Skocz do zawartości

Scania 144 530 C.Timmer


piotrekpbfish

Rekomendowane odpowiedzi

To jest typowa walking-floor np. do przewozu trocin itd.

 

Yyy... albo się nie znam ale to na bank nie jest naczepa typu walking floor Jest to po prostu duża wywrotka +50 kubików tzw zbożówka albo węglaro-złomiara. Dlaczego? Bo po pierwsze za mało nachodzi na ciągnik. Po drugie ma zbyt krótki zwis z tyłu. Po trzecie jest za niska i za krótka jak na ruchomą podłogę (standard nowszych modeli na normalnych oponkach to pojemność 90-96kubików). Jeśli dobrze widzę to tam za ostatnią osią chyba są specjalne nogi jako podpory stabilizujące przy podnoszeniu kipra ale nie jestem do końca pewien bo rozdziałka za mała. Dla poparcia pierwsza z brzegu ruchoma podłoga:

luzem:

1005Kl.jpg

z koniem:

iveco-bulk.jpg

 

A ta Scania na zdjęciach co kolega pokazał jest chyba nawet podpięta pod wywrotkę Stas'a Chyba zadowalające wyjaśnienia

 

PS: Fotki znalezione na google.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazmirz_pawlak jeżeli wywrotka to gdzie jests siłownik do podnoszenia?? Na 15 aut w firmie taty 14 mam wywrotki i jedna Walking Floor. Wywrotki maja siłowniki na samym początku "kipra" a Walking Floor, nie ma siłownika tak ja na zdjęciu. Do tego wywrotki mają ramę dłuższa od kipra aby siłownik mógł się oprzeć na niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazmirz_pawlak jeżeli wywrotka to gdzie jests siłownik do podnoszenia?? Na 15 aut w firmie taty 14 mam wywrotki i jedna Walking Floor. Wywrotki maja siłowniki na samym początku "kipra" a Walking Floor, nie ma siłownika tak ja na zdjęciu. Do tego wywrotki mają ramę dłuższa od kipra aby siłownik mógł się oprzeć na niej.

 

Kolego mylisz chyba pojęcia. Wywrotka i kiper to to samo. Sam mam do czynienia praktycznie codziennie z wywrotkami i ruchomą podłoga. W ostatnie wakacje robiłem remont takiego Reisch'a jak na zdjęciu. Ruchoma podłoga obecnie w standardzie ma długość normalnej naczepy czyli 13,6m i 2,5 szeroka (normalnie 33 eu palety wchodzą jak w szmatę czy iztoremę). Z przodu rama w wywrotce wystaje przed budę tak jak wspomniałeś, żeby siłownik się mógł "oprzeć", ale w 100% jestem pewien, że te zdjęcia tej Scanii CTimersa to nie są z podłogą. Zerknij do nich do galerii to sam zobaczysz, że wszystkie samochody są wyposażone albo w cysterny (spożywki) albo w wywrotki Stas'a (na jednym zdjęciu dobrze widać producenta). Ruchoma podłoga siedzi nisko na ramie i jest wyższa z tyłu pojazdu/naczepy niż na przodzie (chodzi mi o wymiary wew.) Pojazd a raczej naczepa przedstawiona na zdjęciach ma bardzo wysoką ramę co mija się z celem. Jak już wcześniej, któryś z kolegów zauważył naczepa jest powyżej początku kabiny ciągnika i jednocześnie poniżej jego. Z własnego doświadczenia (mówisz, że masz z tym do czynienia) powinieneś zauważyć, że takie naczepy są dużo wyższe od pojazdu pod nie zapiętych Nie chcę sięz nikim sprzeczać, ale mogę Ciebie zapewnić, że to jest wywrotka a nie "chodząca podłoga" Nawt podpis pod zdjęciem na jakimś forum mówi:

Foto soort  	:  	Kipper

źródło: http://www.v8power.nl/toonfoto2005.php?id=10692

Holenderskiego nie znam, ale jest on podobny do niemieckiego i wnioskuję tylko i wyłącznie, że jest to wywrotka ;)

Pozdrawiam

 

PS: Jak coś zapraszam na gg: 6330420. Niby sesja ale chętnie odpowiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec, to co jest podpięte pod tego konia to rzeczywiscie wywrotka. Ale to co ty pokazałeś to według mnie walking floor. Dobra mój bład, za bardzo sie rozpedziłęm z tamtym postem. Przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ja pokazywałem ruchome podłogi ale tutaj znalazłem coś ciekawego na stronce CTimmer'a w galerii:

TimmerTransport7.jpg

Naczepa prawie identyczna jak ta na pierwszej stronie i dokładnie widać łapę mocowania siłownika na czole muldy wywrotki (to coś czarnego ze srebrnymi wstawkami). Drabinki te naczepy mają identyczne. Teraz już na 1000% jestem pewien, że to są wywrotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy tu sobie gadu gadu o naczepach, a ja chciałbym zapytać, dlaczego zielony na Scanii nie jest metalikiem? Razi odmienne odbicie światła. Tym bardziej szkoda, ponieważ łączenia zrobione są czysto i zgodnie z pierwowzorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam.

Dziś kolejna aktualizacja.

Rama naczepy już jest w kolorze. Jeszcze został bezbarwny do nałożenia. Jeszcze jest parę rzeczy do zrobienia - nadkola itp. Poduchy i reszta zawieszenia zostaną odpowiednio pomalowane. Drzwi były robione własnoręcznie.

Buda malowana sprejem. Budę będę musiał jeszcze raz przeszlifować ew. pomalować bo jakieś paskudy wyszły.

 

Fotki:

 

img_0732.jpg

img_0728.jpg

img_0729.jpg

img_0727.jpg

 

 

Pozdrawiam

Piotrek

 

PS: Ponawiam prośbę co do fotek wnętrza Scanii 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.