Skocz do zawartości

Car transporter revell - 1:25


Serek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No wszystko fajno Czy miałeś jakieś problemy z dopasowaniem tych aluminiwych "najazdów" do błotników chodzi mi szczególnie o tylne.

 

Nie nie było większych problemów wszystko raczej pasowało. wogóle części są dokładnie zrobione pomimo małych nadlewek .

 

Dzięki za waże opinie a jeżeli chodzi oto że naczepa jest w skali 1:25 a ciągniki 1:24 to nie ma znaczenia różnica jest naprawdę minimalna widziałem już takie zestawy, a co do półki że jest za krótka to tylko dlatego że postawiłem tam fld'a która ma ok 35 cm ale w zestawie będzie MB Actross który ma ok. 25 cm więc wszystko pięknie się pomieści . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie miałeś problemów z zamontowaniem najazdów nad zapasówkami pamiętam, ze w swojej naczepie musiałem zdeczka ścisnąć opony aby najazdy nie odstawały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie miałeś problemów z zamontowaniem najazdów nad zapasówkami pamiętam, ze w swojej naczepie musiałem zdeczka ścisnąć opony aby najazdy nie odstawały.

 

Tak były takie ale minimalne problemy troszeczkę były za wysokie oponki ale poradziłem sobie jakoś " co KROPELKA sklei sklei żądna siła nie rozklei "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Siemka następna aktualizacja sorki że tak późno ale było kuupe nauki same sprawdziany A tym czasem w wolnych chwilach przeważnie w wekkendy zdążyłem zrobić boki do lawetki oraz dzisiaj poamlowałęm zderzak tylny. Dość zamulania fotki

 

e1b8b8f32858be7f.jpg

 

e803c92e182aedeb.jpg

 

c5cbd4b4078b8ebd.jpg

 

Pomalowałem też siłowniki na czarny matt oraz drabinki jak i śruby i te kwadraciki do podłączeń elektrycznych

 

aa8f107016bed6ed.jpg

 

32f568f887587424.jpg

 

22cfbf5051c08f5f.jpg

 

6fd8f5775d3ed959.jpg

 

4195dc0fce82d145.jpg

 

e0fdf5d3d283d7cf.jpg

 

45a1d8554a9edcf9.jpg

 

6b5db15f4a413ead.jpg

 

Postanowiłem też pomalować zderzak na chrome na podkład położyłem czarny błyszczący lakier w sprayu, na próbe poszedł on na starą naczepę z trucka w skali 1:43 fotki ( fotki troszkę ciemne bo robione w piwnicy przy marnym świetle

 

593179930ebf1127.jpg

 

1d814759cf2b7f04.jpg

 

3a5f4f8d3e38a8d5.jpg

 

7dd6ce381ce271e4.jpg

 

No i narazie tyle być może jutro będę malował zderzak alcladem chrome 107 ( drogie to gówno było ale liczę na dobre efekty ) i tu pojawia się moje pytanie ile, ( prawdopodbnie to ty Tornado malowałeś już tym alcladem ) i mam właśnie do Ciebie lub też innych którzy już tym malowali pytanie ile warstw tego kładłeś i w jakich odstępach czasowych malowałeś, dopiero jak dobrze zaschło czy trochę wcześniej ? Jutro może dam jeszcze fotki po malowaniu zderzaka. Pozdrawiam i proszę może o jakieś ocenki mojej pracy dotychczasowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lawetka zaczyna wyglądać.

I mam taką prośbę, jeżeli byś mógł to postaraj się o lepszą jakość fotek.

Doceniam twoją pracę, ale niestaty dopatrzyłem tu się kilku błędów.

1. Niepousuwałeś wszystkich nadlewek i to strasznie widać

2. W niektótrych miejsach występują przebarwienia lakieru (chyba przydała by się jeszcze jedna warstwa).

NIe przyjmij tego jako krytykę poprostu chcę aby nasze modele były jak najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalowałem też siłowniki na czarny matt oraz drabinki jak i śruby i te kwadraciki do podłączeń elektrycznych

Pracujące elementy siłowników powinne być w chromie, natomiast kwadraciki to rodzielacze powietrza do siłowników.

 

Alcladem malowałem po dwa trzy razy. Najlepiej nową warstwę położyć gdy pierwsza całkowicie wyschnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha dzięki za opinie szesnastak jasne postaram się o lepszą jakość a jeżeli chodzi o przebarwienia to tylko takie efekt pod światło też to zauważyłem, a jak patzry się normalnie to jest gitara tylko właśnie nie wiem dlaczego pod światło widać jakieś takie przebarwienia w 2 miejscach :| Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ciąg dalszy prac naczepa jest już tuż tuż ukończenia , Acha sorki że tak mało uaktualniam ale szkoła :/ i w moim mieście była wystawa modelarska tylko papier :( i muszę się pochwalić że na wystawie kupiłem matę do cięcia oraz skalpelz Olfy Dość zanudzania fotki

 

15f73d6d98589135.jpg

 

92f6331ff2c474c9.jpg

 

Dzisiaj było trochę wiązania łańcuszków

 

52ef7d32c92b0bf9.jpg

 

ac1d6e2579241f75.jpg

 

6e81d5c2c8ca69ef.jpg

 

A tak wygląda już ptzyklejony górny pokład

 

d4d123c7e57b9b3c.jpg

 

74709d2de1e04280.jpg

 

73f280a317a8ac68.jpg

 

6cd086d459045132.jpg

 

Przymiarka z kołami

 

b9e22f987283740a.jpg

 

dac5c273b3fe67a7.jpg

 

fabd0a7fd0a3304a.jpg

 

520a792ea7572351.jpg

 

Dzisiaj pomalowałem też pierwszą wastwę zderzaka metalizerem alclada chrome 107 efekt jest cudowny a to dopiero 1 warstwa jutro będzie 2 i ostatnia bo 2 wystarczą spoko zdjęcia zderzaka

 

55a49474ced2d2ce.jpg

 

22395f93fd2bcba3.jpg

 

No i narazie tyle jutro dam next foty ;) Pozdrawiam i proszę o jakieś ocenki, a może jakieś rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągnik a mianowicie MB Actross z Italeri będzie robiony dopiero po nowym roku jak zgromadzę modele (na lawecie będę osobówki chyba 6 new beatl'e każdy inny kolor ) i kupię miniwiertarkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche ciene fotki, wobec tego nie będe oceniał Twojej pracy. Natomiast wpdło mi w oko kilka niedociagnięć (foto), mogłeś te kółeczka zaszpachlować i dopiero pomalować bo psują cały efekt.

 

4ddd1500dc1bce3d.jpg

2473d9864e22f241.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tornado masz rację mogłem to zrobić ale nie mam jeszcze szpchlówki jestem początkujący to mój 3 model, ale do actrosa kupię szpachlówkę oraz taką wiertareczkę: http://www.allegro.pl/item140338001_miniwiertarka_szlifuje_frezuje_wielki_zestaw_tanio.html

 

P.S

Sorka za foty ale robione w nocy przy marnym oświetleniu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako szpachli możesz używać klejów Kropelkopodobnych. Z tym zestawikiem bym się zastanowił - popatrz w okolicznych sklepach z narzędziami, budowlanymi, czy nie ma podobnych zestawów - tańsze z większą ilością dodatków (szczególnie brakuje mi w tym z allegro kilku ko ńcówek do mocowania dodatków o różnych średnicach trzpieni, czy jak to się nazywa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast wpdło mi w oko kilka niedociagnięć (foto), mogłeś te kółeczka zaszpachlować i dopiero pomalować bo psują cały efekt.

 

Już o tym wcześniej wspominałem

 

Ale prócz tego to lawetka całkiem fajnie wychodzi

A tempo naprawdę powalające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka dzisiaj przedstawię ostatnie zdjęcia z zakońćzenia lawety fotki

 

4a3ac6053335498c.jpg

 

7acd61bf3ac6302f.jpg

 

a10839ea5fdf60f9.jpg

 

Na koła proszę nie zwracać uwagi poprostu są krzywo ustawione opny ale już to poprawiłęm i jest git

 

fbe70d489b2d631f.jpg

 

9e0ffa6b8b2ded77.jpg

 

69ca8a5f49a8d8c3.jpg

 

d7f7d1d8e96e1430.jpg

 

89aadd4c3bdf687c.jpg

 

f5e6ee4f92e680a1.jpg

 

Na te misie nie zwracajcie uwagi ajkieś stare

 

dfdb3027c9bf7604.jpg

 

No i tyle model uznaję za zakończony jedyne co w nim zwaliłem to nie zaszpachlowałęm kilku kóleczek ( nie mam jeszcze szpachli ale do następnego modelu kupuję ) i nie pomalowałem na chrom siłowników nie wiedziałem wtedy jeszcze że wszystkie siłownki są chromowane , aha i jeszcze odwrotnie przykleiłem zderzak ale dzisiaj go wyciąłem i poprawiłem tak jak ma być ogólnie trudno było z tym zderzakiem - a z koloru metalizera jestem bardzo zadowolony ponieważ wyszedł jak prawdziwy chrom. No cóż dziękuję obserawtorom tego tematu za oceny i podpowiedzi i liczę na wasze kolejne ocenki Pozdrawiam

 

P.S

Czy taka zwykła szpachla samochodowa nadaje się do szpachlowania modeli ?

 

P.S 2

Jaki klej klei papier do plastiku bo revell ani kropelka nie daje rady ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naczepa będzie stała z actrosse z italeri wogóle będzie fajny zestawik ale to po nowym roku a jeżeli chodzi o te maluchy to jest heller 1:43

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody do siłowników są za luźne, poza tym i wadami które wymieniłeś jest gites

 

Też tak myślałem poprawię to tylko jak ? :( Wyciąć kawałek przewody i przykleić do 2 końcówki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie.

 

Zrób fotkę z fld' kiem jak możesz.

 

Pozdrawiam

 

Pretorian specjalnie dlaciebie pomimo tego że jestem obłożnie chory zdołałem zrobić kilka fotek z fld'em fotki

 

64e13f7f350ecd20.jpg

 

879d53fbb1ed3fb0.jpg

 

1e737a64809583c3.jpg

 

No i tyle , może ktoś mi odpisze na moje wcześniejsze PS'y Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.