Skocz do zawartości

TK-17 Archangielsk (Alanger 1/350 *Typhoon* Class)


Wallace

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Malutki update do modelu. Parę godzin spokojnego i cierpliwego oklejania i voilla, rufa gotowa do malowania.Trochę się przy niej napociłem i nie wiem jeszcze jak zamaskuję wnętrza osłon śrub i same śruby, ale co tam - dotarliśmy tak daleko i widać już na horyzoncie wodowanie, że nie ma co się poddawać

04826aaec4066777m.jpg 8d91d852a3892b11m.jpg b215406eb5a40ee7m.jpg

fe4e52739edbcd64m.jpg 628ec1948d95adcfm.jpg 4b0bfc9c43849934m.jpg

...

Teraz wystarczy zamaskować model, pomalować linie, nanieść drobne poprawki czerni, dolepić to i owo i koniec

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I powoli na horyzoncie pojawia się koniec prac

...

W sumie nie wiem czy się cieszyć, ale

...

Na początek posłuchałem rady Okonka i troszeczkę ułatwiłem sobie zadanie. Zdjąłem osłony śrub i odpiłowałem śruby. Tym sposobem mam o niebo łatwiej z oklejaniem i malowaniem rufy. Okręt uległ "zmumifikowaniu" i zacząłem malować (biała kiepsko pokrywa czerń kadłuba, więc kilka warstw mnie czeka).

7507f071c6e0ea8am.jpg 08d21cb18ae9ea64m.jpg de8fbccea636e6f2m.jpg

7124b55779f68c9cm.jpg a5f69856560342e1m.jpg 8773752aef62f26am.jpg

...

Generalnie jak skończę i okaże się bez poprawek, to pozostanie tylko pędzelkiem delikatnie zamalować miejsca, gdzie odpadły kalki (:miecz:) i niektóre miejsca poprawić czernią.

...

Na koniec pozostanie podoklejać anteny, śruby i osłony. Potem ostatnie kalki i wodowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Po dwóch miesiącach (prawie) prace mają się ku końcowi. Poprawiłem jak tylko mogłem najlepiej rufę. Następnie dokleiłem śruby, osłony i stery. Całość prezentuje się nie najgorzej - mam nadzieję:

4de4241ebda2fd7dm.jpg 7bc27119e21e8f69m.jpg 628aa84572300677m.jpg 02e30cc1057e0173m.jpg

a49029f6863b18f9m.jpg 45225c79a443f2a0m.jpg 0b99e4aed0eeb23em.jpg d1600330ca0e2ed7m.jpg

...

Następnie zabrałem się za obiecane oszklenie. Znalazłem odpowiedni materiał - plastikowe pudełeczko (takie jak na truskawki) - wyciąłem pasek, pomierzyłem, pomalowałem igiełką...

6ae4db40cb9fcd1dm.jpg

Jak wyschnie, obetnę drugi koniec, domaluję i przykleję na kiosk. W międzyczasie dokleiłem pozostałe kalki (bosh, nigdy więcej kalek Alanger'a !! ) i prysnąłem połysk. Niech sobie przez noc przeschnie, a jutro matowienie i jak Posejdon pozwoli, wodowanie

...

PS - przepraszam za jakość zdjęć - aparat pojechał sobie na wakacje i jestem zmuszony trzaskać komórką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak obiecałem, model zrobiony. Na galerię trzeba poczekać do II połowy tygodnia, wtedy aparat wraca z wakacji. A komórką mi szkoda, bo zdjęcia nie wychodzą tak ostre, jak powinny.

...

dziękuję za pomoc w warsztacie i cenne rady - teraz czas na przerwę i polowanie na ostatni brakujący element kolekcji - DELTĘ IV

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem jak tylko mogłem najlepiej rufę. Następnie dokleiłem śruby, osłony i stery. Całość prezentuje się nie najgorzej - mam nadzieję:

Wygląda całkiem zacnie, tylko górny pas na rufie z lewej burty coś zjechał na otwory przelewowe. Czy model przedstawia jednostkę "spod igły" czyli przygotowaną na wizytę I Sekretarza? Jeżeli nie, rozjaśniłbym nieco czarny kolor od górnej linii wodnej w dół, imitując działanie wody morskiej.

 

teraz czas na przerwę i polowanie na ostatni brakujący element kolekcji - DELTĘ IV

Ostatnimi czasy pojawił się chyba nowy element do Twojej kolekcji: Kilo 1:350 Bronco Model. Piszę chyba bo nie wiem czy kwestia napędu nie jest wyznacznikiem kolekcji.

 

Pozdrawiam,

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda całkiem zacnie, tylko górny pas na rufie z lewej burty coś zjechał na otwory przelewowe. Czy model przedstawia jednostkę "spod igły" czyli przygotowaną na wizytę I Sekretarza? Jeżeli nie, rozjaśniłbym nieco czarny kolor od górnej linii wodnej w dół, imitując działanie wody morskiej.
Masz rację, nieco mi zjechało, w odniesieniu do drugiej burty . Ehh... trudno, niech już tak zostanie, aż tak bardzo nie rzuca się w oczy to uchybienie, tym bardziej, że model w gablotce stoi profilem . Co do wyglądu modelu, to przychylam się do opinii kolegi gulusa - pobrudzony model na dioramce wyglądał by ciekawie, na podstawce niekoniecznie. Poza tym nieco obawiam się brudzenia, bo choc dużo tu o tym, to nie czuję się na razie na siłach . Tak więc zostawiam to jak jest, ale obiecuję bardzo poważnie się zastanowic nad brudzeniem przy następnym modelu.

...

Ostatnimi czasy pojawił się chyba nowy element do Twojej kolekcji: Kilo 1:350 Bronco Model. Piszę chyba bo nie wiem czy kwestia napędu nie jest wyznacznikiem kolekcji.
Wiem, widziałem. Problem w tym, że moja gablotka w której jest kolekcja podwodniaków ma 5 półek po 2 modele na każdej. A ja z 10-ciu modeli mam już 9. Jest jedno wolne miejsce. I szczerze pisząc wole je poświęcic na Deltę, niż na Kilo - większy gabaryt, ciekawsza sylwetka - więcej pracy . Z maluszkami miałem ostatnio dużo do czynienia - K-3, K-19, La Redoutable, SeaWolf... Co do napędu... Ostatnio miałem dość intensywny okres z modelowaniem, przed Tajfunem zrobiłem przecież 4 modele w 4 tygodnie (czy jakoś tak). Chcę trochę na razie odpocząć, bo zaczęło mnie to nużyc, a nie lubię robić czegoś na siłę - modelarstwo ma mi sprawiać frajdę ! Ale taka mała przerwa dobrze zrobi - i niedługo znów wystartuję z (mam nadzieję) ciekawą relacją. A po drugie moja kobieta ma już serdecznie dość modeli, malowania, wieczornego dłubania... A wolę Jej nie denerwować, bo mnie tu straszy, że pod moją nieobecność zrobi wszystkim wielkie wodowanie w wannie...

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I szczerze pisząc wole je poświęcic na Deltę, niż na Kilo - większy gabaryt, ciekawsza sylwetka - więcej pracy .

Fakt, Delta jest znacznie ciekawszym tematem. Życzę powodzenia w polowaniu i czekam na kolejną relację.

 

A wolę Jej nie denerwować, bo mnie tu straszy, że pod moją nieobecność zrobi wszystkim wielkie wodowanie w wannie...

Upss...

 

Pozdrawiam,

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, Delta jest znacznie ciekawszym tematem. Życzę powodzenia w polowaniu i czekam na kolejną relację.
to chyba tylko jakieś aukcje - nie słyszałem aby ktos wykupił formy Alanger'a. Miałem co prawda obiecany (zamówiony) z Martoli, ale czekam pół roku i nic... Tak czy inaczej około ŚR-CZW zapraszam do galerii

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uch, Typhoon na DEFCON2, aż mnie ciary przechodzą
DEFCON ? nie czaję... aa i mały update, podobno formy Alanger'a zakupiła "ARK MODEL", więc może coś wypuszczą... (ale to podobno)...

...

PS - aparat wraca jutro z wakacji, więc podejrzewam, że w CZW na spokojnie będzie galeria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.