Skocz do zawartości

Playboy Phantom II F-4J. Italeri 1:48


Praetorian

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Taki kiepski? Czy budujesz od podstaw z wszelką elektroniką na wierzchu?

 

Buduję prawie od podstaw. 99% prawdziwy kształt, osobno cała wyściółka i szkielet fotela, nowe prowadnice katapulty, zbiornik z tlenem, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj,

mówisz poważnie? Nie łatwiej 15h pracy (po 7.5h na fotel, skoro przy 6h pracy jeszcze nie skończyłeś) wykupić za powiedzmy... 40zł i zainwestować w fotele żywiczne, które i tak mogą być lepsze od Twoich? Taka sugestia, chociaż wiem jak przyjemne są przeróbki. Tylko ja wychodzę z założenia, że jeśli wydam parę groszy na dodatki, to czas będę mógł zainwestować w przeróbki czego innego, czyli w tym samym czasie, mam lepszy model. No ale trochę mniej w portfelu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co, goni mnie ktoś? Jeden fotel prawie skończyłem. Wrzucę fotkę może dzisiaj a raczej już jutro rano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No spokojnie możesz iść spać Bo dopiero pomalowałem fotel, a jeszcze muszę poprawić dziurę w zagłówku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucas weź wyluzuj...niech kolega poprawia sam jak ma chęć Nikt go nie goni ani nie przyśpiesza.Niech robi tego Upiora z przyjemnością a nie z pośpiechem. Praetorian na spokojnie Czekamy na efekty niecierpliwie ale rób swoim tempem.Trzymam kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucas weź wyluzuj...

O mnie się nie martw, jestem wyluzowany :D:D

ale masz rację ;-)

 

A Tobie Przemku - miłego "modelowania"

ale spać nie pójdę, mam jeszcze listę miejsc do poszpachlowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wy się kokosów nie spodziewajcie. Bo ja sobie grzebię w tym fotelu, a tak na prawdę może się wydawać brzydszy od tego z pudła Ale ważne, że się dobrze bawię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eno... tak sobie go obejrzałem i nawet przypomina oryginał

 

EDIT: Powiedzcie mi jeszcze co to jest to nad głową pilota? W sensie, że są jakieś uchwyty którymi się wyciąga jakaś osłonę na głowę czy co? Czy może spadochron? Ale ten chyba się otwiera samoczynnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie dwie linki w żółto czarne pasy ? To główne cięgło katapulty

 

Kurna to po cholerę tego tyle? Jedna między nogami, jedna po prawej przy udzie, jedna nad głową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraź sobie że lecisz samolotem który wpada w ogromne przeciążenia i jedyną szansą jest katapultowanie. To teraz spróbuj się poruszyć przy takim choćby 8g... Im więcej tych uchwytów, tym większa szansa na ratunek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"No to co panowie, walczymy czy przyglądamy się na siebie?"

No bo bym chciał zobaczyć jakieś postępy prac.

P.S. Wczoraj przyszła mi paczka z UH-1 Fujimi 1/48 też z króliczkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dorzucę jeszcze jeden argument.Może tak być że samolot oberwał i pilot też jest ranny i ma uszkodzone ręce tak że nie może ich podnieść.Po to jest cięgło przy udzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś mi kiedyś mignęło przed oczami w telewizji albo w internecie, że to cięgło jak to nazwałeś, to rzeczywiście osłona na twarz - ot ciągniesz za te uchwyty w dół i kawałek materiału (tak to wygladalo) zasłania twarz przed odłamkami szkła itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko możliwe, nie znam się na fotelach Upiorów .Wiem że tak było np w fotelu Mig-a 15.Gdy owiewka nie została odstrzelona ten kawałek skóry znajdujący się za uchwytem cięgła rzeczywiście ochraniał przed odłamkami gdy osłona była rozbijana zagłówkiem fotela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraź sobie że lecisz samolotem który wpada w ogromne przeciążenia i jedyną szansą jest katapultowanie. To teraz spróbuj się poruszyć przy takim choćby 8g... Im więcej tych uchwytów, tym większa szansa na ratunek

 

Tak też sobie pomyślałem

"No to co panowie, walczymy czy przyglądamy się na siebie?"

No bo bym chciał zobaczyć jakieś postępy prac.

P.S. Wczoraj przyszła mi paczka z UH-1 Fujimi 1/48 też z króliczkami Very Happy

 

Wkleję coś niedługo, proszę mnie nie poganiać :P

 

 

Gdy owiewka nie została odstrzelona ten kawałek skóry znajdujący się za uchwytem cięgła rzeczywiście ochraniał przed odłamkami gdy osłona była rozbijana zagłówkiem fotela.

 

Dokładnie po to chyba jest to cięgło nad głową.

 

53473ad785d30aa6.gif

 

"Face courtain ejection handle" czyli w wolnym tłumaczeniu uchwyt do wyciągania kurtyny/osłony twarzy. Nie sądzę, aby nad głową znajdował się uchwyt do katapultowania się.

 

EDIT: Chyba, że to znaczy "uchwyt do katapultowania osłona twarzy" czyli wyciągasz kurtynę i dopiero się katapultujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm z drugiej strony wydaje mi się, żę w czasie katapultowania te uchwyty należy trzymać obiema rękami więc nie widzę możliwości sięgnięcia do innej rączki w celu katapultowania, żeby później znów łapać ręką tą osłonę - mnie się wydaję ze oprócz wyciągniecia tej osłony ta rączka również odpalała fotel... ale to tylko przypuszczenie. Btw - fotki wszystkich foteli Martin-Baker w tym MK7 (wraz ze schematem) źć można na ich oficjalnej tronie: klik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAV Chyba masz rację , ja tylko powtarzam co słyszałem Rama faktycznie jest.Nie wgłębiałem się nigdy w szczegóły Mig-a 15 gdyż dla mnie jest to samolot wręcz paskudny...ale to tylko moje zdanie.

 

Frosty Tak , ta osłona odpalała fotel również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropos tego Tomcata "z króliczkiem" to to model Revell'a - miałem takiego i nigdy go nie skończyłem. Wypukłe linie podziału, paskudnej jakości czarny plastik... Ale chyba kalki gdzieś jeszcze mam więc jakby co, to kup sobie F-14 z Hasegawy alb chociaż Italeri (choc też nie jest genialne) a kalki ew podeśle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.