Skocz do zawartości

Hurricane Mk I z 303


Franz75

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chcial bym zaprezentowac Hurricane zrobionego w barwach 303 dywizjonu, w malowaniu W. Urbanowicza. Jest to moj trzeci samolot, i pierwszy z ktorego jestem zadowolony. Praca nad nim wiele mnie nauczyla, ale bez kilku bledow sie nie obylo. Sam model sklada sie praktycznie sam, najwiaksza wada jest rozwlazanie sklejania lopad smigla. Kazde z nich jest osobno a glebokosc osadzenia mala. Kilka razy nawet przy minimalnym dotknieciu odpadaly.

Model jest fitmy Hasegawa, malowalwm go farbami Gunze. Decals z Techmodu. Experymentowalem z waschem i chyba przesadziem, niech kolezenstwo oceni samo. Zapraszam.

IMGP2259.jpg

IMGP2250.jpg

IMGP2264.jpg

IMGP2263.jpg

IMGP2274.jpg

IMGP2276.jpg

IMGP2272.jpg

IMGP2278.jpg

IMGP2273.jpg

IMGP2301.jpg

IMGP2295.jpg

IMGP2298.jpg

IMGP2299.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow piękny o człowieku jak to Twój trzeci model to gratuluje, ja już sklejam modele z 5 lat, mam ich spokojnie ponad 30(sporo mi sie nie chciało dokańczać ) i wychodzą dużo gorzej, a washa do tej pory nie opanowałem Jaka jest skala modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tematyka , malowanie i wykonanie - brawo

 

Szkoda tylko że nie zrobiłeś nic z tymi cholernymi Hasegawowymi rowkami na kadłubie - model w tych okolicach wygląda jak Ju-52 ...

 

PS. Zapomniałeś o antenie .

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil zoszak napisal

Jeden minus to to że się za bardzo błyszczy

Pociagnolem na koniec matem, ale bez przesady. Po moich doswiadczeniach z Bostonem nie chcialem aby byl za matowy bo wygladal nie ciekawie. Zreszta pol mat mysle ze jest ok, sprobuje na czyms innym. Zawsze moge prysnac wiecej.

Do wiadomosci skala to 1:72.

ZIO BY NAITT napisal

Szkoda tylko że nie zrobiłeś nic z tymi cholernymi Hasegawowymi rowkami na kadłubie - model w tych okolicach wy

gląda jak Ju-52 ...

Mysle ze troche lampa aparatu uwypuklila te czesc samolotu. Czy myslisz ze Hasegawa za mocne te rowki zrobila?

Zapomniałeś o antenie

Szczeze, niewiem jak sie do tego zabrac.

 

A czy on nie ma czasami paneli uzbrojenia dla Mk.IIB?

Tak sa towory na dodatkowe karabiny w ktorych trzeba zaslepki wywieric, oraz musialem zaszpachlowac wyloty na luski.

Dziekuje za wrzystkie uwagi, napewno trzeba poprawic to lub owo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze troche lampa aparatu uwypuklila te czesc samolotu. Czy myslisz ze Hasegawa za mocne te rowki zrobila?

 

Właśnie z okazji tych (jak to słusznie zauważyłeś) rowków wolę poczciwego , starego Airfixa niż Hasegawę ...

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Model fajny ale mam kilka uwag.

 

Generalnie samolot powinien mieć jeszcze to:

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/f4/Dywizjon_303_4.jpg

 

Oraz oczywiście czarny kołpak od wczesnych Spitfirów.Wystarczyło zdjęć poszukać

 

Tą antenkę to z żyłki, albo cieniutkiego midzianego drucika.

 

Sklejałem kiedyś ten model, nie chodzi mi o Hase, bo mój był z Airfixa, ale w tym samym malowaniu.

 

 

Pozdrawiam, i życzę kolejnych takich i jeszcze lepszych modeli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SPIT napisal:

Oraz oczywiście czarny kołpak od wczesnych Spitfirów.Wystarczyło zdjęć poszukać

Przejzalem "Polskie Sily Powietrzne" J.Cynka i zeczywiscie gdzies do listopada 1940 kolpaki byly carne

Co do 126 "Adolfow" to zrobilem samolot z okresy bitwy o Anglie. Napis pojawil sie po. Samolot idzie do poprawki.

Dzieki za uwagi i kometaze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.