Skocz do zawartości

[Warsztat] FW 190 A3 1:48 Tamiya


Marcin_C

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Kolejna relacja, zaczynam się germanizować na poważnie.

Zacząłem od kokpitu. Kilka elementów fototrawionych, dwa kabelki zrobione samemu, jeden od instalacji zmiany skoku łopat śmigła, drugi to istalacja spustu karabinów maszynowych. Dorobiona jest dźwignia przepustnicy, ponieważ ta, która jest na wewnętrznej stronie burty kadłuba nie trafia w moje gusta estetyczne. Na tejże dźwigni jest doklejony ów kabelek od zmiany skoku łopat śmigła jak też na czerwono pomalowany przełącznik od tego mechanizmu wykonany z pozostałości z blaszek fototrawionych. Pasy bezpieczeństwa to el. fototrawione. Całość malowana Aerografem na kolor RLM 66, następnie wszystko przetarte na sucho rozjaśnionym RLM 66. Drobne detale czerwone i żółte to pędzelek, jak i poduszka w fotelu pilota. Zegary to kalkomanie.

W sumie jestem zadowolony, kokpit napewno prezentuje się zdecydowanie lepiej niż ten w Bf 109, ale i model innej nieco klasy.

A wygląda to to tak:

 

dscf0410sh9.th.jpg dscf0416cc3.th.jpg dscf0418gv1.th.jpg

 

Aktualnie nituje się powierzchnia samolotu, a zaręczam, że w przypadku FW 190 jest co nitować. W następnej kolejności na warsztat idzie silnik, w którym dodam też co nieco od siebie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za fajne fotki tablicy wersji A8 jak na moje mocno jeszcze nie doświadczone oko. Tamiya ma błędy nawet na desce rozdzielczej, ale bez blaszki są one nie do poprawienia. Obiecuję poprawę.

Przyznaj się, specjalnie się ze mną droczysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem, widziałem Twoje prace, ja w to dopiero wchodzę, więc póki co robienie takiej foczki sprawia mi ogrom radości. Tak czy inaczej dzięki za fotki, przydadzą się przy A8 Eduarda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ołki dołki, my tu gadu gadu a postępów nie widać, w końcu udało się zakończyć najżmudniejszy proces w trakcie budowy tego zwierzaczka.

 

Oto kilka fotek na gorąco:

 

dscf0422fu4.th.jpgdscf0423fs0.th.jpgdscf0424tt7.th.jpg

dscf0425ne6.th.jpgdscf0426ak1.th.jpgdscf0427ua0.th.jpg

dscf0428cl3.th.jpg

 

No to tyle tym razem.

 

Kilka szczegółów wewnątrz kadłuba i będziemy leptać całość do kupy.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki staram się

 

To jeszcze nie koniec, część nitów dopiero jak skleję bryłę samolotu. No i do ponitowania została osłona silnika i osłony goleni podwozia. Ale to później, teraz jestem na etapie przygotowywania drobnych elementów pod malowanie, powolutku do przodu, no i 109'tka czeka na wykończenie, ale chyba zrobię tak, że równolegle będą lakierowane, kalkowane i łoszowane.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugestia przyjęta będą z igieł, tylko muszę dobrać odpowiednie średnice, bo w zewnętrznych kaemach będzie pewna gimnastyka, ale o tym jutro.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt pracy w dniu wczorajszym

 

dscf0454bq5.th.jpg

 

Pozdrawiam.

 

P.S. Majek, zgodnie z sugestią i zaiste wygląda to o wiele lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny mały kroczek do przodu,w końcu znalazłem chwilę na położenie podkładu, nie sądziłem, że podkład humbrola również usuwa małe ryski

dscf0455wr6.th.jpg

 

Zdjęcie prawego skrzydła, teraz po położeniu podkładu dobrze widać prace poczynione przy nitowaniu.

dscf0457hm0.th.jpg

 

Pozdrawiam.

 

Dziś wieczorem zaplanowane preszejdingowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.