Skocz do zawartości

budowa dafik 95


star200

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 78
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

nooo wrszcie wrzuce fotki bo podejżewam że co po niektórzy czekają już na nie :p

th__mini-100_0223.jpg th__mini-100_0222.jpg th__mini-100_0221.jpg th__mini-100_0220.jpg th__mini-100_0219.jpg

 

th__mini-100_0218.jpg th__mini-100_0216.jpg th__mini-100_0215.jpg th__mini-100_0213.jpg th__mini-100_0212.jpg

 

th__mini-100_0211.jpg th__mini-100_0210.jpg th__mini-100_0209.jpg th__mini-100_0208.jpg th__mini-100_0207.jpg

 

 

rama niestwarzała jakichś dużych problemów ale mocowaie dyfrów to była walka musiałem resory szlifować bo były za szeroko w stosunku do mostu i jeszcze między drążkamie trzebabyło się przeciskać - stare italeri

nom i jeszcze pytanie bo za chiny ludowe niemogę znaleźć schematu pneumatyki hamulców ani tego gdzie ma być koło zapasowe jakby ktoś mógł poradzić a jak nie to sam coś wykombinuję

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba te koła nie sa już przyklejone? Bo jesli tak, to sobie trochę utrudniłeś sprawę z nałożeniem opon... I napisz jeszcze czy wybrałeś już kolor na ramę i czy będziesz malował jakieś detale To jest bardzo ciekawy model dlatego chętnie podpatrzę Twoją relację Aha! I wrzuć wszystko na parę godzin do Ludwika bo masz tyle kurzu na ramie, że hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przedniej osi brak dekielków,więc felgi są tylko nałożone. Elefantes dobrze mówi, przed malowaniem umyj podwozie w wodzie z płynem do naczyń. Nie dosć, że odtłuścisz je to jednoczesnie zapobiegnie to przyciaganiu pyłków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko spoko fele nie przyklejone niebójcie co do malowania to wymyśliłem sobie coś takiego:

ramo mosty i zbiorniki powietrza czerwone

pojemnik akumulatorów nadkola czarne

zbiornik paliwa albo alu albo jakiś ocynk

fele chrom albo alu

silnik skrzynia ?? tu pytanie czy ktoś wie jak oryginał?

kabina też niewiem zrobie u siebie na forum ankiete jak skleje żeby doradzili

zderzak i dokładka raczej pod kolor kabiny albo czarne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie pomyśleliście że wywaliłem dafika a tu nie tak jednak to co kiedyś pisałem że będę miał więcej czasu okazało się mniej czasu:/ walcze z nim powolutku dziś felgi dostosowałem do nowych oponek oceńcie czy to ma ręce i nogi

przednia przy tylnej

th__mini-100_0288.jpg

przód przerobiona (z rantem) i zwykła po prawej a opona taka sama

th__mini-100_0294.jpg

tak samo jak wyżej

th__mini-100_0293.jpg th__mini-100_0287.jpg th__mini-100_0283.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nieźle ci to idzie. Kolorek ramy jakby był troszku niedomalowany ale sam napisałeś że taki ci pasuje.

 

Powiedz mi kiedyś widziałem gdzieś fotki twoich modeli i miałeś tam juz mocno nadgryzionego czasem F12-ke Globetrotter. Nie chciał byś się go pozbyć chętnie odkupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model fajnie wychodzi, ale widze że masz zamiar zrobić oś pchaną(napędzaną) super single(pojedyńcze, a nie bliźniaki) jeszcze z takim rozwiązaniem się nie spotkałem takie rozwiązanie stosowane jest w ciągnikach typu pusher i to jest oś nienapędzana, skrętna(moge się mylić). Silnik jest w kolorze piaskowym i pochodzi od starego Daf-a 3300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale widze że masz zamiar zrobić oś pchaną(napędzaną) super single(pojedyńcze, a nie bliźniaki)

Piotr po czym sądzisz że oś napędowa ma mieć supersingle ja widzę na fotkach zwykłe bliźniaki i supersingle na przednią oś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo piotr może myślał że na przednią i środkową oś dam te grube gumy a na tył bliźniaki a będzie tak że tandem będzie na bliźniaku a przód na laku i wg mnie będzie okej Miłosz co do volvo to spróbuję się z nim pobawić w remont albo jako dawca części ale jak coś będę miał Cię na oku :P

 

i kilka fotek z kolejnych postępów

 

th__mini-100_0600.jpg th__mini-100_0599.jpg th__mini-100_0598.jpg th__mini-100_0597.jpg th__mini-100_0596.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna to elegancko wyglądać. Widze że podpatrzyłeś jak się odcina felgi odpiasty i zastosowałeś ten myk.

 

Szkoda tylko że na puszcze z filtrem pietrza i wyprowadzeniem pod komin widać łączenie 2 elementów.

 

Zapowiada się nieżła robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO fajnie wygląda.

Malowałeś aerografem, co nie. Mam takie wrażenie jakby w pewnych miejstach (chodzi i tu o wewnętrzą częśc ramy) czerwony nie pokrył zbyt dobrze (czerwone słabo kryją), albo mi się wydaje

 

zgadza się niepokrył za mocno ale mi to akurat nieprzeszkadza a ten filtr to dopracuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe w nocy oglądałem fotki i myślałem, że na kabinie są naklejone kalkomanie i dopiero teraz zauważyłem że to są gumki

 

Andrzeju niepij zbyt dużo w nocy

Przynajmniej wiadomo, że pije dobre trunki, skoro nie ślepnie :P

Nie było żadnego picia, no dobra była jedna mocna czarna kawa po której i tak padłem jak martwy. Powodem mojej ślepoty było non-stop 28 h pracy w tym około 24 za kółkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe w nocy oglądałem fotki i myślałem, że na kabinie są naklejone kalkomanie i dopiero teraz zauważyłem że to są gumki

 

Andrzeju niepij zbyt dużo w nocy

Przynajmniej wiadomo, że pije dobre trunki, skoro nie ślepnie :P

Nie było żadnego picia, no dobra była jedna mocna czarna kawa po której i tak padłem jak martwy. Powodem mojej ślepoty było non-stop 28 h pracy w tym około 24 za kółkiem.

 

oj nieładnie nieładnie przeginać :P a jakbyś miał tacho :P

ja właśnie wróciłem z wesela i zamierzam się zabrać za kabine tylko muszę wene dostać ale coś mi się wydaje że będę musiał iść po nią na stacje BP :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.