączyć do projektu z gotowym modelem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz projekt airbus jeszcze trochę potrwa, więc masz szansę zacząć coś jeszcze Dziś się w moim arbuzie ruszyło. Otóż skończyłem szlifować kadłub, przetrasowałem linie podziału, wyszlifowałem skrzydła. Wszystko pomalowałem pierwszą warstwą białego lakieru. Jutro szlifuję silniki i nakładam drugą warstwę na kadłub Niestety na chwilę obecną nie mam karty do aparatu, więc dziś nie zamieszczę zdjęć Nadrobię jutro lub w sobotę. Także jutro chciałbym pomalować skrzydła i stateczniki na szaro. Jak się uda w niedzielę wieczorem przyjdzie pierwsza kalkomania

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Kubą. Łukasz , jak kupisz model w najbliższym czasie i się nie będziesz ociągać z budową to zdążysz W tym projekcie niema konkretnego terminu. Projekt będzie zamknięty gdy ostatni samolot zejdzie z linii produkcyjnej

Kuba , troszkę mnie wyprzedziłeś bo ja mam wyszlifowanie silniki i kadłub ale czeka mnie przed malowaniem jeszcze szlifowanie Ale morze w czwartek położę farbę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt będzie zamknięty gdy ostatni samolot zejdzie z linii produkcyjnej
Czyli mój. ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mój. ;)

To na jakim etapie jestes??Może jakies fotki?

Hmm... Na razie nie umiem skończyć Hudsona - pięć razy kładłem farbę, aż wreszcie jakoś siadło. A za Arbuza miałem zabrać się po ukończeniu modelu konkursowego. Czyli mój etap to 0%, a fotki to musiałbym dać pudełka (a i tak jeszcze nie podjąłem decyzji co do tego, którego z nich będę budował). Tak więc raczej mój będzie tym ostatnim...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nadal nie mam karty pamięci do aparatu, dlatego stoję z zamieszczaniem zdjęć... Oto co zrobiłem od ostatniego posta.

-pomalowałem aero kadłub i silniki na biało

-pomalowałem aero skrzydła na dwa odcienie szarości

-pomalowałem aero pylony silników na jasnoszary (taki jak na skrzydłach) oraz obramowanie przedniej części silnika na polerowane aluminium

-dziś zacząłem nakładać kalkomanię, póki co zrobiona jest lewa cześć kadłuba i lewy silnik.

Jutro planuję dokończyć kadłub i silniki. jak dam radę to zacznę obklejać skrzydła. Jak fortuna pozwoli skończę w czwartek

A jak u Was??

Pozdrawiam

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to szybko ci idzie Ja dopiero w czwartek położę pierwszy kolor z bodajże 3 kolorów, ale mam już silniki pomalowane. A co do kalkomanii to ja bardzo lubię ten etap w pasażerach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.