Skocz do zawartości

budowa dafik 95


star200

Rekomendowane odpowiedzi

tak wygląda przymiarka

 

th__mini-100_0608.jpg th__mini-100_0607.jpg th__mini-100_0606.jpg th__mini-100_0605.jpg th__mini-100_0604.jpg

th__mini-100_0603.jpg th__mini-100_0602.jpg

 

a tak wygląda w podkładzie kabinka

 

th__mini-100_0681.jpg th__mini-100_0680.jpg th__mini-100_0679.jpg th__mini-100_0678.jpg th__mini-100_0677.jpg

 

jak zobaczyłem ten kolorek matowy to przypomniało mi się malowanie czołgów i teraz troche żałuję że niepomyślałem żeby zrobić tego dafa na wojskowy ciągnik do podczołgówek

 

i pytanko czy są jakieś naczepy podczołgowe w 1/24 albo 1/25 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak narazie Dafik fajnie wyglada, jaki podkład zastosowałeś

 

i pytanko czy są jakieś naczepy podczołgowe w 1/24 albo 1/25 ??

Typowych podczołgówek jaknarazie nie było, zresztą i o czołgi w tej skali nie jest łatwo. Revell i AMT wypuściły po jednej naczepie które możnaby jakoś zaadoptować na ten cel, z tym że Revell to stare wydanie i kupiszz ją tylko od kogoś lub na aukcji.

 

984bfa2a21278a63.jpg

437105801ca34b7f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z podkładu będziesz się śmiał bo to matowa farba

 

naczepy poszukam i czołgu bo chciałem zrobić taki zestaw właśnie z czołgiem na naczepie

1- Śmisć nie będę się bo praktycznie każda matowa farbka nadaje się na podkład. Pytałem się o podkład bo myślałem że stosowałeś jakiś specjalny.

 

2- Też miałem ochotę wykonac podobny zestaw tylko, że z jakimś współczesnym czołgiem, tyle że z tego co wiem to takiego nie ma w tej skali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z podkładu będziesz się śmiał bo to matowa farba

 

naczepy poszukam i czołgu bo chciałem zrobić taki zestaw właśnie z czołgiem na naczepie

1- Śmisć nie będę się bo praktycznie każda matowa farbka nadaje się na podkład. Pytałem się o podkład bo myślałem że stosowałeś jakiś specjalny.

 

2- Też miałem ochotę wykonac podobny zestaw tylko, że z jakimś współczesnym czołgiem, tyle że z tego co wiem to takiego nie ma w tej skali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie chcę się wymądrzać, , ale trzyosiowa naczepa typu semi jak w modelu Revella ma ładowność ok 21-24 tony ( w zależności od producenta ). Do wożenia czołgów potrzebna jest przynajmiej 5 osiowa semi.

82c668b529545850.jpg

 

trzyosiowa semi po załadowaniu jej leopardem wyglądała by tak

 

pozdrawiam

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie chcę się wymądrzać, , ale trzyosiowa naczepa typu semi jak w modelu Revella ma ładowność ok 21-24 tony ( w zależności od producenta ). Do wożenia czołgów potrzebna jest przynajmiej 5 osiowa semi.

82c668b529545850.jpg

 

trzyosiowa semi po załadowaniu jej leopardem wyglądała by tak

 

pozdrawiam

Sławek

Przecież wyraźnie napisałem, że można je zaadoptować, czyli dostosować/przerobić do wymogów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie chciałem zrobić 2 zestawy jeden z dafem i jakimś czołgiem z II WŚ a drugi typowy transport czołgu współczesnego gdzieś nawet widziałem fotki normalnej ciężarówki z kamuflażem i podczołgówką

 

a co do naczepy to domyśliłem się że powinna mieć więcej niż 3 osie bo czołg ok 60 ton waży a chyba po 8-10 ton na oś może wynosić nacisk -jeżeli się myle to poprawić prawojazdy robiłem troche temu

 

który kolor wybrać??

 

th__mini-100_06876.jpg th__mini-100_06875.jpg th__mini-100_06874.jpg th__mini-100_06873.jpg th__mini-100_06872.jpg

th__mini-100_06871.jpg th__mini-100_06877.jpg th__mini-100_0687.jpg

 

i jak zrobić taki napis tylko jakąś fajną czcionką??

 

th__mini-100_0708copy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tornao on wygląda jakby mial dzowna i wymiane maski . A malowanie zieloneczy nawet inne z czarnymi matowymi lub pol błyszczącymi zderzakmi wygląda oldschool'owo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny ten dafiak ale w moim zderzak i błotniki zostają czarne ewentualnie obramówke lamp zrobie alu czy coś takiego i mam pytanie czy wie ktoś gdzie można zrobić kalki na zamówienie?

 

i widzę że na tej fotce to ktoś kto malował kabine niezakrył sobie kontenera bo ma wpyłke ale kolorek fajny półperła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacek_slopek@poczta.onet.pl

 

 

Gościu jest z Wrocławia.

 

Kalki niestety dość drogie.

Kiedyś napisałem do tego gościa i przedstawił mi cennik ale po złożeniu zamówienia ponad miesiąc temu, niestety nie odpowiada na maile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niema za co podziwiać bo ja wiem że jest tyle niedorobek :( ale niepotrafię niektórych usunąć

 

Może i pare niedoróbek jest ale modelik całkiem ładnie wychodzi.

Teraz przeszlifować lakierek, werniks i będzie git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem inne fotki z tego malowania i muszę przyznać, że różnica pomiędzy nimi jest kolosalna, oczywiście na plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.