Skocz do zawartości

[Relacja] Walka z wiatrakiem... Czyli RWD-14 LWS CZAPLA


kamil zoszak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Już dawno nic nie dłubałem i chciałem przedstawić efekt moich prac nad nowym nabytkiem…

W związku z tym że u mnie w finansach udzielił się kryzys i postanowiłem nic nowego nie kupować tylko wziąć z modelarni i popełnić coś co od dawna tam leży i nikt nawet kijem nie tyka.

 

Wybór padł na RWD-14 LWS CZAPLA z firmy ZTS Plastyk. W sakli oczywiście 1:72... Każdy go zna i prawie każdy zaczynał na tych modelach…

 

Nie ma sensu się rozpisywać o nadlewkach i niedoróbkach… Praca nad nim to prawdziwa sztuka rzeźbienia w plastiku.

Model praktycznie w ogóle nie mieści w planach modelarskich…

 

Może teraz fotki:

 

th_DSCN4707.jpg

 

th_DSCN4711.jpg

 

Do tej pory wykonałem stelaż kabiny pilota i obserwatora, wyciąłem w okapowaniu miejsce na silnik i wyrzeźbiłem osłonę silnika. Wykonam też imitację szkieletu kadłuba… Przede wszystkim kadłub należy poszerzyć i 1mm i tym się zajmę jutro

 

Pytania i rady mile widziane… Konstruktywna krytyka także.

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pytałeś o malowanie- znalazłem je przypadkiem w jakimś starym ruskim modelarzu, myślę ,że jest wiarygodne , niestety gdzieś tę gazetę zgubiłem .

Pozdrawiam Re-Mig

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to było to- tylko ,że zdjęcie było jedno i bardzo małe , ja przy budowie wzorowałem się na planach modelarskich , jeśli chcesz to pstryknę aparatem te plany i Ci podeślę- pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki REMIK. Właśnie też korzystam z planów modelarskich... Bez nich branie się za ten model nie miałoby najmniejszego sensu...

A do tego już szukam materiałów do ŁOSIA bo mam w planie tego z ZTS PLASTYK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/86/RWD14b_Czapla.jpg Najsłynniejsze zdjęcie Czapli,więc nie wiem skąd takie zdzwienie-skąd takie malowanie?Tak był pomalowany 1 prototyp.Miał jeszcze białe stateczniki poziome, na tym zdjęciu akurat nie widać....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak był pomalowany 1 prototyp.Miał jeszcze białe stateczniki poziome, na tym zdjęciu akurat nie widać....

 

Czy możesz podać jakieś materiały na poparcie tej tezy?

Osobiście spotkałem się jedynie z białym sterem kierunku.

 

Tak na marginesie to chodziło Ci o stery czy stateczniki poziome?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kolejna odsłona "walk wrześniowych".

Wykonałem imitacje szkieletu kadłuba

th_DSCN4727.jpg

 

I wreszcie wcisnąłem silnik i umieściłem (nie przykleiłem) osłonę silnika

th_DSCN4732.jpg

 

 

Będę dalej ścierał się z kabinami... Tam kupe tego sprzetu jeszcze brakuje

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.