Skocz do zawartości

[Relacja] Mig 29UB 1:72


aqws99

Rekomendowane odpowiedzi

No to rozpoczynam, prace nad moim migiem... model ma być przełomowy bo po pierwsze pierwszy raz malowany z aero, po drugie spróbuje zrobić jakieś efekty eksploatacyjne (czyt. wash) co z tego wyjdzie zobaczymy...

Model w 1:72 italeri + kalki hi-decals... efekt końcowy ma wyglądać tak...

0671004.th.jpg

 

Prace rozpoczęte zgodnie z instrukcją od kabiny... i tu słów kilka, kabina malowana valejo air nr 71047, przyciski malowane rapitografem + biały flat na przyrzady i black flat na fotele i stery, wszystkie części klejone humbrolem z igłą... (mam zamiar tak rozpisywać swoje postępy może komuś się przyda...przynajmniej ja lubie czyt. takie opsowe relacje)

I pierwsza nieudolna fotka...

p1090277.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No i masz pierwszy błąd. Piszę szybko, może uda Ci się poprawić. Oby! Kabiny naszych Migów 29 były malowane w kolorze FS36375, czyli light ghost grey. Twój kolor jest o wiele za ciemny. No a zegary na czarno

Mig_29_5.jpg

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i masz pierwszy błąd. Piszę szybko, może uda Ci się poprawić.

No to ładnie !! Taka wpadka... sugerowałem się zdjęciem z internetu i postem z jakiegoś zagranicznego forum... No ale nic kabina nie wklejona to jeszcze przemaluję... tylko te czarne zegary, mam na biało więc teoretyczbnie jak pomaluje na czarno to może uda się wydrapać jakieś wskazówki igłą... no to mam zadanie na wieczór ;) Dzięki.

 

ps: Mam takie pytanie... czy trzeba w tym modelu obciążyć dziób ołowiem? bo w instrukcji nic nie piszą o tym, a nie chcę aby się później przechylał na tył??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem przemalowałem kabinę i zegary, więc mogłem skleić kadłub.

Dalej postanowiłem zrobić poligon ,,klejarski"...

Do sklejenia zasadniczej części kadłuba użyłem kleju Gunze Mr. Cement Limone, sklejając złożone połówki, klej ładnie wcieka w szczelinę i wystarczy tylko przytrzymać chwilkę.

Skrzydła i stateczniki sklejone klejem ModelMastera, działa podobnie jak klej Tamiya Extra Thin, a łatwiej dostać. Wlot powietrza na górnej części kadłuba przyklejony klejem faller z igłą. Zaś oszklenie przyklejone Clearfixem Humbrola, szczeliny powstałe między owiewką i kadłubem wypełniłem również Clearfixem, podobno można tym też robić okienka w pasażerach, gdy ich nie ma w zestawie...

Na koniec wszelkie szczeliny zaszpachlowane Mr. putty w tubce, teraz model poczeka do jutra na szlifowanie ;)

p1090278.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie i czysto poklejone Porównaj anteny pod kabinami pilotów z oryginałem. Nie znam szczegółów, ale jedną chyba trzeba wyciąć. Szybka robota, a jakże zbliża model do oryginału ;) Zapowiada się extra model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm kolejny błąd, owiewkę mogłeś wkleić na samym końcu, teraz bardzo łatwo przy szlifowaniu ją porysujesz...

No możliwe, ale łączenie owiewki też wymaga szpachlowania (Clearfixem) więc musi być szlifowanie. Postaram się jednak jej nie uszkodzić, zresztą zanim wezmę papier pilnik i inne do ręki to owiewka zostanie zamaskowana taśmą i maskolem.

Co do anten to przedewszystkim, zostaną przyszlifowane do odpoweidniej grubości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem, że pomogę

 

A moim zdaniem jednak coś jest. Widać mały bordowy trójkącik i zieloną kuleczkę. :D Zinterpretowałbym to jako anteny. Zwłaszcza jeśli by się podeprzeć tą fotką:

28565.jpg

 

Jest to zdjęcie egzemplarza który ja buduję. 28 i 15 pochodzą z tej samej eskadry i obydwa są po remoncie. Możemy założyć, że są tak samo wyposażone. Ale zrobisz jak będziesz uważał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem jednak coś jest.

Masz rację... coś jest, nie w tym kształcie co w modelu italki, więc musze spiłować odpowiednio te trzy antenki aby wyszła kulka i trójkącik ;)

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze takie coś. Przednia antena jakaś inna, ale ta druga właściwa. Może pomoże z wykonaniu Fotka moja. Sorry za jakość. Egzemplarz MiGa-29 UB z muzeum krakowskiego ;)

Obraz%201613.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kolejny mały kroczek...

Model zaszpachlowany i wypolerowany, drobne ubytki, szparki w owiewce wypełnione Clearfixem, na koniec wszelkie miejsca poprawiane potraktowane papierem ściernym 800 i 1200. Nieco wcześniej zamaskowałem owiewkę taśmą Tamiyi oraz dla pewności łączeń taśmy zalane Mr. Masking Sol. Oraz spróbowałem odtworzyć kształt anten pod kadłubem, na podstawie tej 15'stki od Lucasa, dzięki! ;)

54475892.th.jpg

10730545.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie Ci idzie! Extra wygląda, powodzenia przy malowaniu

No dzięki... narazie mimo, strasznej gonitwy w szkole i pracy jakoś udaje się co dzień coś zrobić, jutro jak dobrze pójdzie połorze podkład, tylko nie jestem pewien czym go rozcieńczyć... dokładnie chodzi o to...

http://www.gunze.pl/go/_info/?user_id=SF-283&lang=pl

myślałem, że to akryl i chciałem czymś wodopodobnym ale to strasznie śmierdzi więc pomyślałem, że może jednak trzeba rozcieńczalnikiem takim jak emalie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pędzę z odpowiedzią Jestem wielkim fanem tych farb. Tzn Gunze serii C, tożsama z ich podkładami. Musisz to rozcieńczyć w proporcjach mniej więcej 1:1. Najlepiej zrobić to dedykowanym rozcieńczalnikiem (Mr. Color Thinner), lub jeszcze lepiej Mr. Leveling Thinner (to samo co Color Thinner, ale z dodatkiem opóźniacza). Zakładam, że nie masz ani tego, ani tego Można posiłkować się "zmywaczem do akryli" Wamodu. Daje radę, ale powierzchnia nieco bardziej chropowata. Wystarczy jednak delikatnie przepolerować. Teraz tak... - rozcieńczalnikiem Gunze da się rozcieńczać emalie, ale nie wiem czy farby Gunze da się rozcieńczać rozcieńczalnikiem do olejnych. Musisz spróbować, ale mnie się wydaje, że zrobią się gluty. Jak pewnie się domyślasz w Rybniku nie kupisz rozcieńczalnika Gunze (próbowałem), ale chyba dostaniesz zmywacz Wamodu w modelarskim obok placu wolności. Pewnie wiesz gdzie to jest To chyba wszystko co mam do powiedzenia na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucas HS no dzięki... zmywacz wamodu mam... nie pomyslałem nawet, że tym można rozcieńczać, myślałem, że jak zmywacz zmieszamy z farbą to się zagotuje niczym w kociołku Merlina ;)

Ale spróbuje z tym, rozcieńczalnik gunze pewnie da radę sprowadzić przez Alibi w Gliwicach, no ale to by troszkę trwało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po malowaniu podkładu i totalna porażka... ;( Całe szczęście użyłem na próbę psikawkę ab1001, a nie aerograf... podkład zasechł w locie w pistolecie i słoiczku, zatkał mi rurkę doprowadzającą farbę i nie da się tego zmyć cleanluxem... ;( Gdyby nie to, że ten pistolet jest w większości z plastiku, to bym go wsadził do nitro...

Malowanie mr. base + zmywacz wamodu nie wyszło... efektów nawet nie ma co pokazywać... może to jest i bardzo dobry produkt, tylko w użyciu strasznie kłopotliwy i śmierdzi jak %@... wracam do sprawdzonych sposobów czyli białej valejo... ale się zdenerwowałem.

Zaczynam się obawiać jak psiknąć metalizery z Gunze... chyba pędzlem pomaluję dysze... bo nie mam ochoty zniszczyć następnego aerografu! Pan ze sklepu powiedział, że lakiery i metalizery Gunze można lać do aero bez rozcieńczania, ale coś mi się to nie widzi... nigdy więcej emali w moim aero!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aqws99 A w jakich proporcjach rozcieńczałeś?

1:1 mr. base + wamod...

 

Zdjęcie kolejnych postępów... czyli model po psiknięciu podkładu przeszlifowaniu usterek które wyszły po malowaniu bazy... i spróbowałem czegoś co mozna by nazwać ,, preshadingiem" czy jakoś tak... no ale tu ujawniło się wyraźnie, że to mój pierwszy raz z aero ;) ręka się trzęsie jak cho%$& ;)

Po za tym nie jestem pewien czy przejście na aero nie było krokiem wstecz... maluje mi to tylko jak wleje valejo air, inne farby jakbym nie roezcieńczał nie lecą z dyszy, chyba, że maksymalnie cofnę przycisk, no ale wtedy to się leje i malowac tak nie sposób... Po za tym nie wiem jak ustawić kompresor próbowałem już i tak, i tak... i wkońcu nic ciekawego ;)

To znaczy gdy ustawie na pokrętle +/- tak by manometr wskazywał 3 do 4 to ciśnienie powietrza jest za słabe i farba leci dopiero jak wychylę włącznik w tył, jak ustawie na 5 to dmucha tak, że zdmu:bip:e mi farbę z modelu i tworzą się mikrokropelki... jak przy malowaniu kolorów właściwych będą takie ,,sztuki" to wywale cały ten sprzęt i wrócę do pędzla... no a teraz mój poczwarek, skopany na wstępie...

p1090282.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę czytać, że aero gorszym sprzętem od pędzli. Napisz do mnie na GG, bo chcę Ci pomóc. Aerografem uzyskasz ładniejsze efekty! Nie daruję Ci tego modelu pomalowanego pędzlem Bo świetnie ci idzie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomaszDudek Gdybym wiedział, że problem leży po stronie kompresora... ale nie wiem dlaczego mam takie problemy... kompr. działa poprawnie pompuje ciśnienia takie jak mu zadam na pokrętle w granicach 2-6 ... ale jakie ustawić to już nie wiem, jak już pisałem nie stwierdziłem różnicy... zawsze to samo maluje dopiero gdy przesuję włącznik aero w tył co najmniej do połowy... no i kropkuje, tak więc o malowaniu kamo z ręki można zapomnieć. Dziś cały wieczór czytałem lektóre forum i nie znalazłem by ktoś miał podobne problemy z valejo air, wiec widocznie problem jest gdzie indziej... tylko, że co bym, nie regulował, czym bym nie kręcił (kompresor, aero, rozcieńczanie...) efekt jest ten sam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A aerograf w okolicach dyszy to masz idealnie czysty? Jeśli przy małym odchyleniu wihajstra w aero nic nie leci, a przy większym odchyleniu lecą kropki, to albo za mało rozcieńczyłeś (spróbuj 1 farby i 2 zmywacza jeśli chodzi o base white), albo masz "nieprzejezdną" dyszę w aero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.