Skocz do zawartości

[Warsztat] FW 190 A3 1:48 Tamiya


Marcin_C

Rekomendowane odpowiedzi

Też jestem pozytywnie zaskoczony efektem, na meserku też wyszły dobrze, ale tu się obawiałem o to jak wyjdą z tego względu, że było ich strasznie dużo, co widać na załączonym obrazku.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą razą tylko raport słowny, jestem w trakcie malowania kamuflarzu i pokażę dopiero efekt końcowy tego etapu jutro popołudniową porą.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca wyszło tak jak zamierzałem, ale trudno się mówi.

 

Fotki:

dscf0505ix7.th.jpg

dscf0506sj8.th.jpg

dscf0507oa0.th.jpg

 

Jeszcze motling, ale to musi mi przejść złość na to co popełniłem.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nic, rano mi się nie podobało, ale nie było mnie w domu, wróciłem i już mnie się podoba

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monologu ciąg dalszy:

 

dscf0515ik6.th.jpg

dscf0590be4.th.jpg

 

Zgodnie z planem, oba samoloty będą teraz równolegle wykańczane.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, bo i mnie się podoba, kolejnych zdjęć nie wrzucam bo dopiero co skończyłem kłaść lakier błyszczący, jutro kalki i chwila prawdy, pierwszy raz płyny do kalek, najpierw test na złomie a potem na model.

 

Zastanawiam się czy na kolejnych modelach nie malować części znaków, bo nieźle to wychodzi w sumie.

 

 

Samolot to FW 190 A3 jak słusznie zauważyłeś napędzany był 14 cylindrowym silnikiem BMW 801 D-2 o mocy 1730 KM, wymagającym benzyny 96 oktanowej. Uzbrojenie tejże wersji stanowiły dwa karabiny MG 17 umieszczone w przedniej części kadłuba, przed wiatrochronem, dwa działka MG 151/20 E w przykadłubowej częsci skrzydeł i dwa zewnętrze działka MG FF.

 

To bardzo oględny opis, natomiast FW 190 A3 pod każdym względem przewyższał swojego głównego rywala Spitfire'a Vb, i był bardzo groźnym przeciwnikiem dla Mk. IXc

 

Maszyna, którą buduję to samolot z III./JG 2 na którym latał Hptm. Hans "Assi" Hahn, jeden z Asów słynnego "Richthoffena"

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam zapomniałem dodać, że zmieniły się wytyczne RLM w 1941 roku, do tego czasu faktycznie myśliwce były malowane z ostrymi przejściami kolorów z użyciem kolorów 02/70/65 lub 76. Natomiast po wprowadzeniu przez RLM nowej dyrektywy zaczęto myśliwce malować według określonego schematu z wolnej ręki kolorami 74/75/76. Natomiast maszyna, którą budowałem była już malowana wedle nowych wytycznych co nie zmienia faktu, że i tak popełniłem błąd historyczny ponieważ ten akurat myśliwiec najprawdopodobniej był malowany według nowych wytycznych, ale "starymi" kolorami a więc 02/70/76.

Tak to już jest z Luftwaffe i jej malowaniami, choć do 1944 roku jest jeszcze wszystko jasne i klarowne, potem się zaczyna jazda bez trzymanki.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Witojcież po dłuuugiej przerwie spowodowanej różnymi wypadkami.

Nitowadełko mam samoróbkę, to odpowiadając na pytanie Marcina.

Artur w galerii można było oglądnąć z tego co pamiętam Fokę ukończoną

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.