Skocz do zawartości

[Relacja] Mig 29UB 1:72


aqws99

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra już dość żalenia się... na aero... trzeba iść do przodu, z czasem pewnie uda mi się dobrać odpowiednie proporcje... dziś zrobiłem tak...

Ustawiłem kompresor na 2... do aero wlałem mieszankę farby valejo air 6 kropel + dwie krople rozcieńczalnika agamy + 1 kropla opóźniacza tej same firmy... no i jakoś się malowało... to znaczy pomalowałem spód samolotu, a efekt taki... niestety robione po zmroku, no ale nie mam szan przez najbliższe kilka miesięcy wyrwać się szybciej z pracy wiec nie miałem wyboru, musze pokazać takie przy kiepskim świetle...

p1090286.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wygląda bardzo ładnie.

No... dzięki... nawet widać prześwitujące linie które wykonałem szybciej, ale efekt ocenię w weekend przy dziennym świetle, pewnie okaże się, że trzeba gdzieś psiknąć bo pominąłem coś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystajac ze słonecznego poranka, zrobiłem zdjcie pomalowanej góry kolorem jaśniejszym (Valejo Air 049)... teraz czeka model maskowanie i malowanie ciemniejszym (Valejo Air 053). Niestety już teraz widzę, że cieniowanie zostanie zamalowane i raczej nie widoczne... po za tym po malowaniu wyszły najaw olbrzymie niedociągnięcia prezy szpachlowaniu, no cóż następnym razem człowiek będzie mądrzejszy... chyba... ;)

p1090288.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostały Ci takie szpary między skrzydłami

No to prawda... zdjęcie dopiero ukazuje jakie niedoskonałości zostały, jak patrze na model to tak strasznie nie wygląda... ale jak spojrze na zdjęcie to karykatura ;(

Na teraz, to zamaskowałem poweizchnie przed malowaniem ciemniejszym kolorem... aero pyli jak kwiat paproci, wiec maskol w ruch... ;) Mam zamiar ponownie wykonać preshading, przed malowanim ciemniejszym kolorem... tylko nie wiem czy słusznie?

p1090290.jpg

 

PS: No dziś bardzo pracowity dzień... psiknołem ponownie preshading poprawiający, przed nałożeniem ciemniejszej warstwy kamo... tak by choć troszkę był jakiś efekt z tej pracy... jak czas pozwoli to może jeszcze psiknę pierwszą warstwę kamo, darkseagreen 053 valejo.

p1090291.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na górze zrób pod koniec malowania czerwoną lampkę?? (czy jak to się tam nazywa) Wiesz o co chodzi?

Panowie spokojnie... takie szczególy to na sam koniec... ale dzięki za uwagę, gdybym zapomniał to przypomnicie mam nadzieję... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są światła antykolizyjne ówczesny wymóg NATO. Światła są niemieckiej firmy Helga Całkiem ładnie Ci idzie. Jak byś chciał dokładne zdjęcia tych lamp to mogę podesłać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smialus zdjęcia, zawsze mogą się przydać jak nie mnie to komuś innemu... bardziej trapi mnie z czego zrobię światła... na razie myślę o kropelce wikolu pomalowanej na czerwono...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną model wygląda tak...

p1090295.jpg

 

Teraz czas na malowanie dysz i wnęk podwozia... mam zamiar użyć metalizerów gunze, tylko nie wiem czy aero czy pędzel... boje się, zepsuć następne aero... dlatego moje pytanie czy cleanlux zmywa met. gunze??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kolorki...trzeba wziąść pod uwagę, że zdjęcie robione ok 18:30... a barwy dobrane dzięki pomocy kolegi Patyka... więc raczej ok. No jeszcze trzeba psiknąć sido i matem na koniec więc się troszke zmieni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie psiknołem te dysze z aero... farba gunze ,,iron'' na podkład i na górę ,,stanles". Muszę przyznać, że ich metalizery są bardzo przyjemne w użyciu, konsystencja na tyle odpowiednia, że nie musiałem nawet rozcieńczać, dla pewności tylko do dwóch kropel farby dodałem kroplę opóźniacza... Wnęki podwozia pomalowałem kolorkiem na oko, myślę, że odpowiedni, tak ze zdjęć wywnioskowałem...

p1090296.jpg

 

p1090297.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.