Skocz do zawartości

Western Star - Australian Truck


bartek330

Rekomendowane odpowiedzi

Model robie od dluzszego czasu (zaczolem tak w styczniu). Skleja sie go dobrze choc niektórzy twierdza ze jest to trudny model.

ws.jpg

ws1.jpg

ws2.jpg

interror.png.jpg

interror1.jpg

 

Aktualnie maluje kabine. Poczatkowy plan byl zeby na żolto go pomalowac ale maluje go na Baltic Blue (Humbrol 52)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kolejna relacja z budowy australijczyka, no i fajnie Jak narazie bardzo ładnie wszystko wygląda Fotele i podłogę malowałeś chyba za gęsą farbą bo widac smugi od pędzelka. Kabinę malujesz w jakichś konkretnych barwach, czy z pudła W zamyśle też mam zamiar jako kolejny model skleić właśnie tego Western Stara. Co prawda jednego już mam sklejonego ale w wersji ami z przedłużonym sleeperem w barwch United'u:

 

becb9c04058b8948.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwozie prezentuje się kapitalnie BRAWO!!!

...Co do tych smug matowych to proponuję pokryć całość lakierem bezbarwnym matowym to o wiele ładniej to wygląda, albo na przyszłość dobierać gęstsze farbki (może odpowiedniki z Revella się nadadzą) Natomiast przebarwienia na masce mnie wcale nie dziwią, bo jest to naturalne przy malowaniu pędzlem, choć ta pierwsza fotka wskazuje na to, że to raczej pigment (czy jak to się fachowo nazywa) nie rozcieńczył się w puszce tak jak należy. W przypadku Humbrola to trzeba mieszać dobre pół godziny Szkoda, że wcześniej nic nie napisałeś że będziesz malował na niebiesko Zostaw tego humbrola i drugą warstwę malnij Tamiya X-13 (nie jestem pewien czy dobry numer podaję ), choć w ogóle te wszystkie Blue kolorki to jest o kant dupy rozbić Pozdrawiam i trzymam kciuki, że coś wymyślisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie chcez malować aero to na Twoim miejscu postawiłbym na spraye, metalik kosztuje w granicach 10 d0 12 zł za 150 ml. + bezbarwny w podobnej cenie. Efekt będzie o niebo lepszy od pędzelka, dla przykładu daje fotkę pomalowanego sprayami mojego Kenwortha:

 

cb75fc76be7c4ce9.jpg

3df41d8b6726cf52.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatm i życzę powodzenia w budowie a jeżeli chodzi o spraye to zapewnen firmy motip, najlepie zrób tak wrzuć te części niebieska do kreta zejdzie stara farba to odtłuszcze części w płynie do naczyń wytrzyj i podkład szara lub biała matowa farba też raczej spray, a później ten kolorek niebieski kalki i bezbarwny lakier spray i będzie bardzo dobże schnie to ok 12h. Jeżeli chodzi o aerograf to taki amatorski można już kupić do 50 zł a takie pseudo iwata za ok 120 sam takim maluję mam 2 aero i robię najpierw szary podkład później kolorek aerografem kalki set & sol, a na końcu lakierem motipa tzn. mam zamiar tak robić w next modelu bo ja dopiero początkujący jak narzie mam 2 sklejone trucki

 

P.S

Gratuluję sklejenia ramy i całego podwozia wygląda extra jakby to robił moelarz profesionalista z conajmniej doświadczeniem 10 lat :D:D ( ten niemiec ) Pozdro i powodzenia w dalszych pracach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Relacja znalazła sie na 3 stronie ale to z winy braku czasu. Model zaczolem robić ostatnio tylko w weekendy.

 

ws3.jpg

 

Zdjęcie nie najlepsze ale stan obecny widac. Wnetrze szoferki koncze malowac i moze dzis jeszcze wkleje szyby. Trobki wyszlifowane i prawie gotowe do malowania na chrom.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tornado nie zniechęciłem się do trucków i szybko to się nie stanie chociaż w planach mam już samochód

 

elefantes fotek będzie więcej w przyszłym tygodniu gdy skończę szoferkę

 

witek światła są pomalowane tzn. sama wnęka i sklejone clear'em

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tornado nie zniechęciłem się do trucków i szybko to się nie stanie chociaż w planach mam już samochód

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No modelik jak narazie prezentuje się świetnie brawo ale co ja widzę czy na zderzaku przednim znajduję się dwie diódki czy mnie pierze ? :D:D

 

P.S

Czym malowałeśuszczelki farbkę czy markerem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.