Skocz do zawartości

T-34/85 revell prosto z pudła


Pafica

Rekomendowane odpowiedzi

Hę, hę, zaczymam kolejny warsztat, póki co:

-76 UM`u się kreci

-classy peg czeka na więcej dokumentacji (i chyba kreta też)

-do 7tp to wolę już nie patrzeć- rzeeeeźnia.

 

Tym razem plan mam ambitniejszy-zrobię model prosto z pudła

 

Generalnie model revella jest bardzo dobrze dopracowany, wymaga jedynie wymiany "relingów" na drut, by z pudła się doskonale prezentował. Oczywiście dla bardziej ambitnych modelarzy polecam parta, tu jednak oszczędze sobie blach.

 

Części latają po pudełku, model odkupiony od kolegi- w stanie "oderwanie kół od wyprasek", i szpetnego sklejenia wanny.

Proszę bez złośliwych komentarzy, wiem, żę obiecałem skończyć 76 UM`u

ale jednak ilość przeróbek mnie przerosła...

 

11824f61689b8362med.jpg

 

f03970334b525036med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz (albo później) ktoś cię zjedzie za zamknięte peryskopy... model sympatyczny, wspominam go ciepło. postaraj się tylko wyciąć skalpelem szczeliny w kopułkach (można!) i rozwiercić skalpelem lufę km. gąsienice z blaszek też by się przydały. powodzenia, głównie przy suchopędzlowaniu. nie poddawaj się i napieraj, Żółwik!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas leci, a ja się feftaczę

 

Szybki "szkyc" podstawki:

 

 

ea7bdd5fe1a9d3edmed.jpg

 

 

 

 

Teciak na jakimś podwyższeniu drogi, rozbita balustradka, takie tam...

 

Zrobiłem już balsowe okleiny podstawki w stylu "rusykalnym" w czym bardzo pomógł mi wikol, zostawiając piękne nie przyjmujące farby plamy Za balsę posłużył mi koszyk od "truskafeczek", ale nie polecam takiego materiału, z niewiadomych przyczyn jest dziwnie zwichrowany, a różne kawałki inaczej reagują na farbę :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wątpię ażebym zdążył jescze podstawkę wystrugać, ale będę próbował.

 

 

Lewe gęsi sklejone "na temira" :]] Teraz będzie zabawa z malowaniem tego.

 

 

986c1b3e41d607d3med.jpg

 

Trzeba będzie zrobić jescze drugą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawka na półmetku-zmiana koncepcji. Bruk ze styropionu-patent czaka45, obok jakieś drzewka-tu widzicie materiał na nie:

 

 

b5fbce601289f428med.jpg

 

 

Wykopane maliny. Niestety są dość "gibkie" ale myślę, że po pomalowaniu sido stracą na elastyczności.

 

 

 

I koleżka:

d9c9ad1559b2e26emed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie skończę czołgu, to do konkursu samą podstawkę dam :]

 

A wygląda ona tak. Bruk ze styropianu jest świetny, teraz strasznie żałuję, że nie zróżnicowałem bardziej kolorów poszczególnych kostek

 

Byłoby jescze fajniej, ale i tak jestem zadowolony.

 

Jeszcze tylko boczki ładnie wykończyć i będzie git.

 

 

9973941aebfd2983med.jpg

 

 

caa518414b7c38d3med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześc, styropian wałkowaliśmy w warsztacie Czak-a dotyczącym Su-100 i Jagdpanzer-a. Bruk może być różnego rozmiaru i doszliśmy do wniosku, że choć duży to jest dopuszczalny. A jak ktoś chodził po np. Via Appia Antica to wie, że może być nawet bardzo duży, mimo że wykonany dosyć dawno temu....

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.